Trimeri

ako ne moram da pazim na ništa samo po gasu ako moram oko necega da kosim onda pola ili mali gas dok pokosim oko vocaka ili slicnog ili zaboravim gde je koja prepreka da ne odvalim nešto ,ulje stilovo kupljeno u srevisu 500 mla pravim ga u odnosu 25 ml-1 l ili 125ml- 5 l goriva sve zavisi koliko ima da se radi. ajde ovaj kao da pazim i razrađujem prvi sam op pocetka samo po gasu i potrajao mi dobro dok nije zaribao .zato sam i pitao juce sam kosio po voci i manje se ugrejao negoli dana manja površina ali na pola gasa po dvoristu i ispre kuce deo do ulice i kanal .
 
- - - - - - - - - -

Za Villager 1250, koju testeru-cirkular preporučujete? Pptrebna mi je za sečenje rastinja (crni trn i sl.) debljine do npr 7-8 cm. Deblje bih sekao motornom tasterom.

Узми неки до 200mm у пречнику. И ако узмеш Скарлет Хускварнин оштри га на време, не чекај да се иступи. А ако узмеш неки видија њега мењај на време. Прича са циркуларима за тример је иста као и прича за лаце за моторну трстеру . Док је оштар сече добро, кад сеиступи мучи мотор. А може да се сече тримером добро и до 13-14 cm у пречнику . То знам из искуства .
 
Hvala na odgovorima!:ppozdrav:
Juče sam malo bolje zagledao to što treba da sečem. Ipak tu neće biti deblje od 4-5 cm. To će lako ići sa trimerom.
 
Ja juce kupio kruznu testeru sa ojacanim vidija zupcima,i danas otisao da isprobam a ono sece kao kroz sir,imao sam neku visoke korove cak sam slucajno ocekao i mlade izraste sljive vredi svaki ulozeni dinar,cena testere je 911 dinara.
 
Iz mog dosadašnjeg iskustva, bez malo 30 godina sa testerama i trimerima, čišćenje šikara i trnjaka i zaraslih šuma radim sledećim redom...Gde god je moguće prođem prvo sa strunom (3 mmm), tu očistim teren od kopriva i sitnog loma, posle toga stavljam nož nastavljam dalje sa čišćenjem drvenastijeg loma sve do 2cm (debljina palca).Treći prohod je cirkular i njime (sada već u dosta čistijem okruženju sečem do 3cm (max.4 cm).Sve ono što ostane reševa mala testera.Možda izgleda sporo i više operacija (alat se menja za 20 sec, ali imam uvek 2 trimera sa sobom, pa je postupak ubrzan), međutim rezultat je sledeći...Nema ugaženog zeljastog bilja, mnogo lakši rad, sve očišćeno do zemlje i najvažnije, ugaoni prenosni zupčanici nisu mnogo trpeli.Seča drveća od preko 6-7cm običnim trimerima (sa cirkularom) je čisto gubljenje vremena, mučenje trimere i velika potrošnja goriva, kao i seča nožem loma debljeg od 2cm gde vremenom stradaju zupčanici u ugaonom prenosu glave.Za takve poslove treba imati šumski čistač, koji pre svega ima od 3ks do 4ks, ojačanu u robusnu konstrukciju, kraću kardansku cev, sve osim njega je mučenja alata, pa i sebe.
 
Trimer Husqvarna 143r,prvi problem sa njim posle 7 godina rada.Cim se zagreje,pocinje neravnomerno da radi,da se gusi i ugasi se.Posle tesko pali.Dok hladan pali iz prve i normalno radi.Da li moze biti do svecice?Cistio sam je,ali se isto ponasa.Na svecici nema nikakvih toplotnih oznaka,samo HQT-1.da li je to NGK BPMR6A,ili NGK BPMR7A?
 
Nije svećica...takve simpotome mogu izazvati nekoliko stvari:
1.Semering radilice (kada se zagreje vuče falš)
2.Loša karburacija (o karburatoru stvarno ne vredi pisati ovako, jer mora da se proveri pod pritiskom, pravilno podešena iglica...)
3.U nekim slučajevima hoće i elektronik da zajebava
 
