Trimeri

slabo idem na pun gas jer uglavnom koristim oko neki prepreka dal je to voćka dal je to ograda il neki zidić. :osmeh::osmeh::osmeh: al probat ću gdje mogu da idem na pun gas što manje da odvajam kvačilo pa ću vidjeti kako će reagovati. jer trimer je sasvim ok za moje potrebe, pali odlično kad je hladan i kad se to kućište od kvačila puno ne ugrije.
 
Čitam da se mnogi problemi uvek pojave u nekom periodu posle probe. Imao sam BC900 deset godina i nikada se nije toliko grejao na tom kućištu a isto i na zupčanicima gde dolazi trim glava a evo i na ovom novom BC1250s radi za sada dobro.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Nov trimer, koseno sa njim 4-5 puta po pola sata.. Kada je hladan to jest treba da se startuje mogu ruku da iscupam, treba mi jedno 7-10 potezanja da upali, kad upali, ako ne dam gas do kraja nego malo onako da kazem 1/3 ili 1/2 trimer se ugasi, jedino kada dam odmah gas do kraja ostane da radi.. Posle kasnije kada malo radi i zagreje se, pali na prvu, gas mozes da dajes koliko hoces nece se gasiti, znaci problem samo imam kada je hladan.. Sta moze biti ?
 
Sve ja uradim, i prebacim sa 0 na 1 i nadrukam i dignem sauh ali se pali kako sam opisao, jedino kada je zagrejan tada ne duzem sauh niti nadrukavam, samo prebacim na 1 i pali iz prve...
 
Nov trimer, koseno sa njim 4-5 puta po pola sata.. Kada je hladan to jest treba da se startuje mogu ruku da iscupam, treba mi jedno 7-10 potezanja da upali, kad upali, ako ne dam gas do kraja nego malo onako da kazem 1/3 ili 1/2 trimer se ugasi, jedino kada dam odmah gas do kraja ostane da radi.. Posle kasnije kada malo radi i zagreje se, pali na prvu, gas mozes da dajes koliko hoces nece se gasiti, znaci problem samo imam kada je hladan.. Sta moze biti ?

Mozda glupo pitanje, ali da li zakocis rucicu gasa, tj aktiviras polugas, kad ga palis hladnog. Ja postujem ovu proceduru, prvo zakocim rucicu, napumpam pumpicom gorivo, taster za paljenje na on, podignem sauh i tek onda palim:), tako nemam problema:).
 
Nije nikakva provokacija ali da pitam da li ima neko sa Demonom nekih kvarova ili poteskoca?
Vidim da se malo po malo zale ovi sa Villagerovim trimerima,nesto nisam zapazio da se Demondzije zale?
 
Ovaj. Einhell GC-BC 52 I AS, 1.5 kW
Pa nemam pojma iskreno tu nemam nista sem on/off tastera..

i1Zl00b.jpg
 
Poslednja izmena:
Iskeno ne znam ni kako da uradim to sto si mi rekao...

Ако имаш на ручици за гас дугме које може да се притисне кад даш гас онда даш гад и притиснеш га. Ако немаш левом руком ако си дешњак притиснеш гас и вучеш десном руком канап . Или као што је колега Tintoreti или Tintoreto радио узми јачу гумицу или две три гумице за тегле или одсеци од унутрашње гуме од бицикле , навуци кад даш гас и пали .Али! Испробај колико пута притискања пумпице за гориво му је довољно да не пресиса . Неким тримерима је много и три пута , некима ни 5-6 пута није довољно.
 
nesto nisam zapazio da se Demondzije zale?
Hahahahha, Demondžije...
@Zender
Da, ta gumica "rešava" problem kod takvih trimera...ne znam ko je prvi radio,ali svakako treba zaštiti svoj patent.Dakle, štap, kanap i gumica za tegle.

- - - - - - - - - -

Испробај колико пута притискања пумпице за гориво му је довољно да не пресиса . Неким тримерима је много и три пута , некима ни 5-6 пута није довољно.
Ne može presisati pumpanjem na pumpicu...presisa kada se vergla sa saugom više puta, a motor se ne "javlja" jer nešto nije u redu na drugoj strani.
 
Ако имаш на ручици за гас дугме које може да се притисне кад даш гас онда даш гад и притиснеш га. Ако немаш левом руком ако си дешњак притиснеш гас и вучеш десном руком канап . Или као што је колега Tintoreti или Tintoreto радио узми јачу гумицу или две три гумице за тегле или одсеци од унутрашње гуме од бицикле , навуци кад даш гас и пали .Али! Испробај колико пута притискања пумпице за гориво му је довољно да не пресиса . Неким тримерима је много и три пута , некима ни 5-6 пута није довољно.

Svasta, niko mi nije rekao to do sada da se drzi gas kada se pali..
Sto se tice pumpice i to su mi rekli da ne moze da se pretera jer ima povratna cevcica koja vraca visak...
Takodje mi je receno da dvotaktni motor radi na tom principu da kada se menja broj obrataj mnogo bolje podmazuje, znaci gas recimo 4-5 sekundi pa pustis malo pa gas... i sve tako nego kada drzis gas non stop i savetovano mi je da tako koristim trimer, medjutim ja bas vidim dosta ljudi drzi gas non stop i ne pusta... E sad sta je tacno vise ni sam ne znam, probacu ovo sa gumicom da vidim da li ce pre da upali...
 
Napumpaj gorivo pumpicom dok ne napunis liniju. Ne gledaj to da li si pritiso pumpicu 2-3 ili 4 puta nego udri. Onda treba da upali i dodavanje gasa pri tom uopste i nije potrebno.
 
Uvek pritisnem 6-7 puta, ne vidim nigde nikakvu liniju, i uvek mi se na jednu od cevcica vraca koliko vidim kao da je puno..
Nije bitno probacu metodu sa gasom da vidim sta ce da se desava... Mada meni generalno i ne smeta da povucem kanap 7-8 puta svaki put kad ga prvi put palim sem ako to ne remeti nesto...
 
Ja imam BC 1900 XC i zapazaio sam da kad ne napumpam dovoljno gorivo isto mu treba tako 7-8 potezanja. Kad napumpam da u povratnom vodu vise nema mehurica 2-3 potezanja obavezno pali i gas mu za ovih valjda 6 godina nikad nisam dao prilikom paljenja. Zapazio sam kod testera koje nemaju pumpicu da mi za prvo paljenje uvek treba vise potezanja.
 
Nazad
Vrh