Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS uljana repica
Strana 287 od 297 PrvaPrva ... 187237277285286287288289 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5,721 do 5,740 od 5927

Tema: Trimeri

Član mirosti avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    2,123
    Zahvalio se
    567
    Zahvaljeno 790 puta na 532 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ja kosim sa Husqvarnom 244rx i nikada popodne nisam potrosio vise od 1,5-2 litara goriva. Za neka tri sata pokosim oko 15-tak ari..
    Možda je i zato što je ovo jak trimer i običnu travu i ne oseca. Za jaki korov(sirak, čičak, kupina) koristim nit 4mm koju sam doneo iz Nemačke, a koju ovde nigde nisam ni video.

Član galicije83 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Poruka
    3,607
    Zahvalio se
    1,158
    Zahvaljeno 1,727 puta na 767 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Данаске сам упрегао овог нанџарастог, све око 45 минута лаког посла, кошења траве око 10цм висине...за крај сам у сокачету пробао да косим траву са силком, да видим јел може ~60цм висине, са отрпилике 70% гаса ју је гутао без већих проблема...то је била проба од пар откоса, нисам хтео да га притискам више, док се не разради малко боље ...од литре мешавине остало је око 2дцл можда малко мање...

Фоткице после арбајта...

И део Орегон Гатор главе која се скида за замену силка, који није ни начео поштено...

"Шта је човек ако изгуби домовину?
    Ми пилоти морамо да полетимо и преузмемо први и најјачи удар агресора,
    како би спасили бар једно дете у овој земљи"

3. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili galicije83 na ovoj poruci:

đađo74 (08-05-19), Sumadinac-Gruzanin (10-05-19)

Član
    Datum pristupanja
    May 2018
    Poruka
    31
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Moze li ta Oregon Gator glava da ide na Villager BC 900S? Koja mu je cena u Srbiji? I koliko je ta zamenska struna za njega? Treba da menjam glavu a zanimljim mi je taj mehanizam:).

Član galicije83 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Poruka
    3,607
    Zahvalio se
    1,158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ја сам добио поклон три струне са куповином овог тримера, нисам питао колика је цена исте.

А та Орегон глава би требала да иде на сваки тример небитно од марке...

Član đađo74 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Prijepolje, Zlatiborski okrug , jugozapadna Srbija
    Poruka
    3,049
    Zahvalio se
    413
    Zahvaljeno 856 puta na 424 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: grabik Pogledaj Poruke
    Kolega trazim tomu vinkovica i kosu , puno bolje rjesenje od ovog sto ti predlazes. Ovi u selu u javnim radovima da im kupe takvog kineza kao tvoj bi bankrotirali zbog potrosnje goriva (imaju stihl i husq.).
    Inace ja imam vec godinu taj trimer i nisam potrosio 4,5l goriva sa njim.
    To ti pričam sve vreme. Ima kod tebe razlike verovatno malo i do vazduha, nije ista smeša.
    U javnim radovima su i ovde isključivo Husq. i Still, tu nisi ništa novo smislio. Svi ostali kupuju naspram potreba ili razmišljanja. Neko bude zadovoljan i tako ostane, neko se pokaje odmah, a neko kasnije.
    Ja u jednom prokosu trenutno imam nekih 3 sata rada sa sve pauzom za točenje mešavine i predahom posle toga. Zbog terena, a pogotovo specifičnosti voćnjaka tu gde radi trimer ne može da ga zameni ništa.
    Jedan komšija kupio Demon, drugi Villager 1250, treći Still (nisam siguran koje oznake) i tako u krug, svi prema potrebama.
    Što se motornih tesera tiče, tu je već druga priča. Ovde se zbog privatnih vlasništva hektarskih površina šuma, motorna tesera kineske proizvodnje ne može videti. Tu prednjači Husqvarna, prati je Stilovka, pa se onda nađe i poneka Dolmarka... i tu se priča završava.
    Onde gde se dere tu se i ulaže.

