Trimeri

Dukanac je napisao(la):
Maločas nešto zevah po prodavnicama i naleteh na trimer VILLAGER 1.7 na rasprodaji za 12.500 din, i kuph ga, mislim da sam uzeo vrlo povoljno, gledam u drugim prodavnicama isti takav 16000din...
Ja sam druze pre par dana kupio isto villager 900 sa nozem i auto cut glavom za 14000 din
 
Kupio sam Vilager Bc 1250 poučen iskustvom forumaša i jednog "profi" kosca. Buni me jedna stvar oko mešavine - u perašu gde sam kupio mi kažu da u sve dvotakne motore ide mešavina 1:50 pa tako i u moj vilager. U priloženom uputsvu na srpskom piše da se pravi mešavina 1:40. I na kraju sam dobio priloženu praznu bočicu za pravljenje smeše od 0.5 L na kojoj piše 1:30 (mada ne razumem logiku zašto tako mala bočica kada ovaj trimer ima rezervar od 1.2 L).

Šta vi preporučujete, koju smešu treba da pravim. Meni je najlogičnija ta koja je u uputstvu 1:40, ali opet sam zbunjen.
 
Jedan majstor mi je rekao da je najbolja mesavina u odnosu 1:40 i najbolje je da ti mesavina ne stoji duze od 7 dana,pa verovatno zato toliko mala bocica.
 
AhbarPalamudin je napisao(la):
Kupio sam Vilager Bc 1250 poučen iskustvom forumaša i jednog "profi" kosca. Buni me jedna stvar oko mešavine - u perašu gde sam kupio mi kažu da u sve dvotakne motore ide mešavina 1:50 pa tako i u moj vilager. U priloženom uputsvu na srpskom piše da se pravi mešavina 1:40. I na kraju sam dobio priloženu praznu bočicu za pravljenje smeše od 0.5 L na kojoj piše 1:30 (mada ne razumem logiku zašto tako mala bočica kada ovaj trimer ima rezervar od 1.2 L).
druze samo ti pravi 1:40 i nikako drugacije.I ja tako radim

Šta vi preporučujete, koju smešu treba da pravim. Meni je najlogičnija ta koja je u uputstvu 1:40, ali opet sam zbunjen.
 
Juče sam prvi put probao Vilagera i mogu reći da sam oduševljen. Dosta više snage od ćaletovog stihl fs80. Više troši ali više i pokosi. Ima par sitnica koje mi smetaju ali ništa strašno. Ali i dalje imam dilemu oko mešavine. Mislim da je mešavina 1:40 prejaka, zato što primećujem masnoću oko izduvne grane.
 
hrnciar je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
Maločas nešto zevah po prodavnicama i naleteh na trimer VILLAGER 1.7 na rasprodaji za 12.500 din, i kuph ga, mislim da sam uzeo vrlo povoljno, gledam u drugim prodavnicama isti takav 16000din...
Ja sam druze pre par dana kupio isto villager 900 sa nozem i auto cut glavom za 14000 din

jel sa trokrakim nozem, meni ga nudi komsija za 15000 nov?
 
cika_jova je napisao(la):
hrnciar je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
Maločas nešto zevah po prodavnicama i naleteh na trimer VILLAGER 1.7 na rasprodaji za 12.500 din, i kuph ga, mislim da sam uzeo vrlo povoljno, gledam u drugim prodavnicama isti takav 16000din...
Ja sam druze pre par dana kupio isto villager 900 sa nozem i auto cut glavom za 14000 din

jel sa trokrakim nozem, meni ga nudi komsija za 15000 nov?


