Trimeri

Još ako je iz Mrkonjić grada :osmeh: . Kad sam bio mali , mi imali neku ručnu kosu "kupovnu" šta ja znam , a ja volio da kosim snjom , neznam zašto , malo djeteline za gice i tako to . Jednom kad smo otišli na Manjaču kod babe i dede po mami , nadjem tamo dedinu kosu , ali kod njih je to profesionalna , "kovanica" iz Mrkonjića . Kad sam ja prvi put zamahno snjom u travu mislim da sam se okreno dva kruga kolko je oštra . Dobro nogu nisam osjeko.:haha:
 
Slovenačke kose nisu bile loše. Daleko od toga da su bile dobre kao kovanice, ali dosta dobre pogotovo ako se što bi stari rekli "dobra potrevi".
Problem je što su kasnije trgovci znajući da su one prodajnije, sve što su nabavljali reklamirali kao slovenačko.
Inače, lično sam više voleo kositi sa "pravom" (kao na Lazinoj slici), nego sa "krivom". Sa krivom se moglo više uzeti napred i brže se sa njom kositi, ali je sa pravom košenje lakše jer je ugao izbacivanja levom rukom manji (ne ide ruka pod rebro).
 
Danas iskoristio kad je kiša stala sat dva i kosio baš preraslu travu sa trokrakim nožem . Inače imam stihl 350 , taman kad sam mislio prestati čujem da je promijenio zvuk , čini se kao da u glavi malo proklizuje reduktor šta li . Čini mi se da mi se to desilo prije 1-2g i da sam odnio majstoru , kolko se sjećam reča da se samo ti zupčanici u glavi popustili i da je stego . Inače već ga imam 7-8 god kupio novog osim toga nikad drugih problema snjim ?

Ja sam jednom bez razloga rasturao taj reduktor jer sam pogrešno dijagnostikovao kvar. Koliko se sećam jedan konusni zupčanik je jednostavno nabijen presom na osovinu. Bez kajle i bez matice i osigurača. Meni je bilo čudno ali to tako radi
 
Sta li je najbolje za veliku travu, da moze da kosi na otkose, da bih travu mogao koristiti za ishranu zivotinja? Probao sam sa nozem (slika 1) , ali nesto nisam zadovoljan, testeru nisam probao u travi,rekoh ona je vise za siblje i granje.


Може сваки осим трећег одозго у другом реду и дуге одозго у првом реду. Ти су за млевење , тањег жбуња, купиње, кукуте, чичка ,..... тај не коси . А по облику зуба и последњи Орегон ми личи на циркулар за жбуње дебље од прста и тање дрвеће. Поготово ако може да се оштри округком турпијом .

- - - - - - - - - -

Ta prva ti je garant bila neki "Kinez" ... :haha:

Та је била плекуша .
 
Nož sa 8 zubaca, u drugom redu prvi s' leva je samo i jedino za košenje visoke trave.
Njime se trava "slaže", odnosno pravi se otkos kao kad se kosi ručnom kosom.
Ima svoj smer (pratiti strelicu), ne može da se okreće kao npr. trokraki nož.

Tek će biti košenja, ova kiša zaliva "za sve pare"! :kisa:
 
Nož sa 8 zubaca, u drugom redu prvi s' leva je samo i jedino za košenje visoke trave.
Njime se trava "slaže", odnosno pravi se otkos kao kad se kosi ručnom kosom.
Ima svoj smer (pratiti strelicu), ne može da se okreće kao npr. trokraki nož.

Tek će biti košenja, ova kiša zaliva "za sve pare"! :kisa:
Da ne mislis na cetvrti u prvom redu odnosno prvi s desna na levo u prvom redu.
 
Nož sa 8 zubaca, u drugom redu prvi s' leva je samo i jedino za košenje visoke trave.
Njime se trava "slaže", odnosno pravi se otkos kao kad se kosi ručnom kosom.
Ima svoj smer (pratiti strelicu), ne može da se okreće kao npr. trokraki nož.

Tek će biti košenja, ova kiša zaliva "za sve pare"! :kisa:

Razumeo sam, to je onaj sa 8 razmaknutih zubaca. Travica jedina dobro napreduje. Znate li kako se " strucno" zove noz, da bih mogao traziti u prodaji?
 
Može i tako. :osmeh:

Inače, ima original villager nož takav, ali ako se gdje može naći bolje kupiti oregon. Nisu mnogo skuplji, a kvalitetniji su dobro od kineskih.
Njihov nož za kosilicu oštrim možda jednom mjesečno i jako malo se istupi. Par mm skinut za tri godine, a na originalnom nakon dvije godine nema više šta da se oštri.
 
Nazad
Vrh