Kolega @galicije
    Moćno izgleda, sa srećom. Da u zdravlju dobro posluži ...
    Neki bi rekli šteta što je kinez i što ne "voziš" Husqu ili Stila.
    Poslednji uredio đađo74; 08-05-19 u 20:57.
    ​" Ako želiš videti dalje, moraš se popeti više" - (Kineska narodna poslovica) -

7. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku đađo74 na ovoj poruci:

galicije83 (08-05-19)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Poruka
    26
    Zahvalio se
    22
    Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nisam nikad koristio trimere a i okolo meni ne vidim da bas mnogo ne koriste tako da nemam iskustva iz prve ruke
    Ove godine razmiljam da uzmem, povrsina gde ce se koristiti je prvenstveno 1.5ha kajsije oko stabala ali planiram ga koristiti i ponekad u vinograd 2ha za one prve velike travuljine da ne idem toliko rano so herbicidima..
    Uopste moguce li je da se odradi toliko recimo sa Villager-om BC 1900 PE (oko 240 evra) ili ipak da idem na nesto kvalitetnije (i vajda dolgotrajnije) kao Stihl FS 350 koji kosta duplo vise (500~ eura)

Član galicije83 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Poruka
    3,607
    Zahvalio se
    1,158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    @đađo74
    Прескупе су то играчке да би ми стајале код куће већи део године...Овај је сасвим довољан за наше потребе...

10. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili galicije83 na ovoj poruci:

đađo74 (09-05-19), Sumadinac-Gruzanin (10-05-19)

Član
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    284
    Zahvalio se
    125
    Zahvaljeno 138 puta na 74 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Mardav Pogledaj Poruke
    Nisam nikad koristio trimere a i okolo meni ne vidim da bas mnogo ne koriste tako da nemam iskustva iz prve ruke
    Ove godine razmiljam da uzmem, povrsina gde ce se koristiti je prvenstveno 1.5ha kajsije oko stabala ali planiram ga koristiti i ponekad u vinograd 2ha za one prve velike travuljine da ne idem toliko rano so herbicidima..
    Uopste moguce li je da se odradi toliko recimo sa Villager-om BC 1900 PE (oko 240 evra) ili ipak da idem na nesto kvalitetnije (i vajda dolgotrajnije) kao Stihl FS 350 koji kosta duplo vise (500~ eura)
    Mnogo je to. Nije ni do trimera koliko do tvojih leđa. Računaj da za 20 ari ti treba 5-6 sati ako je trava do 40cm. I to bi ti bila dnevna doza.

12. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku brka45 na ovoj poruci:

Mardav (09-05-19)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Poruka
    51
    Zahvalio se
    23
    Zahvaljeno 26 puta na 17 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: brka45 Pogledaj Poruke
    Mnogo je to. Nije ni do trimera koliko do tvojih leđa. Računaj da za 20 ari ti treba 5-6 sati ako je trava do 40cm. I to bi ti bila dnevna doza.
    Kolega bez ljutnje, ali preterao si ga. Mada, možda i nisi ako računaš i neki sač ili pečenje da se okrene u tih 5-6 sati.

Citiraj Citiram: mirosti Pogledaj Poruke
    Ja kosim sa Husqvarnom 244rx i nikada popodne nisam potrosio vise od 1,5-2 litara goriva. Za neka tri sata pokosim oko 15-tak ari.
    Evo, kolega je ostao gladan ali je zato realniji.

;)

Član lovac luka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    2,379
    Zahvalio se
    724
    Zahvaljeno 910 puta na 475 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja samo čitam i razmišljam, ovi kose na pola gasa, ovi na 40% ovi na 70% kao na portalu D-Z kad oru u jesen na 1200rpm.
    Jedino ja sirovina u svemu pun gas i nema popuštanja nek se hladi
    I mogu vam reći da mi traju mašine, nije im teško, razmišljam da kupim jednu brusilicu sa potenciometrom pa da sečem metal na pola gasa

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
    Mili Boze sve su zene iste napiju me pe me iskoriste!!!
    Špricera snaša i tamburaša!!

15. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili lovac luka na ovoj poruci:

milos.jovic.140 (09-05-19), Philby (09-05-19)

Član
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    284
    Zahvalio se
    125
    Zahvaljeno 138 puta na 74 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Svaka čast drugima, ali ja pišem svoje iskustvo. I posle tih 20 ari ne mogu da stisnem pesnicu dva tri dana jer dobijem upalu mišića desne šake. A ovi što drndaju pored puteva i po parkovima verovatno mogu svaki dan kositi i po pola hektara. Oni su užigani, ja nisam. A inače kosim 40 ari redovno i možda još 30 jedanput godišnje.
    A znam i ljude koji ručno hektar livade dnevno mogu pokositi, a ja se onesvestim posle 10 ari. Kome to nije svadodnevnica, bolje da sam mu ja orjentir nego profesionalci.

17. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili brka45 na ovoj poruci:

cika_laza (09-05-19), đađo74 (09-05-19), vuxsd (09-05-19)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Poruka
    51
    Zahvalio se
    23
    Zahvaljeno 26 puta na 17 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Za 1.5ha će se svakako onesvestiti ako kosi trimerom. Realno, ne može se pokositi više od 30-40 ari čiste površine za dana, sa pauzama. Nisam ni ja u kondiciji, a ledja me zabole kad pomislim na košenje. U voćnjaku, oko 60-70 stabala, provedem, bezmalo, celo prepodne.

19. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Urban Cruiser na ovoj poruci:

đađo74 (09-05-19)

Super Moderator Matic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    27,121
    Zahvalio se
    267
    Zahvaljeno 8,328 puta na 4,581 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Luka jel kosiš u crnu smolnicu bajo moj?
    Udri me,ubi me,kožu mi deri,odavno ja sam spreman da mrem.Opsuj mi oca,majku i sve po spisku,samo mi nemoj dirati Srem!

21. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Matic na ovoj poruci:

Goran G. (09-05-19)

Član Philby avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    1,563
    Zahvalio se
    562
    Zahvaljeno 588 puta na 359 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: lovac luka Pogledaj Poruke
    Ja samo čitam i razmišljam, ovi kose na pola gasa, ovi na 40% ovi na 70% kao na portalu D-Z kad oru u jesen na 1200rpm.
    Jedino ja sirovina u svemu pun gas i nema popuštanja nek se hladi
    I mogu vam reći da mi traju mašine, nije im teško, razmišljam da kupim jednu brusilicu sa potenciometrom pa da sečem metal na pola gasa

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
    Kod mene trimer isto stalno ide pun gas. Kad kosim oko mladog voća ili žice smanjim, ali inače opletem koliko može.
    Kad vidim da je ostalo malo goriva skinem trimer, ostavim da se hladi na leru dok odem po gorivo, ugasim žeđ i tad mu je pauza. Treća sezona bez ikakvih problema.

23. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Philby na ovoj poruci:

lovac luka (09-05-19)

Član đađo74 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Prijepolje, Zlatiborski okrug , jugozapadna Srbija
    Poruka
    3,049
    Zahvalio se
    413
    Zahvaljeno 856 puta na 424 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    I ja sam sa prethodnim kosio sa punim gasom, ali drugačije realno nije ni mogao. Sa novim sam kosio bez toliko pritiska na gas i to iz dva razloga, prvi jer trava nije bila preterano gusta i visoka a trimer ju je rezao bez problema, a drugi jer motor nije razrađen. Za ovaj sam siguran da će moje potrebe održavanja trave u 4-5 prolaza po nepristupačnim delovima voćnjaka, bez problema ispunjavati bez punog gasa. Iz tog razloga ne vidim potrebu za punim gasom, trošenjem bespotrebno više goriva, opterećivanjem goriva, itd... Može se sa svim aparatima, mašinama, automobilima raditi sa punim gasom, ali valjda se podrazumeva samo kada je to potrebno a ne jer vam je takav hir.
    Imam jednu parcelicu koja se kosi samo jednom godišnje i to kad trava počinje da prezreva, a izraste po metar i više. U njoj svaka motorna kosa mora raditi sa punim gasom, to bez dileme jer se svaka travka mora preseći da bi se otkos izbacio i složio.