Svi su motorni trimeri Vilager sa trokakim nozem.

evo ti linkovi

http://www.villager.rs/index.php?id=223

http://www.villager.rs/index.php?id=224

http://www.villager.rs/index.php?id=225
 
AhbarPalamudin je napisao(la):
Juče sam prvi put probao Vilagera i mogu reći da sam oduševljen. Dosta više snage od ćaletovog stihl fs80. Više troši ali više i pokosi. Ima par sitnica koje mi smetaju ali ništa strašno. Ali i dalje imam dilemu oko mešavine. Mislim da je mešavina 1:40 prejaka, zato što primećujem masnoću oko izduvne grane.
Meni su u radnji skrenuli paznju da sipam 1:40 a ne 1:50 kao za testeru
Kazu da treba jaca mesavina ya trimer
 
sto se trimera tice moje neko misljenje je da je villager 1250 najisplativija opcija....mi u firmi imamo ta 2 komada koja se vec mesec dana ne gase,placeni su 14000 din,sto uopste nije mnogo za posao koji su vec odradili....smatram da 30 dana aktivnog rada sa njima da sami sebe otplate i da se popravke ne isplate,sem ako nije nesto sitno....pre njih smo imali 4 hus. 335 r,profi masine sve su stale,karike im otisle.....tako da za sada villageri su ok,dobar izbor u svakkom slucaju...
 
Dzogi_89 je napisao(la):
sto se trimera tice moje neko misljenje je da je villager 1250 najisplativija opcija....mi u firmi imamo ta 2 komada koja se vec mesec dana ne gase,placeni su 14000 din,sto uopste nije mnogo za posao koji su vec odradili....smatram da 30 dana aktivnog rada sa njima da sami sebe otplate i da se popravke ne isplate,sem ako nije nesto sitno....pre njih smo imali 4 hus. 335 r,profi masine sve su stale,karike im otisle.....tako da za sada villageri su ok,dobar izbor u svakkom slucaju...
Zemljak, uopste se ne slazem sa tobom. Stihl se i dalje najvise isplati.. Sve ostalo je go k.... Sve sam isprobao i licno se uverio za ovih 6-7 godina kolko ih koristim a koristimo ih maltene non stop od marta do novembra... Drugar mi drzi servis kosilica i mtornih testera, i kaze da se kosilice dele na stihl i ostale...
 
Pozdravi svima.
:ppozdrav:

Posle kupovanja Villager VGS30 motorne testere http://poljoinfo.com/index.php?topic=3772.645 ,odlučio sam da uzmem i Villager trimer. U prodavnici trenutno imaju Motorni trimer BC 1250 S (1.7ks) a ja bih hteo BC 1900 S (1.9ks) da kupim, ali ga nemaju.Rekli su čak i da je povučen iz prodaje zbog nekog problema sa motorom jer je imao taj dodatak za cirkular,ili beše frezu..Razlika u snazi izmedju ta dva modela je neznatna ,ali po vašim komentrima vidim da BC 1900 S ima taj dodatak za frezu što može da bude korisno.
Koristio bih ga samo za krčenje od paprati i kupinovog trna,..ali nameravam (možda) da sa njim pokosim i livadu 80ari.Trava je standardna,seoska trava pola metra visoka bez trnova,žbunova i sl., već je tu zastupljeno normalno zeljasto bilje (kao na svakoj livadi za košenje)..bez korova..
Da li uz odmaranje , ne mislim na konstantan rad, mogu da pokosim 80ari livadu sa Villager modelom, bilo kojim od dva navedena?Kakva su vaša iskustva? Planiram da sredim i jednu manju livadicu i oko dvorišta, ali to nije ništa zahtevno,to je paprat visoka i kupina, kopriva..i mala je površina.
:cao:
 
Ja sam pre uzeo BC 1250.... Pošteno zadovoljan sam, kosio sam dosta, mada moram priznati da nije za nož, struna mu ide dobro.... U svakom slučaju za Villagera nije cirkular, freza i ostale skalamerije. Ne kažem da nemože da nosi ali pitanje koliko dugo može da izdrži.... Sa ovim trimerom sam kosio po ceo dan na svaki rezervoar sam pravio po 15-ak min pauze i nema problema. Za to ne brini, pre ćeš ti pasti na 80ari nego trimer. :ppozdrav:
 
@Dukanac
Odlično! :ppozdrav:
To mi je bilo najvažnije pri kupovini trimera, jer na selu više niko ne živi, a livade se moraju održavati ,bar da se pokose da ne urastaju u korov.Ima više livada, ali mislim da je ta najveća od 80ari.Svakako, kosio bih i par dana,samo da je pokosim, da ne raste trava preko trave ,a tako sa njima i korov. :nono:
Ako za Villager-a nije nož, mislim da silk ne bi bio prikladan za košenje livade.Mislim da bi nož to trebalo da odradi kako treba..ali me sada kolebaš sa tom izjavom :kisa: Silk je više za dvorišne varijante,manja trava i tamo gde nije prilazno..

