Trimeri

Gde kupujete/narucujete materijal (silk, ulje za mesavinu itd)?
Da li Husqvarna Whisper X za 2.4mm ima manji kotur od 240m? Hteo bih da probam koji su najaci - izmedju Stihl kvadratnog pre nego sto uzmem vece kolicine.
Ima li Oregon prodavnicu u Beogradu?
 
Sumadinac-Gruzanin@ nisam baš nešto oduševljen sa whisper X u odnosu na whisper non X, da li si probao četvrtastu Sthil-ovu?

Ima li stručnjaka da odakativno da odgovor na sledeće:

da li po tragu na auspuhu, može se zaključiti ima li dovoljno ulja u mešavini, da nije ni prebogata ni presiromašna
https://postimg.cc/gxMF9RnG
gxMF9RnG
gxMF9RnG
i odakle može da potiče ova masnoća https://postimg.cc/9RwrwCvq?


Нисам користио Стил ( Штил) четвртсасти силк.
 
Tokom zadnje probe primijetio sam da lezaj u glavi nije bas najbolji a takodje i lezaj koji nosi korpu centrifugalne spojnice tako da sam sve rasklopio i nabavio nove lezajeve i semering.
7479d4df683fe799dfe552cf3930f833.jpg
28657fca81b4b58c4e512677d9207f68.jpg
f4bcb02c832b9ee697f8428da1702280.jpg
dd9136e624a54026fbf162220618c6cb.jpg
074caac6b9181f602b5a4e9a7c7b8533.jpg
c7b81ddb131bc55ade1ae93ee9cf1fc1.jpg
ae69f936c42166ffb6f89fe4ccea9aa7.jpg
8aa09fd35b11a1626f2a8432dd04891f.jpg
fe40d3a434923c4bcfe92a04dd1035ed.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Zombie ja mislim da si ti najaktivniji clan u ovom segmentu foruma...i u slucaju da drugi ne cene tvoj trud ja cenim(ne treba pivom da me castis...ali nebih se ni bunio na ove vrucine:osmeh:)
 
Nista to ne valja ako si morao da menjas lezajeve. Trebali su oni da se okrecu bar jos 20 godina.:osmeh:
Ja skoro naiso na lezajeve iz '40-ih godina, i to u dobrom stanju.
 
Trebali bi da otvorimo temu slike interesantnih stvari...evo malo strafovi ima ih i u kvalitetu,bilo skroz puno ali pretpostavljam da se potrosilo na razno.

20190621_171707.jpg
 
Nista to ne valja ako si morao da menjas lezajeve. Trebali su oni da se okrecu bar jos 20 godina.:osmeh:
Ja skoro naiso na lezajeve iz '40-ih godina, i to u dobrom stanju.
,

Nije lezaj u glavi otisao zbog istrosenosti. Prekjuce sam kosio i u travi je bila neka jako tanka zica, glava je uvukla i namotala ispod lezaja. Zica je isjekla semering i usla u lezaj i totalno ga zaglavila a isprva sam mislio da se lezaj sam od sebe pokvario. Lezaj koji sam zamijenio u korpi nije dobio luft vece je jednostavno bucan, izgleda da mazivo u njemu osusilo. Ovaj trimer je ipak iz sedamdesetih godina proslog vijeka, znaci ima vise o od godina sigurno a oba löezaja koje sam zamijenio su bili SKF Germany. Stavio sam nove lezajeve u kvalitetu, oba su takodje SKF, nek rade deset godina sto se mene tice taman, veoma se lako mijenjaju jer je trimer predjvidjen da se odzava i rasklapa a ne kao ove danasnje masine gdje je sve zalijepljeno, zavareno ili pertlovano i nista ili vecina dijelova ne mogu ili se jako tesko mijenjaju. Imam jos dva trimera, Husqvarna 240R i AL-KO 4535II, ovaj mi realno i nije bio prijeko potreban ali me fasciniralo kako je izradjen i koliko je star pa sam ga kupio za samo 50 evra sa namjerom da ga dotjeram. Danas je sve sklopljeno, glava je ociscena i ofarbana, bice i slike kad bude gotovo. Sledeci projekat sredjivanja ce biti Stihl 051AV motorna testera, bas je u jadnom stanju ali o tome cu pisati na temi za motorke.

Inace, jako mnogo radim sa trimerima. Ove sedmice sam pokosio 860 metara medje (korov do pojasa, ostruga i slicno), dijelom sa koncem, dijelom sa malc-nozem sa 240R i 1500m2 vocnjaka, AL-KO ce dobiti preuredjivanje za nosenje sa obje ruke kako bi mogao da radim sa njim u uskim prostorima gdje rucke smetaju.
 
Da li imate iskustva sa Oregon Jet-Fit glavom sa 2 spagete, predvidjene za slabije hobi modele trimera (oko 25ccm)?
 
[video=youtube_share;aNoQFy6P7x4]https://youtu.be/aNoQFy6P7x4[/video]
[video=youtube_share;aq0HSQGEJNY]https://youtu.be/aq0HSQGEJNY[/video]
 
Imam 3 godine smart garden 3.0ks. Super sluzi. Juce kosio sa demonom od 5.2ks i mogu reci da sam razocaran, koliko ga hvale ljudi... 5.2ks na papiru samo. Imam osecaj da je smart garden jaci od njega. Morao sam da ga przim u obrtaje i srazmerno tome na parceli od 8ari koji kosim sa mojim sa 1l mesavine, on spicio 1.4l! I osecaju se vibracije samo tako.
Moj deda ima husqvarnin od 1ks i on isto sa punim gasom urla ali manje trosi.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
pa brate sta si ocekivao od obicnog kineza,tj demona , potrosnja je veca isto kao i na vilager trimerima, kvalitet same izrade je koliko para toliko muzike...

- - - - - - - - - -

Da li imate iskustva sa Oregon Jet-Fit glavom sa 2 spagete, predvidjene za slabije hobi modele trimera (oko 25ccm)?
vectra gledao sam o tome ali ne mislim da je to nesto extra dobro, manje vise sve je to slicno kao obicna trimi glava
 
Nije losa:osmeh: e video na vasaru one maske za macovanje...ali me sramota u onome da radim...bolje onda jednu crnu traku preko ociju i umotam se u neki prljav carsav pa da budem zoro...:cool:
 
Nemojte samo da uzimate maske koje napred imaju kao vizir providnu plastiku, niti one naocare koje se lepe uz samo lice. Kod ljudi koji se iole znoje, obe stvari dovode do zamgljivanja istih i stvaruju probleme u radu. Maska najbolje mrezasta kao kod lovca luke, a naocare one fensi koje imaju luftiraciju sa strane (moze i za sunce) i nema zime.
 
Ovakve sam svojevremeno uzeo, racunajuci da sa strane ima ventilaciju, rebra otvorena, dzaba... nista ne vredi... ne koristim ih, samo pocnu da magle.
naocari-za-zastitu-standard-potpuno-transparentne-mogu-da-se-nose-preko-korektivnih-naocara-din-en-1662001-ce_3.jpg
 
Nazad
Vrh