Trimeri

Pozdravljam.

Ukratko, pitanje je - za iste novce, 535rxt ili 545 rx?

Pretezno ce se kositi normalnije parcele, uglavnom izbjegavam travu preko metar, ali se i to cesto zadesi.



Pitanje je upuceno svima koji imaju iskustva sa husqvarna serijom 535 i 545 i stihl fs 250. Narocito bih volio ukoliko korisnik SKuter moze pomoci


Naime, povremeno radim usluzna kosenja, pa trenutni Sonic 62 od 2.2 kw postaje nedovoljan, prvenstveno zbog pozamasne potrosnje goriva, snage mu ne fali za moje potrebe.
Jos je pod garancijom, pa to cupa stvar, eventualne kvarove mogu da amortizujem na taj nacin.

IMao sam priliku par puta raditi u prerasloj travi (60-80 cm visine) sa fs 250, 1.6 kw, dvotakt, i sasvim sam zadovoljan performansama, mada je potrosnja dosta veca nego sto sam ocekivao.

U radu sa Husqvarnom 535 rx, takodje 1.6 kw, se nisam odusevio snagom, ali pretpostavljam da je u pitanju lose postiman trimer i los silk - bio je kupljen dan ranije od nekog prodavca robe iz uvoza. Ono sto me je totalno odusevilo jeste potrosnja, 600 ml mjesavine nisam uspio potrositi ni nakon 2h i 15 min kosenja po vocnjaku.

Fs 250 je u poslovima prerasle trave, bez problema smazao 600 ml na svakih 45-50 minuta. Moj trenutni trimer u takvim poslovima u tom intervali potrosi nekad litru, a nekad mu potraje do 70 minuta litar, kada je bas gadna trava.

Stoga me interesuju iskutva potrosnje za 535rx kao i 545, posto su kod nas na akciji i razmatram ih.

545rx upada u pricu, jer je svega 15 eura skuplji od 535rxt serije (630 vs 645 eu),sa svom opremom, ali nisam siguran da li ce biti prejak u smislu, kosenje normalnih travnjaka ovakvim cistacem, nosenje 9 kg na ledjima za neke pitome parcele?
Takodje, da li ce imati disproporcionalno veliku potrosnju u kosenju obicne trave?

http://www.kwf-online.de/deutsch/pruef/pruefergebnisse/aagw/freischneidegeraet/6425_12.pdf
Ovdje se navodi da RXT model ima maksimalnu potrosnju 1.2 l po satu, a obzirom da je to potrosnja na pun gas, i na toliku zvjer, to je vise nego prihvatljivo. To je oko 400 g goriva po kw snage na cas,



Opet, plasim se da je 535 preslab kad dodjes u travu do pasa, i da uprkos sjajnoj potrosnji, u tim situacijama naprosto ne bi imao dovoljno snage da u razumnom vremenu uz razuman napor odradi posao.

fs250 je nepunih 500 eura, mada go, dok se uzme opasac (istina, vec imam od ovog trimera i ok mi je), i nesto opreme, to bez problema ide na blizu 600, mada mi je potrosnja nesto poteska, kad uporedim 535, pa bih njega za sada drzao kao treci izbor, osim ukoliko nije po necemu znacajno bolji od husqvarni?
 
Poslednja izmena:
Tebi problem stvaraju upravo tih 15e razlike, zaista neverovatno da je tolika razlika fakticki izmedju dve klase trimera u svakom pogledu, bas je za razmisljanje sta se desava sa Husqvarna-om, kada sam kupovao prosle godine trimer razlika izmedju njih je bila oko 10.000,00 din, pretpostavljam da si video cene za FS350 http://www.stihl.rs/p/images/teaser_sidebar_200x140/rs-sr/STIHL_Brosura_SRB.pdf

Tvoj problem je da li da uzmes trimer koji je skoro 1ks jaci ali i 2,2kg tezi i nesto veci potrosac, u razgovoru sa komunalcem koji koriste FS450 uglavnom (imaju i ostale) covek mi kaze da istu ima i privatno, kada radi duze kuk me boli posle, ali odradi posao, ovo pominjem jer su slicne tezine. Uz 535RXT dobijas iste oprtace kao za 545RX. Ako nisi zadovoljan sa 535RX (da li je bila novija ili vec rabljena?), 535RXT je isto to samo sa amortizerima.