Nekada kad sam ja bio dete, pa kasnije momak, pa mlad čovek, u našim brdskim kosačkim područjima je važilo nepisano pravilo, da dobar kosač sa ručnom kosom pokosi 25 ari za dan. Kasnije kada su počele da rade samohodne kosačice, freze, motokultivatori i slično sa kosom napred, tih 25 ari se kosilo za jedan sat i tako se naplaćivalo.
    Što se tiče površine koja se može pokositi trimerom, to je jako relativno i zavisi od mnogo faktora, od vrste i veličine trave, od položaja parcele, od jačine i ispravnosti trimera, od samog kosača, od njegove kondicije, itd...
    Lično nemam toliku površinu da se kosi, a da je čistina, bez voća ili nečega drugog, pa da bih mogao imati neku orijentaciju. Ali poredeći koliko brže ide košenje u voćnjaku okolo stabala sa trimerom nego sa ručnom kosom, smatram da bi se moglo pokositi kako i kolege rekoše, 30-ak ari za dan, ili 20-ak za 5-6 sati rada. Ovde mislim na veliku travu i košenje sa nožem, ili manju i redovno košenje (održavanje sa silkom.)
    ​" Ako želiš videti dalje, moraš se popeti više" - (Kineska narodna poslovica) -

25. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku đađo74 na ovoj poruci:

Može li gore (12-05-19)

Član nesko2563 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Poruka
    3,070
    Zahvalio se
    751
    Zahvaljeno 994 puta na 646 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Meni to malo cudno kako neki ljudi kose trimerom pa kad zamahnu onda dodaju gas a kad vracaju onda popuste a trimer njače. Kao da je neka bog zna kakva usteda goriva ili sta vec. Nemam mnogo iskustva sa trimerom al za moje potrebe ga nadjem negde na 80% gasa, zakocim rucicu i kosim tako. Nema stiskanja ruke uopste i mucenja zglobova. Ako cu potrositi 2dl goriva vise, bar necu saku naprezati.
    Car careva caruje carevima

27. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku nesko2563 na ovoj poruci:

vuxsd (09-05-19)

Član Philby avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    1,563
    Zahvalio se
    562
    Zahvaljeno 588 puta na 359 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Kad je visoka trava udesno siječem na pola, a ulijevo do zemlje. Tako usitnim travu, ne mota se, a naredno košenje nema puno starog da smeta.

29. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili Philby na ovoj poruci:

Goran G. (09-05-19), Može li gore (12-05-19), Sloba31 (09-05-19), vuxsd (09-05-19)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,542
    Zahvalio se
    5,437
    Zahvaljeno 1,332 puta na 727 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ujedno se tako i malčira površina sa tom travom pa kad se osuši usporava rast nove trave ili kad se osuši može da se prikupi oko voćaka za malčiranje. Kada istruli poboljšava sastav zemljišta.

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,804
    Zahvalio se
    621
    Zahvaljeno 494 puta na 340 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Isterao i ja danas napokon i ovaj moj da ga prošetam po dvorištu :)

I nije loš za ovo što meni treba... Piči kroz travu lepo, ali piči u voćnjaku kroz one dosadne mladice od višanja što izbijaju, kao i oko leski... Potrošio jedan rezervoar malo više na leru, posle povremeno dodavajući gas i onda krenuo lagano uz stazu, posle i uz ogradu... Videćemo kako će se pokazati do kraja sezone :)

E, a koliko je teško/komplikovano namotati novi najlon na glavu kad se bude potrošio? Vidim da je neko napisao za Oregon glavu... Da možda zamenim za tu umesto ove fabričke?

32. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Proximus na ovoj poruci:

Može li gore (12-05-19)

Član galicije83 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Poruka
    3,607
    Zahvalio se
    1,158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Није ме мрзело по овом времену да одем до места ди сам купио тример и питам за цену ових орегонових намотаних најлона...3 комада иде у комплет за 1270 динара...
    Poslednji uredio galicije83; 09-05-19 u 16:56.

Strana 287 od 297 PrvaPrva ... 187237277285286287288289 ... PoslednjaPoslednja