Trimeri

Ne brini se, ovo su preračunavali njemački inžinjeri. Verovatno je malo manji broj obrtaja motora nego što je bio na motorci. Ionako je na ovim starim mašinama sve predimenzionirano, tako da nema nikakave brige
 
Slikacu vam glavu, zupcanike unutra i vratilo koje ih pogoni da vidite koliko je to predimenzionisano. U poredjenju sa glavama ovih modernih trimera (ne ubrajajuci tu glave za profi masine kao sto su FS450,FS550, 255R, 265R itd...) to djeluje zaista komicno.

Sve to naravno ima svoju cijenu. Zastita od vibracija je rudimentarna, bucan je kao da rade 2 normalna trimera zajedno, trosi kao motorna testera u tvrdom drvetu a tu je i ne bas zanemarljivih 16 kilograma mase...no sve to je razlog zasto volim ovakve masine. Jesu grube, teske, primitivne, bucne ali rade i rade i rade i traju i imaju, da se tako izrazim, dusu. Meni znaci to sto znam da je ova i slicne masine pravljena majstorskim rukama sa ciljem da radi u najgorim mogucim uslovima i da sve to izdrzi. Pravljena da je da radi i traje a ne da se iskoristi kao jednokratni proizvod i posle baci i zamijeni drugom. U to vrijeme su i inzenjeri razmisljali drugacije, pogledajte samo na temi Alati i masine koliko je tih prastarih brusilica, busilica i slicno jos u punom radu i bit ce jos decenijama uz samo malo brige i paznje. Konstruisali su masine onako kako treba a ne ovako kako se to danas radi - svaki moguci dio kod kojeg je to moguce se proracunava da traje tek toliko koliko traje garancija. Vjerovali ili ne ali to je moguce - postoje metode i nacini da se masinama odredi koliko dugo ce raditi i danas se sve pravi tako.
 
Jeste... i meni bezveze smetaju kad mi dodju ovi što voze golfa kockicu i smeju mi se što vozim novog kineskog pick-up-a! Jeste malo problematično da se udje pozadi u golfa i baš ne može da potegne 1100kg tereta, ali je to neuništiva mašina! Možda malo više troši i ulja i goriva ali je to nemac bre napravio! Potpuno ih razumem
 
Nasa huskvarna iz 80 i neke radi ko svajcarski sat 30+ godina kasnije, teska kao tuc, pa smo zbog toga uzeli stilovku ms230, nem sta nije menjano na njoj za ove 4 godine....da prave danas takve masine stavili bi katanac na fabrike...sve se danas pravi da traje kratko..
 
Stihl 041 nema 5,5ks.
Moderne brzohodne testere sa 60cm3 imaju oko 4,5ks na radnih 8-10000 obrtaja.
041 sa svojih 7000 radnih obrtaja nema više od 3,5-4ks ni u kom sličaju uz nešto veći obrtni moment radi dužeg hoda klipa.
Podaci na Chainsawcollectors su netačni, neki članovi su čak i reagovali, ali niko od uredništva nije reagovao pa tako mnogi neupućeni smatraju da 041 zaista ima 5,5ks.

- - - - - - - - - -

Nijedna osovina (a ni glava) neće izdržati obrtaje preko 8-9000. Prenos kod testere ide sa manjeg na veći zubčanik a ovde direktno na osovinu. Plašim se i da pomislim šta će ova sprava uraditi na punom gasu

Kod koje testere prenos ide preko zupčanika osim kod Stihl contre i električnih testera? kod svih trimera je prenos direktno sa radilice . Ne treba pisati da bi se pisalo..
 
Stihl 041 , da li je ovo, proizvodjac reklamisao kao (5.5 HP @ 7,000 R.P.M. DIN)