Tek sam sada obratio paznju na cenue, sada mi je jasno zasto su cene slicne, mislim da cena za H535RXT od 630e je prejaka, sada ti je u igri pored pomenute H545RX i FS350 i FS450.
Da li si iz R.Srpske? Ako kupujes za kes,trazi popust ili dilera koji ce ti dati popust.

na youtube-u H535RXT retko se vidja https://www.youtube.com/watch?v=6GXd2h6Btsk
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da li neko ima informacije kakav je ovo trimer, http://www.husqvarna.com/ie/products/grass-trimmers/536lir/966729802/ misli sa kime ga je moguce uporediti od benzinskih po snazi i koliko mu baterija traje u normalnom koriscenju, ne u eko modu?
 
Poslednja izmena:
Pozdravljam.

Ukratko, pitanje je - za iste novce, 535rxt ili 545 rx?

Pretezno ce se kositi normalnije parcele, uglavnom izbjegavam travu preko metar, ali se i to cesto zadesi.



Pitanje je upuceno svima koji imaju iskustva sa husqvarna serijom 535 i 545 i stihl fs 250. Narocito bih volio ukoliko korisnik SKuter moze pomoci


Naime, povremeno radim usluzna kosenja, pa trenutni Sonic 62 od 2.2 kw postaje nedovoljan, prvenstveno zbog pozamasne potrosnje goriva, snage mu ne fali za moje potrebe.
Jos je pod garancijom, pa to cupa stvar, eventualne kvarove mogu da amortizujem na taj nacin.

IMao sam priliku par puta raditi u prerasloj travi (60-80 cm visine) sa fs 250, 1.6 kw, dvotakt, i sasvim sam zadovoljan performansama, mada je potrosnja dosta veca nego sto sam ocekivao.

U radu sa Husqvarnom 535 rx, takodje 1.6 kw, se nisam odusevio snagom, ali pretpostavljam da je u pitanju lose postiman trimer i los silk - bio je kupljen dan ranije od nekog prodavca robe iz uvoza. Ono sto me je totalno odusevilo jeste potrosnja, 600 ml mjesavine nisam uspio potrositi ni nakon 2h i 15 min kosenja po vocnjaku.

Fs 250 je u poslovima prerasle trave, bez problema smazao 600 ml na svakih 45-50 minuta. Moj trenutni trimer u takvim poslovima u tom intervali potrosi nekad litru, a nekad mu potraje do 70 minuta litar, kada je bas gadna trava.

Stoga me interesuju iskutva potrosnje za 535rx kao i 545, posto su kod nas na akciji i razmatram ih.

545rx upada u pricu, jer je svega 15 eura skuplji od 535rxt serije (630 vs 645 eu),sa svom opremom, ali nisam siguran da li ce biti prejak u smislu, kosenje normalnih travnjaka ovakvim cistacem, nosenje 9 kg na ledjima za neke pitome parcele?
Takodje, da li ce imati disproporcionalno veliku potrosnju u kosenju obicne trave?

http://www.kwf-online.de/deutsch/pruef/pruefergebnisse/aagw/freischneidegeraet/6425_12.pdf
Ovdje se navodi da RXT model ima maksimalnu potrosnju 1.2 l po satu, a obzirom da je to potrosnja na pun gas, i na toliku zvjer, to je vise nego prihvatljivo. To je oko 400 g goriva po kw snage na cas,



Opet, plasim se da je 535 preslab kad dodjes u travu do pasa, i da uprkos sjajnoj potrosnji, u tim situacijama naprosto ne bi imao dovoljno snage da u razumnom vremenu uz razuman napor odradi posao.

fs250 je nepunih 500 eura, mada go, dok se uzme opasac (istina, vec imam od ovog trimera i ok mi je), i nesto opreme, to bez problema ide na blizu 600, mada mi je potrosnja nesto poteska, kad uporedim 535, pa bih njega za sada drzao kao treci izbor, osim ukoliko nije po necemu znacajno bolji od husqvarni?

Чиме косиш траву до појаса ? Силком или ножем? Или циркуларом?
 
Glava se maze na svakih 10 sati rada...nije bezveze napisano.....hocete mazati ili ne to je vasa stvar...glava je dosta opterecena jer ima dosta udara u toku rada(kod kuckanja zbog damila i kod krcenja sa nozem)...mazanje se obavi za dva minuta i gas...

