Trimeri

Sumadinac-Gruzanin@ nisam baš nešto oduševljen sa whisper X u odnosu na whisper non X, da li si probao četvrtastu Sthil-ovu?

Ima li stručnjaka da odakativno da odgovor na sledeće:

da li po tragu na auspuhu, može se zaključiti ima li dovoljno ulja u mešavini, da nije ni prebogata ni presiromašna
https://postimg.cc/gxMF9RnG
gxMF9RnG
gxMF9RnG
i odakle može da potiče ova masnoća https://postimg.cc/9RwrwCvq?

 
Koliko vidim kod tebe je strato motor, a on ispira cilindra čistim vazduhom tako da manje masti auspuh.
Ova masnoća sa strane bi mogla biti i iz semeringa. Član Brkin sigurno zna..
 
Koje ulje treba da se koriste za mesavinu za trimere: mineralno, polu-sinteticko ili sinteticko?

Zasto je Stihl HP (crveno) mineralno 1l=1,300din skuplje od Husqvarne HP (plavo) polu-sintetickog 1l=1,080din?
 
Tu neka zlatna sredina je polu-sintetika jer znacajnije jeftinija od pune sintetike a nudi prednosti nad mineralkom...inace citao na nekom stranom forumu gde lik kupio novu stihl testeru profesionalnu i kao produzuju garanciju ako kupis\koristis stihl hp ultra ulje,iz nekog razloga rasturao testeru i to posle dosta metara posecenih,bilo je sve kao novo unutra...tako da verovatno i ona vrede na duze staze i pre svega ako imas neku skupu masinu cisto radi primera ali koliko kostaju pune sintetike jos ko i dosta radi garant moze original cilindar i klip da kupi...tako da polu-sintetika i gas-bar neko moje misljenje.
 
Nikad mi nije bilo jasno da se na ulju štedi. Ako radiš malo to je zanemariva stavka i ne utiče značajno na ukupne troškove. Ako radiš puno onda je opet zanemarivo jer je litar ulja dovoljno za 40-50 litara mješavine (zavisi za kakvu mašinu ide), a znamo svi koliko se treba raditi da se potroši ta količina. Na toliku pokošenu površinu (pogotovo ako se rade i usluge) razlika od maksimalno deset evra je smiješna.
 
Sumadinac-Gruzanin@ nisam baš nešto oduševljen sa whisper X u odnosu na whisper non X, da li si probao četvrtastu Sthil-ovu?




Ja nisam probao te huskvarnine silkove , ali juce sam uzeo stihl onaj 3-komponentni , 3 sloja lepljena svaki druge boje , reklo bi se cetvrtasti. Vrlo tvrdo. Stihl 360 ga puno teze vrti od 3mm obicnog silka. Sav korov obara , osim jednog , neznam koji je ima sigurno 2 cm u promjeru , taj korov ga pojede. Lobodu visine 1,5m ako ne i 2 skida kao travu ako je gusca , mlade sljive do 7-8mm , deblje oguli i treba malo vise da ih odsjece. Neuporedivo bolji od obicnog 3mm stihl silka , ali ni on nije svemoguc , ima nekih vrsta korova koji su jako tvrdi i pojedu i njega. Rolna od 20m duzine i 3mm debljine je ovdje 120kn ili 16,2E . Deblji je od 3mm ako se mjere bridovi silka.

- - - - - - - - - -

Radi se o ovom karbonskom silku CF3 PRO
 
po meni koristiiti sintetcko dvotaktol

- - - - - - - - - -

A jel bolje kosi ta ili cetvrtasta struna od 3 mm?
oregon grafitna struna je po meni veoma dobra i dugo traje

- - - - - - - - - -

Koje ulje treba da se koriste za mesavinu za trimere: mineralno, polu-sinteticko ili sinteticko?

Zasto je Stihl HP (crveno) mineralno 1l=1,300din skuplje od Husqvarne HP (plavo) polu-sintetickog 1l=1,080din?
samo sinteticko
 
grabik@
Nisam koristio CF3 PRO, nije baš jeftin, mada mislim da je kod nas u SRB jeftiniji. Koristio sam samo ovaj husq. 2,7-3,0 whisper i četvrtasti Sthil-ov koji mi se čini da je pa skoro kao 3,0 whisper stim, što se lakše vrti, tanji, ima oštre stranice te je bolje seče, nebitno da li na vrhu ili po sredini same strune. E sada kao mana mu se nalazi da brže jede same ušice.
Nemam mnogo za kositi i koristim husq. XP sintetiku.
 
Imam 3 godine smart garden 3.0ks. Super sluzi. Juce kosio sa demonom od 5.2ks i mogu reci da sam razocaran, koliko ga hvale ljudi... 5.2ks na papiru samo. Imam osecaj da je smart garden jaci od njega. Morao sam da ga przim u obrtaje i srazmerno tome na parceli od 8ari koji kosim sa mojim sa 1l mesavine, on spicio 1.4l! I osecaju se vibracije samo tako.
Moj deda ima husqvarnin od 1ks i on isto sa punim gasom urla ali manje trosi.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
Људи, је л' неко им'о додира са тримерима са четворотактним мотором? Какве су разлике у раду са њим у односу на "цвај такт"?
 
Недавно ми се у препорукана за гледање на "Јутјубу" појавио клип неког Руса у коме се помиње четворотактни тример неке ад-хок марке, а онда и други, трећи... Углавном, изгледа да на тржишту постоји довољно велика понуда четворотактних безимених тримера за "широку потрошњу". Ево шта се појави као резултат када се на "Јутјубу" откуца на руском "четворотактни тример" - https://www.youtube.com/results?search_query=четырехтактный+триммер+
 
Nazad
Vrh