MANUFACTURED BY: STIHL ANDREAS MASCHINENFABRIK
STUTTGART, GERMANY
SERIES OR ASSEMBLY NUMBER: 1110
YEAR INTRODUCED: 1967
YEAR DISCONTINUED: 1977
ENGINE DISPLACEMENT: 61 ccm (3.72 cu. in.)
NUMBER OF CYLINDERS: 1
CYLINDER BORE: 44mm (1.72 in.)
PISTON STROKE: 40mm (1.57 in.)
CYLINDER TYPE: Aluminum with chrome plated bore
INTAKE METHOD: Piston ported
MANUFACTURER ADVERTISED H.P.: 3.7 (5.5 HP @ 7,000 R.P.M. DIN)
WEIGHT : 6.2 kg
OPERATOR CONFIGURATION: One Man operation
HANDLEBAR SYSTEM: Rigid
CHAIN BRAKE: none
CLUTCH: Centrifugal
DRIVE TYPE: Direct
CONSTRUCTION: Die cast magnesium
MAGNETO TYPE: Bosch
CARBURETOR: Tillotson HS 29A, B, C, D,
HS-77A, B, C, HS-87A, HS-100A, HS-138A, HS-208A
MAJOR REPAIR KIT: RK-21HS for HS-87A, HS-100A
RK-23HS for all HS-29A, all HS-77, HS-138, HS-208A
MINOR REPAIR KIT: DG-3HS for HS-87A, HS-100A
DG-5HS/T for all HS-29, all HS-77, HS-138A, HS-208A
AIR FILTER SYSTEM: Nylon mesh element
STARTER TYPE: Automatic rewind (Fairbanks Morse type)
OIL PUMP: Automatic
OPERATING RPM: 6,500 to 7,000
IGNITION TIMING: 2.5mm (0.1 in.) before TDC
BREAKER POINT SETTING: 0.4mm (0.016 in.)
FLYWHEEL/COIL AIR GAP:
SPARK PLUG TYPE: Bosch WKA175T6
SPARK PLUG GAP: 0.51mm (0.020 in.)
CRANKSHAFT MAIN BEARINGS: Ball
FUEL TANK CAPACITY: 560ml
FUEL OIL RATIO: 20:1 after break in.
RECOMMENDED FUEL OCTANE: Regular
MIX OIL SPECIFICATION: Castrol 2-stroke SAE40
CHAIN PITCH: 3/8 in., optional .404 in.
 
Hteo sam enhel ali je on "go" bio 5500, vilidzeri su tu nekako sa cenom a ovaj sam platio 4000 dinara nov iz austrije sa punjacem i baterijom veoma slicнom kao pcx od enhela jedino sto moram da mu nadjem male srafice i da mu zakacim stitnik
efc8afbac6714930d2d70c8ac36e83e4.jpg
dfa88995d719c9d09375927c3167dd11.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Iz nekog razloga u USA je reklamirana sa 5.5HP.
Stvar je u tome sto postoje 040,041AV,041 Farmboss i 041 Super i reklamirane su razlicito u USA i Evropi. Kolika je stvarna snaga niko u stvari ne zna tacno. Bilo to 3.7 ili 5.5HP ili PS (a nije ni to isto),nije ni bitno. Mnogo je u svakom slucaju.
ba8a0af478b00daacf67de4957d5fefb.jpg
6f9dcebb372c0e68cd300d555f1333ec.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Ima li neko predlog za dobru glavu za silk.
Onaj Demon je evo drugu godinu kod mene i za trimer za sad samo reci hvale ali su glave lose podosta, glavi silk i vec su se pojele plastike i razletele pa mi treba zamenska
 
Ma naravno da nema logike, Stihl 051 sa 89cm3 tek ima 5.4-5.8ks.
A to je potpuno identična tehnologija.
Američko/kanadske testere te generacije su bile bolje projektovane od Stihl-a, ali su nepoznate u Evropi pa ljudi smatraju Stihl za etalon.
Tek od 80-tih Stihl je preuzeo primat.
 
Ima li neko predlog za dobru glavu za silk.
Onaj Demon je evo drugu godinu kod mene i za trimer za sad samo reci hvale ali su glave lose podosta, glavi silk i vec su se pojele plastike i razletele pa mi treba zamenska

Ako je navoj kao kod ostalih kineza m10 lijevi onda je moja preporuka husqvarnina T35. Već drugu godinu radi bez ikakvih problema.

Usput, evo rezultata današnjeg košenja u komšiluku. :osmeh:

1b149bc776b150462f7c802bc5ecaee0.jpg


Što bi rekao prijatelj Mitar "fik i gotovo". :osmeh:
 
Ima li neko predlog za dobru glavu za silk.
Onaj Demon je evo drugu godinu kod mene i za trimer za sad samo reci hvale ali su glave lose podosta, glavi silk i vec su se pojele plastike i razletele pa mi treba zamenska

Stihlova glava je najbolja, ima da se kupi i no-name ali ista kao ona. Platio sam je 1100 din za Demona i prezadovoljan sam
f1d16ef5bde0c75b0daff6575080fc0a.jpg


A bilo je i podosta košenja ovih dana

9cb6c9895f4acc6b7575c4d7401f3b19.jpg
 
Nema nikakve logike da ima 5,5 ks ako je zapremina motora 61 kubik. Ja imam staru tomos huskvarnu 65 kubika i samo 4,1 ks.

Ne znam koliko snage ima. Podatak o 5.5HP nisam izmislio vec vidio na originalnim reklamama iz 1968. godine, mogu da se nadju na Google Books. Dakle, ili je Stihl lagao na reklama u USA ili su snagu racunali drugacije. Razmisljao sam o tome da su mozda mislili da ima 3.7kW no ni to nije 5.5HP vec samo 3.7x1,36 = 5,03.
 
Nisam ni reko da si izmislio. Nesto razmisljam da nisu na USA trziste 051 prodavali pod nazivom 041, ali onda zapremina ne bi bila 61 kubik. Na kraju krajeva nije ni bitno. Bitno je da ima snagu i da si zadovoljan.
 
Nazad
Vrh