Razlika izmedju agm i villagera je i tome sto vilager ima kvalitetniji(precizniji) karburator i malo je ustrojen da se brze vrti....i jedan i drugi poticu iz istog dvorista,delovi isti,boja i nalepnice drugacije...
Iz mog ugla izbor trimera i testera se sveo na kineze i stihl...konkretno u huskvarnu sam se razocarao jos davnih dana pocevsi sa motornim testerama..tehnicka resenja glupa,delovi preskupi i vecito neki belaj..takodje tako i kod trimera...recimo cena elektronike za huskvarnu 125r je od 4500-5000din....za te novce imas sve delove koji su potrebni za kompletan remont nekog od villager/agm/demon trimera... o testerama mogu da pricam 3 dana sa njima imam vise iskustva..ovo sve novo je na oko lepo...cim garancija istekne ili na dobos(dok jos testera radi) ili postati kucni prijatelj sa majstorom

neko pomenu srafic na karburatoru...namerno je postavljen takav...da nemoze da se dira....podeseno je tako kako jeste..ako ne radi odes kod majstora i kraj...mnogo njih prckaju sami o onda zaribakus

Prica od neki dan
majstore,trimer mi nepali..samo se ugasio i kraj.....kompresija 0...na moje pitanje ko je ovo dirao tip odgovori,pa ja...kum mi rekao da bolje radi i manje trosi...klip,cilindar katastrofa,semerinzi se potopili...ako ne zaboravim slikacu cilindar

einhel je za izbegavanje...servisna mreza nikakva delova nema...delovi neodgovaraju od ovih kineza(iako su slicni na oko)...serviseri rasturaju nove trimere i ugradjuju..drugacije se nemoze

moji otac i brat rade za sumariju sa fs450 i fs550..svaki dan od 3000/3500 kvadrata speglaju sa njima(po komadu)...samo sipaj,mazi glavu i ostri noz...kvarova skoro da i nema
radio sam sa fs 350...90 dana(ugovor)...pretezno sa nozem... ni stucnuo nije.
 
Ja jos cekam da mi neko odgovori ako zna koliko može da košta kvačilo i šolja kvacila za ovaj moj stari agm 2642?


Sent from my SM-A500H using Tapatalk
 
Jel ko radio sa tarupom za trimer i kakva su iskustva, meni je odradio posao okopao sam 400 vocaka medjutim oklop mi je pukao na 2 mjesta noz se poderao izgubio balans i sad trese trimer, imam namjeru da pravim novi samo sa mnogo tvrdjim matrijalima
zanim me jeli ko radio sa njima koliko je okopao i kako se ponasao
inace sto se tice ciscenja trave oko vocaka odradjuje fantastican posao
 
Dobro primijećeno, totalno me zbunjuje cjenovna razlika i tjera ka 545, a s druge strane, isksutvo mi govori da valja izbjegavati parcele koje su za pravo krčenje, i posvetiti se laganijim, isplativijim, bržim i bezbjednijim parcelama :)

Husqva je kod nas još na akciji, inače redovna cijena za 545rx je 730 eura, a 535rxt je 685 Eu.
Stoga ne malo i vuče sada vaga ka fs250, jer je ipak osjetno jeftiniji - 505 eura go.


Ja sam uvjeren da je 535rx bio loše podešen trimer i slab silk, jer nema šanse da na istu snagu, Stihl 250 toliko jače dere.

Kada uporedim sa svojih, kineskih 3 ks, stihl odokativno, manju travu puno efikasnije skida, a ovu veliku je tu negdje na egal, s tim što potroši duplo manje goriva od Sonica, pa time daje daleko veću ekonomičnost za isti posao, plus, laganiji je 2.5-3 kg.

Inače, uvijek sve skidam silkom, slažem čitave stabljike u otkose sa strane, gdje se može, gdje ne može, prepolovim i složim sa strane, ostatak usitnim. Nekako izbjegavam parcele koje zahtijevaju trokraki nož ili cirkularčić, teško je to naplatiti koliko se čovjek nategne i potroši, a kako sadašnji trimer srče momački mješavinu, na kraju balade ne izadjem sa mnogo profita, za tako težak i dugotrajan posao - radije odbijem, a uzmem 2 daleko lakše parcele, i dobijem više profita za isto vrijeme ili manje vremena, a puno laganiji posao i ode manje silka i goriva.
 