Rekli su u prodavnici da u martu/aprilu izlazi neki novi Villager model, da li taj BC 1900S ili neki drugi, to ne znam, pa razmišljam da ipak sačekam do početka proleća..(istina biće i skuplji u sezoni, ali šta da se radi), možda će biti i nešto veća radna snaga ,tog novog modela.
BC 1250S sada košta 14.920din i kažu da im je to akcijska cena.
BC 1900S im je koštao 16740din, ali ga nemaju na stanju.

Trilema ::samo odmor::
 
Dukanac je napisao(la):
Za to ne brini, pre ćeš ti pasti na 80ari nego trimer. :ppozdrav:
apsolutno tačno :D

ja imam 1900 , zvijer od makine , ima mali nedostatak koji sam ja otklonio a to je da se trava napotava ispod glave i sprži semering , tu sam navario i otokario nešto nalik na neki ajnzec i sada nikakvih problema
 
Moj savet ti je da ipak kupiš BC1900 ipak je ječi i bolje će da ponese nož... :D

Savo kad budeš imao vremena slikaj kako si zavario pošto i ja imam isti problem :ppozdrav:
 
ja mislim da je dukanac upravu...mada....ja sam kosio sa stihl-ovim trimerom od 3ks i mogu da vam kazem da je vrlo dobar trimer ali je to ipak profesionalni trimer a i mnogo je skup....ali zato je bc1900 super za one koji nemaju dovoljno para za neke ,,malo'' bolje trimere.....
 
savoris je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
Za to ne brini, pre ćeš ti pasti na 80ari nego trimer. :ppozdrav:
apsolutno tačno :D

ja imam 1900 , zvijer od makine , ima mali nedostatak koji sam ja otklonio a to je da se trava napotava ispod glave i sprži semering , tu sam navario i otokario nešto nalik na neki ajnzec i sada nikakvih problema

I ja imam 1900 trimer i jesto to problem samo ima jedno elegantnije rešenje uzme se glava od stihla i na strugu se napravi reducir šaraf i paše u milimetar (slikaću ovih dana ) i sve rešeno a i sa stihlovom glavo je lakše raditi (namotavati konac - silk )
 
ma ja sam doplatio za neku bolju glavu ali nisam tada ni gledao da bi se taj problem mogao pojaviti , ali lako sam riješio tako da to više nema šanse da pravi probleme
 
Au, pa to je onda hakovanje Villager-a ::namigivanje::
To je ,dakle,fabrička greška ako 1900S zamotava travu oko glave.Trebalo bi u manual-u da piše da glavu treba zameniti Stihl-ovom glavom i rešen problem, stim što i cenu Villager 1900S treba redukovati za tu (hack) razliku u ceni.Ako 1250S nema taj problem,onda je logično rešenje izbora..ili, eventualno sačekati proleće i uzeti taj neki novi Villager, stim što o nekim dodatnim aktivnostima u modovanju trimera ne dolaze u obzir, :nono: zapravo..ako je to ona priča_koliko para toliko muzike_, onda je definitivno bolje uzeti brand name.
 
E ovako da ne bi stvari okrenuli natraške da podjemo redom, i kod 1250 i kod 1900 modela konstrukcija glave i sve ostalo (osim snage motora) je potpuno isto i to nije neki veliki problem ali u esktremno velikoj travi ume da se desi da namota travu oko glave i ako se duže vreme tako radi može da izazove problem ali nikako to nije neka mana u smislu da treba izbegavati taj model. ja sam ga uzeo čim je izašao i mnogo se sa njim naradio bez ikakvih problema i toplo ga svakome preporučujem jer odnos cena-kvalitet je više nego povoljan a ja sam po prirodi picajzla i prepravku sam uradio zbog toga što je to više meni smetalo nego radu trimera
a što se brend name tiče i tu je sve postalo vrlo diskutabilno jer ni ti bredovi ne rade više onaj kvalitet na koji smo nekad bili naučeni a mora se platiti ime brenda
 
Nazad
Vrh