Trimeri

Najlon trake (nit, silk) koje se koriste za Pauk glavu ne smeju biti duže od 30 cm, jer dolazi do upetljavanja istih koje padaju i ne mogu da kose travu, a takođe i opterećuju motor i prenos. Takođe treba poštovati i preporuku proizvođača Pauk glave o debljini najlona (niti, silka), jer ih ima više različitih na tržištu. Preporučujem one od legure aluminijuma, a postoje i od plastike.

Inače praktična i jednostavnija (a i trajnija) za korićenje.
 
Danas sam bio u servis stihla,na akciju fs 55,232e,ima samo noz i naocare,e sad to je cijena kao vilagera 2100xc,interesujeme po vasem misljenju koji je bolji,i da prodavac mi je rekao da je jaci ovaj fs 55,nego vilagerov od 2ks,jer ovi mjere jacinu pod opterecenjem,a ovi kao vilager u praznom hodu
 
Ja imam MTD kosacicu kupljenu prije 10 godina...jos nije vidjela majstora...obavezno u njoj preko zime drzim gorivo.(mjesavinu od motorke) i mjesecno je upalim dva puta po 10 minuta da odradi
 
Kod nas je stihl fs55 sa poluautomatskom glavom 499 maraka, a husqvarna 128r 519. Uz nju dođu poluautomatska glava, četvorokraki nož i dvostruki uprtači. 20 maraka skuplje, ali mislim da se isplati jer je velika razlika u dodacima, a i onako na prvu djeluje malo ozbiljnije.
 
Kod nas je stihl fs55 sa poluautomatskom glavom 499 maraka, a husqvarna 128r 519. Uz nju dođu poluautomatska glava, četvorokraki nož i dvostruki uprtači. 20 maraka skuplje, ali mislim da se isplati jer je velika razlika u dodacima, a i onako na prvu djeluje malo ozbiljnije.

Pa on dodje jeftinije ??????,nerekoste mi za ovaj vilager 2100xc,nesvidja mi se sto je tezi 4kg od ovoga sthila
 
Vilager ima kardan,a stihl sajlu.Uz vilager dobijas opremu,a uz stihl sve kupujes.Vilager odmah pali,a stihl (kazu ljudi)tesko pali.Imas slike na strani 220 pa na ovamo a stihl nema sanse da obavi taj posaokoji uradi vilager.Imam vilager od 2013 godine i jos mu je prva svecica i pali bez blokade gasa na trece povlacenje.Na kraju oba trimera su made in cina...
 
Do sada ni jedan problem nisam imao sa Stihlom. uvek bi pre dao duplo vise para za stihl nego za vilidzer. ne moze me niko ubediti da je vilidzer bolji od stila....
 
Stihl fs55 pali na 4-to povlačenje. Novije serije konstrukciono su napravljene tako da nemaju potrebe da se podmazuje ugaona glava. Prošle godine sam nožem pokosio 40 ari trave koja je bila ponegde visine oko 1.5 metara a ponegde i višlja. Malo troši a dešavalo se da uradim 20-ak ari niže trave odjednom samo ga odmaram da napunim rezervoar. Kad vidim da ponestaje goriva pustim da radi na leru minut dva da se mašina prohladi taman dok stignem do mesta gde držim mešavinu.
Ja sam se umarao toliko da su mi trnuli prsti na rukama i normalno bolela leđa jer nisam bio navikao. Kasnije je već bilo lakše.
Posle ove zime sam imao problema da pokrenem mehanizam za paljenje a jedan kolega je pisao na forumu da mesečno upali sve mašine tokom zime.
Za sledeću zimu planiram i ja tako da na mesec dana upalim mašinu da radi par minuta.

U gradu postoje dva ovlaščena servisa tako da je to bilo presudno. Ne postoji ovlašćeni husqvarna servis a centralni servis villager je u Kragujevcu tako da za svaku popravku je potrebno da se pošalje na par dana u servis. Imamo na forumu postova gde navode lošija iskustva sa tim servisom.

Ipak ko ima blizu nekog majstora ili se sam razume da popravi ponešto villager nije loša opcija. Jeftin je i može poslužiti onome ko počinje da radi i da kosi za novac. Taman upozna kako izgleda rad sa trimerima i može čak i da zaradi za neki bolji markirani. Ili ako ga malo pazi i ne preopterećuje može da traje dugo. Takva su sumirana iskustva sa ovog foruma.

Mislim da kao i za svw u životu treba imati i malo sreće da ti dođe u ruke mašina koja se poklapa sa tvojim temperamentom i ako se 'nađete' to može prerasti u dugo druženje, kao po onoj narodnoj... konj, puška i komšija se ne biraju već ti je od Boga dato... ili tako nešto slično....
 
fs55 je medju jadnijim trimerima koji stihl ima. za tu kvadraturu koju kosis bolje da si kupio fs450. i nemojte se cuditi sto vam crkavaju kad im dusu vadite, a to je realno za omanji vocnjak, hobi varijanta.
 
Тај 2100 xc има 2 кс и на њега може да се постави циркулар за тање дрвеће и дебље жбуње а на Стил тешко да ради са тим циркуларом.
Ја имам ону црну серију вилагера и уз њега сам добио и звезду и тестеру,проверено ради добро може чак и дебље изданке да сече...
 
Ja imam 250e,e sad ili sthil 55 ili vilager 2100xc,sthil mi se nesvidja sto je na sajlu,ali je laksi 4kg,i treba mi za cikular,i da moze freza ona mala da se stavi
 
Koliko dugo radite sa trimerima i koliko dugo pravite pauzu, da li trosite 1/2 rezervoara ili ceo rezervoar....?
Koliko se krece cena kosenja po aru kada je u pitanju visoka trava (nesto iznad struka) a koliko u redovno odrzavanje 20-30cm?
 
Nazad
Vrh