Uzmi ti husqvarnu 545rx. To ti je trimer vrhunski. Sa 545rx sam dnevno trosio u proseku od 4 do 6 rezervoara i za te dve sezone koliko sam radio sa njim nije imao ozbiljnijih kvarova od pucanja opruge kvacila. Imam kuci trimer husqvarnu 335rx koja je potpuna ista kao i 535rx ali te dve masine ne mogu da se porede sa 545rx. On se jednostavno ne gusi u travi, kolika god da je on je kosi. Evo i slika tog trimera sa kojim sam radio u J.P Ada Ciganlija.

http://dodaj.rs/photos/20170522149547292178410.jpg
 
Само ви косите велику траву силком и пљујте моторне косе слабије од 3 коњске снаге . Не иду заједно силк и трава од метра и дебља од палца.

Pazi, prosle sezone sam imao nekoliko parcela, koje nisi mogao normalno trimerom, a nožem još manje. Naprosto nije bilo rješenja - trava izrasla ogromna pa polegla,pa preko narasla nova ogromna, pa se udružile u žbuniće, a sušaa udarila, ne možeš joj ništa, kao slama... S tim što je silk nekako i mogao, ali je išlo baš sporo. Tada sam presjekao i rekao - nema više, ko bude zvao nakon aprila na prvo košenje, nek traži dalje... ALi mi opet ovaj 545 ne da mira, sa takvom zvjerkom malo šta bi zadavalo mnogo muke, samo što onda ostajem bez laganog i agilnog trimera.

Malo sam tražio mišljenja korisnika o fs 250, svi se slažu u jednom, a i ja sam stekao taj utisak - trimer je neproporcionalno jak u odnosu na to koliko je lagan i sa samo 1.6 kw snage. Nekako mi se on čini kao nešto što bi moglo pokrpati i premostiti izmedju ta 2 zahtjeva.

Nema šta, najbolje će biti da ja ponovo kod toga gazde odem što ima 535rx, pa ako je poštimao malo motor, nabacim provjeren silk, preštimam da meni paše trimer, i džaba mu kosim par sati, da osjetim mašinu u malo boljem svjetlu :)


Ima li skutera živog, da podijeli iskustva sa 545?
 
Само ви косите велику траву силком и пљујте моторне косе слабије од 3 коњске снаге . Не иду заједно силк и трава од метра и дебља од палца.
Šumadinac koji je bolji trimer od Villiger 1250P ili ima još jedan sa oznakom mislim 1250S. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Za rad sa jako velikom, poleglom, zapetljanom i kakvom sve ne travom treba vam ovo, džabe se patite sa koncem

or-295504.jpg


ili ovo

3T-12-Mulching-Brush-Cutter-Grass-Trimmer-Blade.jpg


Namjenski nož za takve poslove, takodje je nezamjenljiv za ostrugu (bodljikavu lozu, ne znam kako je drugi zovu) i slične gadne korove. Ne opterećuje trimer kao silk u takvim poslovima, potrošnja kao sa nožem a melje sve u prašinu.

- - - - - - - - - -

Morate biti vrlo pažljivi da ne udari u kamen ili panj jer odmah može da zablokira. Traži više pažnje pri radu ali je nevjerovatno korisna alatka, ja ga godinama kositim na mom Husqvarna 240R, nema te šikare koju ne može da samelje, naravno ne možete sjeći sa njim drveće ali do 1.5-2cm ide ako polako radite. Može da se kosi (i istovremeno melje) kao sa običnim nožem (lijevo desno) ili da se melje odozgo na dole ako je baš strašan korov. Napominjem da vam za rad sa ovim treba ozbiljan, jači trimer.
 
Pazi, prosle sezone sam imao nekoliko parcela, koje nisi mogao normalno trimerom, a nožem još manje. Naprosto nije bilo rješenja - trava izrasla ogromna pa polegla,pa preko narasla nova ogromna, pa se udružile u žbuniće, a sušaa udarila, ne možeš joj ništa, kao slama... S tim što je silk nekako i mogao, ali je išlo baš sporo. Tada sam presjekao i rekao - nema više, ko bude zvao nakon aprila na prvo košenje, nek traži dalje... ALi mi opet ovaj 545 ne da mira, sa takvom zvjerkom malo šta bi zadavalo mnogo muke, samo što onda ostajem bez laganog i agilnog trimera.