Iz mog dosadašnjeg iskustva, bez malo 30 godina sa testerama i trimerima, čišćenje šikara i trnjaka i zaraslih šuma radim sledećim redom...Gde god je moguće prođem prvo sa strunom (3 mmm), tu očistim teren od kopriva i sitnog loma, posle toga stavljam nož nastavljam dalje sa čišćenjem drvenastijeg loma sve do 2cm (debljina palca).Treći prohod je cirkular i njime (sada već u dosta čistijem okruženju sečem do 3cm (max.4 cm).Sve ono što ostane reševa mala testera.Možda izgleda sporo i više operacija (alat se menja za 20 sec, ali imam uvek 2 trimera sa sobom, pa je postupak ubrzan), međutim rezultat je sledeći...Nema ugaženog zeljastog bilja, mnogo lakši rad, sve očišćeno do zemlje i najvažnije, ugaoni prenosni zupčanici nisu mnogo trpeli.Seča drveća od preko 6-7cm običnim trimerima (sa cirkularom) je čisto gubljenje vremena, mučenje trimere i velika potrošnja goriva, kao i seča nožem loma debljeg od 2cm gde vremenom stradaju zupčanici u ugaonom prenosu glave.Za takve poslove treba imati šumski čistač, koji pre svega ima od 3ks do 4ks, ojačanu u robusnu konstrukciju, kraću kardansku cev, sve osim njega je mučenja alata, pa i sebe.

Ако би поред тримера носио и Хускварну 340 за све дебље од 3-4 cm секао би с њом и тање од прста и водио би још једног да носи тестеру. Лепо је имати ђдва тримера и две три тестер али не може свако себи да приушти два тримера и две тестере. Тример сам купио да посечем трње око њива и косим 40 ари . Колико сам га плтио пре 6 година 3,5 месеца мени се он отплатио само у трњу а и не посустаје.
 
Ne znam kako si zaključio (izbrojao) tolike mašine...a ovo "još jednoga" je valjda sarkastična šala...Napisao sam kako ja radim, a iz teksta se lako vidi da je potreban 1 trimer (sa alatima u 3 prohoda), jedna mala testera i JEDAN čovek, pobogu.
 
Može li neko da prokomentariše u vezi Tarup za trimer sa četiri noža na kupujem prodajem. Koliko je to efikasno za korov?

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Nije svećica...takve simpotome mogu izazvati nekoliko stvari:
1.Semering radilice (kada se zagreje vuče falš)
2.Loša karburacija (o karburatoru stvarno ne vredi pisati ovako, jer mora da se proveri pod pritiskom, pravilno podešena iglica...)
3.U nekim slučajevima hoće i elektronik da zajebava
U pravu si nije do svecice.)

Prilicno je losa kompresija,karike su pojdene,ali me to ipak cudi.Jeste radio uvek teske poslove pod opterecenjem,ali je uvek korisceno orginalno ulje za mesavinu.Karike su 300 din komad,sumnjivo jeftino,videcemo kako ce se pokazati.Dihtung 200 din.Stublina u solidnom stanju.
 
Ne znam kako si zaključio (izbrojao) tolike mašine...a ovo "još jednoga" je valjda sarkastična šala...Napisao sam kako ja radim, a iz teksta se lako vidi da je potreban 1 trimer (sa alatima u 3 prohoda), jedna mala testera i JEDAN čovek, pobogu.
dao si mi odličnu ideju, nosio sam malu testeru u ponedeljak kad sam kosio mesto gde retko odlazim :)
 
Molim za odgovor da li je ovo tačno za proračun u vezi mešavine 3 litra goriva množimo sa 0,25=0,75 ml ulja za trimer Villager. Pitam jer za pet litara goriva ide 1,25 ml ulja.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Molim za odgovor da li je ovo tačno za proračun u vezi mešavine 3 litra goriva množimo sa 0,25=0,75 ml ulja za trimer Villager. Pitam jer za pet litara goriva ide 1,25 ml ulja.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
Tako je ljudima najlakše, množiti...mada treba obratiti pažnju na "zarez" iliti decimalu, pa pretvotiti procente u decimalni broj...3l goriva X 0,025 l ulja (ako je 2,5% željena koncetracija ulja u mešavini) = 0,075l ulja iliti 75ml.Za 5l bi bilo x 0,025 =0,125l ili 125 ml.Da se malo našalim, postoki priča da je čovek izgubio život zbog zareza...naime, u Rusiji, za vreme najgoreg komunizma, stigla presuda čoveku koja ga je spaisila sigurne smrti, dobio je da radi 10 godina u logoru u Sibiru, međutim nepismeni ćata napisao je "Ubiti, ne u Sibir", a trebalo je "Ubiti ne, u Sibir."
 
Мислиш контра, на ову твоју пошалицу.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Mislim da sad imam najjaci trimer na forumu a sigurno je i najstariji.Stihl FS 022, 61 cm3 zapremine pri 7000 obrtaja, citavih 12.6kg i ravno 5.5KS prema brosuri koju s nasao na netu.Radi kao sat al je ozbiljno tezak i grub.Kod mene ce raditi samo teske poslove sa cirkularom i malcerom.Placen samo 50 evra.
5d8f22685a735a85e3ef608331ead9f4.jpg
83734774b7de3986558f4b87b98d1e33.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh