Trimeri

Trebalo bi da pasuje od ovih kineza ostalih. Ja bih ti savetovao da taj spakujes da radi pa da ga prodas kao polovan ili da ga ostavis da se nadje, ako si vec planirao da kupis nesto kvalitetno.
I ja vec duze vreme razgledam sta da uzmem mada vec par godina imam vilager i sa njim sam prezadovoljan. Njega da ubacim u oglas pa da dodam para za neki stihl ili husqvarnu. Videcemo, kako budu finansije dozvolile.
Veoma pametno razmisljanje, jedino da ga uvalim nekome ko ne zna za 30 40 evra al to mi ne vrsi posao, neka ga ako neko od komsija trazi ili za nedaj Boze... Inace trimer je odlicna stvar i potreba svakom domacinstvu, samo ne ovi od 100e. Jednom kvalitetna kupovina i da sluzi kao vama po 7, 8 god. (Imam stihl 039 motornu testeru placena dok su bile marke 900maraka, jos ne znam kako svecica izgleda! godisnje samo meni posece po 14,15prikolica drva. )
 
Gde bih mogao da narucim najkvalitetnije kvacilo za kineski trimer, po imenu "Straus" ???


Prelistavajući oglase za prodaju straus trimera, naišao sam na jednog prodavca koji nudi i delove za taj model. Moja pretpostavka je da ih rasklapa i dodatno zarađuje ne delovima, no to je manje bitno. Ako ne nađete zamenski deo kvalitetnijeg proizvođača, vi mi javite pa ću vam na PP poslati ime i broj telefona tog trgovca. Pozdrav...
 
cam01796.jpg
cam01795.jpg
Evo kako izgleda, napaceno kvacile od "Mocnog STRAUS Austrijskog trimera"
 
Ma ovo se pojavilo samo na onaj jedan zavrtanj i nije mi jasno odakle toliko ulje,a trimer ne dimi.Lepo radi i ima snagu i vidim da to nije nista strasno,ali mi smeta zbog estetike,jbg nova masina a usljapana uljem.
Evo jedan klipcic gde se vidi,odnosno ne vidi dim sa mesavinom 3%,nisam imao nekog da me snimi u radu.
https://www.youtube.com/watch?v=v-F-HBqSkGc
I kod mene na 1250xc isti problem, inace nedavno sam ga kupio i do sad sam koristio stilovo ulje za mjesavinu..
I bas juce sam kosio sa njim i u mjesainu sipao husqvarna hp ulje(inace sam trazio xp al nije ga bilo) i gle cuda vise ni malo ne baca na vijak na auspuhu.
 
Ma ja nesto ne verujem da je zbog Stihl ulja.Bas sam gledao komsija sto je kupio Straus trimer odma mu zamastio,ali bas odma.Mada njegov i dimi kao lokomotiva.Napravio mu mesavinu 4% i valjda zbog toga odma zamastio i mnogo dimi.Ja sam smanjio mesavinu na 2,5% i nisam primetio da mi od tad masti.
 
Pa jel ko kupovao taj straus preko kup-prod. mislim dal je prodavac korektan i jos da pitam zna li ko sajt gde mogu poruciti glavu za stil fs 38 .Hvala
 
Generalno na pojavu masti iz auspuha utice:
1.kod novih masina cilindar je delimicno konzerviran uljem i moguca je pojava masti iz auspuha (posle 3.rez.mora prestati)
2.nepravilna mesavina,tj.odnos benzina i ulja (mesavina suvise masna)
3.nepravilno podesen karb. (smesa suvisa masna)
4.premali zazor svecice,kao i neispravna svecica
5.predug rad na praznom ili malom obrtaju motora
 
Dejane kod mene je slucaj da je se ulje pojavilo na zavrtanj koji drzi izduv i odatle se razlivalo dalje,bas sam postavljao slike.Znaci nije se slivalo ulje na delu gde izlazi dim,sto mi je bas cudno.U svakom slucaju mislim da je sad sve u redu,bar kod mene.
 
Trimerasi,
Imam mali problem sa poklopcem na Dolmar-ovom trimeru.Kada trimer okrenem da namestim strunu krece da kaplje iz rezervoara na poklopcu.Gledao sam poklopac, dihtung gumu , navoje i povrsine naleganja i ne mogu da provalim gde je problem.Na samom poklopcu postoji filter , mala dihtung guma i prorez na poklopcu gde imam utisak da rezervoar dise dok trimer radi mada me neki strucnjaci ubedjuju da to njemu nije potrebno..Da li su poklopci rezervoara standardni i da li mogu da ga menjam sa nekim drugim .
Hvala unapred.
 
Ako ga okrećeš za 180 stupnjeva normalno je da će malo da kapa na taj odušak na čepu rezervara. A ti stručnjaci što govore da mu ne treba odušak nemju pojma o malim mašinama.
 
Ija se slazem da je to normalno jer na cepu imas filter tj. malu rupicu kao stosi i napisao, i naravno da to treba da postoji

- - - - - - - - - -

Ma ja nesto ne verujem da je zbog Stihl ulja.Bas sam gledao komsija sto je kupio Straus trimer odma mu zamastio,ali bas odma.Mada njegov i dimi kao lokomotiva.Napravio mu mesavinu 4% i valjda zbog toga odma zamastio i mnogo dimi.Ja sam smanjio mesavinu na 2,5% i nisam primetio da mi od tad masti.

I ja sipam 2,5%, taki mi pise i u uputstvu..
Koje ulje koristis, meni se za sad cini da je husqvarna jedno od najboljih
 
Imam einhel bg bc 43 , primjetio sam zadnji put da nesto ga ko tusi ako je negdje malo veca trava ? Gledo sam zracni filter je ok...
 
Nazad
Vrh