Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS uljana repica
Strana 298 od 298 PrvaPrva ... 198248288296297298
Rezultati 5,941 do 5,949 od 5949

Tema: Trimeri

Član zombie_666 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    5,697
    Zahvalio se
    474
    Zahvaljeno 1,614 puta na 752 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: AcA OPEL Pogledaj Poruke
    Nista to ne valja ako si morao da menjas lezajeve. Trebali su oni da se okrecu bar jos 20 godina.
    Ja skoro naiso na lezajeve iz '40-ih godina, i to u dobrom stanju.
    ,

Nije lezaj u glavi otisao zbog istrosenosti. Prekjuce sam kosio i u travi je bila neka jako tanka zica, glava je uvukla i namotala ispod lezaja. Zica je isjekla semering i usla u lezaj i totalno ga zaglavila a isprva sam mislio da se lezaj sam od sebe pokvario. Lezaj koji sam zamijenio u korpi nije dobio luft vece je jednostavno bucan, izgleda da mazivo u njemu osusilo. Ovaj trimer je ipak iz sedamdesetih godina proslog vijeka, znaci ima vise o od godina sigurno a oba löezaja koje sam zamijenio su bili SKF Germany. Stavio sam nove lezajeve u kvalitetu, oba su takodje SKF, nek rade deset godina sto se mene tice taman, veoma se lako mijenjaju jer je trimer predjvidjen da se odzava i rasklapa a ne kao ove danasnje masine gdje je sve zalijepljeno, zavareno ili pertlovano i nista ili vecina dijelova ne mogu ili se jako tesko mijenjaju. Imam jos dva trimera, Husqvarna 240R i AL-KO 4535II, ovaj mi realno i nije bio prijeko potreban ali me fasciniralo kako je izradjen i koliko je star pa sam ga kupio za samo 50 evra sa namjerom da ga dotjeram. Danas je sve sklopljeno, glava je ociscena i ofarbana, bice i slike kad bude gotovo. Sledeci projekat sredjivanja ce biti Stihl 051AV motorna testera, bas je u jadnom stanju ali o tome cu pisati na temi za motorke.

Inace, jako mnogo radim sa trimerima. Ove sedmice sam pokosio 860 metara medje (korov do pojasa, ostruga i slicno), dijelom sa koncem, dijelom sa malc-nozem sa 240R i 1500m2 vocnjaka, AL-KO ce dobiti preuredjivanje za nosenje sa obje ruke kako bi mogao da radim sa njim u uskim prostorima gdje rucke smetaju.
    Danas je Sunce počelo sjanije sjati, trava je zelenija a nebo je plavlje nego inače...

Član AcA OPEL avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    3,661
    Zahvalio se
    342
    Zahvaljeno 738 puta na 480 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Salio se ja malo u vezi lezajeva.
    Nakrivicu kapu,rodila mi njiva... (OO--[][]--OO)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Poruka
    19
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li imate iskustva sa Oregon Jet-Fit glavom sa 2 spagete, predvidjene za slabije hobi modele trimera (oko 25ccm)?

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,468
    Tekstovi u blogu
    102
    Zahvalio se
    1,156
    Zahvaljeno 1,006 puta na 582 poruka
    Downloads
    261
    Uploads
    127
    Deo pisanja o prskalicama / atomizerima je prebačen u odgovarajuću temu.

http://poljoinfo.com/showthread.php?1463-Motorna-prskalica-Atomizer&p=1463322&viewfull=1#post1463322

5. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili novii na ovoj poruci:

j00j4nt200 (Juče), zombie_666 (Juče)

Član zombie_666 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    5,697
    Zahvalio se
    474
    Zahvaljeno 1,614 puta na 752 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Konacno zavrsen i spreman za rad,napravljen stitnik koji ce sprijeciti da se nesto namota na vratilo.

Sent from my A6 using Tapatalk
    Danas je Sunce počelo sjanije sjati, trava je zelenija a nebo je plavlje nego inače...

7. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku zombie_666 na ovoj poruci:

abarth 822 (Juče)

Član airplanejunior avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    167
    Zahvalio se
    61
    Zahvaljeno 150 puta na 43 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Poruka
    13
    Zahvalio se
    3
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: juanjuaninho89 Pogledaj Poruke
    Imam 3 godine smart garden 3.0ks. Super sluzi. Juce kosio sa demonom od 5.2ks i mogu reci da sam razocaran, koliko ga hvale ljudi... 5.2ks na papiru samo. Imam osecaj da je smart garden jaci od njega. Morao sam da ga przim u obrtaje i srazmerno tome na parceli od 8ari koji kosim sa mojim sa 1l mesavine, on spicio 1.4l! I osecaju se vibracije samo tako.
    Moj deda ima husqvarnin od 1ks i on isto sa punim gasom urla ali manje trosi.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
    pa brate sta si ocekivao od obicnog kineza,tj demona , potrosnja je veca isto kao i na vilager trimerima, kvalitet same izrade je koliko para toliko muzike...

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: VectraBG Pogledaj Poruke
    Da li imate iskustva sa Oregon Jet-Fit glavom sa 2 spagete, predvidjene za slabije hobi modele trimera (oko 25ccm)?
    vectra gledao sam o tome ali ne mislim da je to nesto extra dobro, manje vise sve je to slicno kao obicna trimi glava

Član lovac luka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    2,411
    Zahvalio se
    727
    Zahvaljeno 921 puta na 480 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Proba ŠLEMA
    Jedini koji pasuje na 'volku glavu

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
    Mili Boze sve su zene iste napiju me pe me iskoriste!!!
    Špricera snaša i tamburaša!!

11. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku lovac luka na ovoj poruci:

eDGe (Danas)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    988
    Zahvalio se
    167
    Zahvaljeno 202 puta na 156 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Nije losa e video na vasaru one maske za macovanje...ali me sramota u onome da radim...bolje onda jednu crnu traku preko ociju i umotam se u neki prljav carsav pa da budem zoro...

Strana 298 od 298 PrvaPrva ... 198248288296297298