Trimeri

Da li neko zna koliko nutova ima huskvarnin trimer 323r?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kakvo misljenje imate za trimer Demon ko ga ima neka iznese svoje iskustvo ,unapred hvala
Kupili 3 prošle godine dva drugara i ja
Jedan krlja uslužno ubija ga po ceo dan i radi, ima tarup i zvezdu i cirkular strunu retko koristi
Drugi isto dosta kosi sigurno 30_50l goriva
Ja koristim koliko mi treba potrošio sam možda 10 l goriva većinom struna retko zvezda cirkular nisam koristio super me služi, pre sam imao neki jako mali stari Stihl bez ručki ovaj je mnogo jači i veći
Komšija je kupio ŠTRAUS identičan ko Demon i on baš KRLJA sa njim
Sto se mene tiče odlicna mašina za moje potrebe

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Hvala na odgovoru,znaci svaka preporuka za kupovinu ovog trimera,neverujem da i ja bih trosio vise od 7/8 litara goriva godisnje.pozdrav
 
Obično skoro baš nikad ne kupujem NO NAME alate bušilice brusilice ključeve idr
Ašov lopata
Video kod drugara DEMON probao ga, posmatrao koliko i gde on kosi i kupio a moje potrebe za trimerom sam naveo gore, cisto da ne žuljam kosom i da se kosilicom ne zavlačim
E sad mešavina ide jača u njega 4%
Znači ono malo1dl STIHL ulje na 2,5l benzina

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Damon trimer koristim od novembra 2017. Kupio sam ga isključivo zbog visokog rastinja i sredjivanje trnjine oko ograde. Potrošio sam 6 rezervoara (6 bočica original STIHL ulja - ne one kopije koje dolaze uz njega). Njegov trokraki nož sam pokrivio već prvi mesec pa sam kupio deblji koji radi fenomenalno. Cirkular koristim samo za uže grane jer dolazi sa navarenim vidija vrhovima koji ako odlete sigurno povredjuju (nemam poverenja) a kupio sam STIHL cirkular sa urezanim vrhovima i odlično radi.
Mana im je i glava za strunu i predlažem da se i ona uzme STIHL mada ja još koristim njegovu ali tako da mi odlazi punp strune jer čim se istroši do 5-6cm glava ne može da izbaci strunu i ona se zaplete unutar glave. Inače sam agregat je dobar i dovoljno jak, ne naravno koliko ga reklamiraju ali je jači od 1.1 i 1.2 villager i sl.
Ima tanku osovinu pa treba voditi računa u radu sa trokrakim nožem dok sa STIHL cirkularom može i do 5-6cm prečnik da reže bez problema.
 
Ja u nedelju idem po demonov trimer od 5,2ks a husqvarna 323r ce malo odmoriti...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kao sto sam rekao meni treba da mu nakacim frezu, da mogu izmedju cokota loze i oko mladih sadnica par puta godisnje da izdrndam zemlju.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Damon trimer koristim od novembra 2017. Kupio sam ga isključivo zbog visokog rastinja i sredjivanje trnjine oko ograde. Potrošio sam 6 rezervoara (6 bočica original STIHL ulja - ne one kopije koje dolaze uz njega). Njegov trokraki nož sam pokrivio već prvi mesec pa sam kupio deblji koji radi fenomenalno. Cirkular koristim samo za uže grane jer dolazi sa navarenim vidija vrhovima koji ako odlete sigurno povredjuju (nemam poverenja) a kupio sam STIHL cirkular sa urezanim vrhovima i odlično radi.
Mana im je i glava za strunu i predlažem da se i ona uzme STIHL mada ja još koristim njegovu ali tako da mi odlazi punp strune jer čim se istroši do 5-6cm glava ne može da izbaci strunu i ona se zaplete unutar glave. Inače sam agregat je dobar i dovoljno jak, ne naravno koliko ga reklamiraju ali je jači od 1.1 i 1.2 villager i sl.
Ima tanku osovinu pa treba voditi računa u radu sa trokrakim nožem dok sa STIHL cirkularom može i do 5-6cm prečnik da reže bez problema.

Само 5-6 цм????
 
Дали може тај демон да послужи неко врме за кошење дворишта траве то око 500 метара квадратних....Дали има делова за њега може ли се поправљати?
 
Samo u obzir dolazi nov Villager BC 1250PE. Kakvi Deamon i druge skalamerije. Mene BC 900 služio deset godina jer to je mašina.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Дали може тај демон да послужи неко врме за кошење дворишта траве то око 500 метара квадратних....Дали има делова за њега може ли се поправљати?

Može i to sasvim zadovoljavajuće. Opet napominjem da je najbolje zameniti njegovu glavu za strunu sa STIHL-ovom ali služi i njegova uz malu naviku čestog “izvlačenja” strune.


Nisam siguran u to da DAMON može da vrti frezu (ili tarup?) jer ima dosta tanku osovinu. Lično sam dosta maltretirao trimer sa nožem i nije još pokazao neke znake oštećenja. Kolega je potpuno u pravu po pitanju korišćenja noža, mada sam ipak pokušavao i drvenasto granje da sečem (zato sam ga i iskrivio).


Sugurno da su Husgwarna ili Stihl daleko uzdržljiviji alati ali Villager, Straus i Damon nemaju veliku razliku u kvalitetu. Osim za Strausa za kog sam samo čitao, ostale sam koristio ili testirao. Za 100€ DAMON se pokazao vrlo iskoristljiv trimer.
 
Трокраки нож није за сечење трња дебљег од прста . За дебље од прста је циркулар. Може и нож али онда нож кида парче по парче , али не сече. Плус удари ножа од дрво који се преносе на све делове тримера. Од главе са зупчаницима до квачила .
 
Nazad
Vrh