Malo sam tražio mišljenja korisnika o fs 250, svi se slažu u jednom, a i ja sam stekao taj utisak - trimer je neproporcionalno jak u odnosu na to koliko je lagan i sa samo 1.6 kw snage. Nekako mi se on čini kao nešto što bi moglo pokrpati i premostiti izmedju ta 2 zahtjeva.

Nema šta, najbolje će biti da ja ponovo kod toga gazde odem što ima 535rx, pa ako je poštimao malo motor, nabacim provjeren silk, preštimam da meni paše trimer, i džaba mu kosim par sati, da osjetim mašinu u malo boljem svjetlu :)


Ima li skutera živog, da podijeli iskustva sa 545?

Тај 545 Rx или RXT је шумски чистач у рангу Штила ФС 550 ... Краћи ,дебљи кардан због рада са циркуларом. Већа снага и тежина.

- - - - - - - - - -

Šumadinac koji je bolji trimer od Villiger 1250P ili ima još jedan sa oznakom mislim 1250S. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока

BC1250S има пластични носач ручица и може да се деси да се оштети навој у пластици и мораш да мењаш носач ручуца. Уже ручице од 1250 P . Овако набројано изгледа као цепидлачење али кад мораш да мењаш део кад косиш или да се упредеш пре махања лево десно осети се на леђима неодговарајући положај и неодговарајући положај руку.

- - - - - - - - - -

Za rad sa jako velikom, poleglom, zapetljanom i kakvom sve ne travom treba vam ovo, džabe se patite sa koncem

or-295504.jpg


ili ovo

3T-12-Mulching-Brush-Cutter-Grass-Trimmer-Blade.jpg


Namjenski nož za takve poslove, takodje je nezamjenljiv za ostrugu (bodljikavu lozu, ne znam kako je drugi zovu) i slične gadne korove. Ne opterećuje trimer kao silk u takvim poslovima, potrošnja kao sa nožem a melje sve u prašinu.

- - - - - - - - - -

Morate biti vrlo pažljivi da ne udari u kamen ili panj jer odmah može da zablokira. Traži više pažnje pri radu ali je nevjerovatno korisna alatka, ja ga godinama kositim na mom Husqvarna 240R, nema te šikare koju ne može da samelje, naravno ne možete sjeći sa njim drveće ali do 1.5-2cm ide ako polako radite. Može da se kosi (i istovremeno melje) kao sa običnim nožem (lijevo desno) ili da se melje odozgo na dole ako je baš strašan korov. Napominjem da vam za rad sa ovim treba ozbiljan, jači trimer.

Може да меље велику суву траву и са обичним трокраким ножем. Покрети исти као са овим ножевима горе доле ( испробано у купињи, тањем трњу , сувом острику, репушини( чичку ) .... Равном турпијом истурпијај ( наоштри ) нож и видећеш колико је лакше кошење . Кад оштрип нож скидај све ивице исто , никако једну много. Једну мало.
 
Da li je bolje uzeti ovaj trokraki ili dvokraki noz?!Da li ovi krivi krajevi idu ka zemlji ili kao kao kosilice na gore?!
Imam trokraki noz ali mi nicemu ne koristi,jer veliku travu kosim imt 506 i rucnom kosom,a ovi nozevi (slike iznad) mi trebaju da meljem divlju kupinu-ostruge-trnje..Ispod jedne njive tece potok i zahvatila mi je celu obalu njive...
 
Krivine idu na dole i one melju dok ovaj horizontalni dio kosi. Nikakav trokraki nož ne može samljeti onako kako ovi krivi noževi mogu, ne zovu se džabe "mulch blades". Ja se zamalo svakodnevno borim sa ostrugom i ovaj nož to savršeno odradjuje, običan trokraki nož tu ništa ne može.
 
Cjenim da dvokraki ima vise prostora za ubrzanje izmedju kontakata sa preprekama, te stvara daleko jači ugaoni momenat i snagu te je pogodniji za lomiti jače i deblje stabljiкe, dok ovaj zbog više zuba, može sitnije i brže da melje nešto laganije bilje?
 
Nazad
Vrh