Trimeri

Jaka je to mašina sasvim sigurno, znajući kako ova kod mene radi.
Sa srećom ... :ppozdrav:
------------------------


U vezi sa razrađivanjem ti je već rekao kolega @brka45, a što se tiče izbora verovatno će tebi kupljeni Straus završavati posao s obzirom na potrebe koje imaš. U svakom slučaju mislim da je to i neki realan odnos potreba/uloženo/dobijeno.
Srećna kupovina ... :ppozdrav:
------------------------------



Na koji način se može podesiti karburator s obzirom da ima samo jedan vijak, tj kako bi se motor trebalo ponašati na leru i na punom gasu dok je van radne upotrebe ?
Kod mene trenutno lepo i mirno radi na leru, gas oseti prilikom samog dodira ručice, a na punom reži bez prekida. Bojim se da bih podešavanjem samo izgubio na nečemu od toga.
------------------------------



Prethodni modeli su imali zaobljenu plastiku okolo motora i dalje prema ručkama po ugledu na neke profi mašine. U ovim novijim verzijama toga nema, napravljeni su uobičajeno, a sami motori su barem po pisanim karakteristikama potpuno isti.
Dadjo hvala na odgovoru jer sam dobio informaciju da je bolji tip 1250 S sa klasičnim oblikom motora od 1250 S sa novom verzijom motora koji ima oblik slova V.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Kolega, izvinjavam se ako grešim jer zaista nisam siguran, ali mislim da je suprotno tj da je taj V oblik bio u prethodnoj verziji.
Ali, neko će se od kolega koji ga imaju ili znaju sigurno javiti.
22494.jpg
...
motorni-trimer-17-ks-bc-1250-s-villager1761-1.jpg
 
Jesi isorobao Straus-a? Ja imam jedan takav, ali od pocetka imam dosta problema sa njim, sto se tice paljenja, posto mu je bio pukao semering radilice, i kapljalo je ulje ispod njega, verovatno fabricka greska.
 
Jesi isorobao Straus-a? Ja imam jedan takav, ali od pocetka imam dosta problema sa njim, sto se tice paljenja, posto mu je bio pukao semering radilice, i kapljalo je ulje ispod njega, verovatno fabricka greska.

Na žalost nisam... Radio sam sa kosilicom ceo dan, sa prekidima kad je kiša padala... Imam još verovatno sutra i prekosutra da radim sa kosilicom pa ću da pripalim trimer ;) Generalno sam jako tanak sa vremenom jer moram ići i na posao, ali prvom prilikom čim pripalim trimer i budem radio njim javljam kako je prošlo :)

Kaži mi kakvu mešavinu mu ti praviš? U uputstvu piše 40:1 ... Znači na 4 litre goriva sipam onu jednu bočicu i izmućkam? Ili da bude malo masnija smeša?

Jao, nadam se da moj neće imati taj neki problem, baš ću se smoriti... :( Kako si ti rešio to?
 
Ovaj levo se prodavao tada.

Da, upravo tako mislim i ja jer je moj kum kupio ovakav kao sa leve slike još pre 4-5 godina.

- - - - - - - - - -

Kaži mi kakvu mešavinu mu ti praviš? U uputstvu piše 40:1 ... Znači na 4 litre goriva sipam onu jednu bočicu i izmućkam? Ili da bude malo masnija smeša?
Ja lično pravim 100ml ulja na 4,5l benzina i ne volim masniju iz tri razloga.
Prvi je da ne masti svećicu ako se radi sa manjim gasom, drugi jer manje dimi iz auspuha, a treći jer tu mešavinu mogu iskoristiti za staru Dolmar testeru).
Za prvih nekoliko rezervoara ako hoćeš možeš staviti nešto masniju smešu, tj 100ml/4l. Tako barem preporučuju.
 
Poslednja izmena:
Na žalost nisam... Radio sam sa kosilicom ceo dan, sa prekidima kad je kiša padala... Imam još verovatno sutra i prekosutra da radim sa kosilicom pa ću da pripalim trimer ;) Generalno sam jako tanak sa vremenom jer moram ići i na posao, ali prvom prilikom čim pripalim trimer i budem radio njim javljam kako je prošlo :)

Kaži mi kakvu mešavinu mu ti praviš? U uputstvu piše 40:1 ... Znači na 4 litre goriva sipam onu jednu bočicu i izmućkam? Ili da bude malo masnija smeša?

Jao, nadam se da moj neće imati taj neki problem, baš ću se smoriti... :( Kako si ti rešio to?

Sto se tice mesavine isto kao kolega @đađo74, to mi je drugar preporucio koji dugo radi sa trimerima i testerama.

A problem sa paljenjem sam resio tako sto sam rasturio trimer, kupio taj semering i zamenio ga. Naravno kolege sa foruma su mi pomogle da detektujem problem. Nasao sam neki video klip na internetu i pratio upustva kako to da uradim.

Nadam se i zelim ti da ce tebe tvoj sluziti bolje:), ovaj moj je sav felericam, dok drugarov super radi. Inace nije los Straus za dvorista i tako to, gde ne mora puno da se forsira:).
 
đađo74 да,смањи лер гас. На лер гасу не треба да се врти осим док не стане ако користи нож или циркулар . А карбуратор има један завртањ.

Ne bih sad ništa dirao jer obično tim "ličnim finim podešavanjima" zaebem situaciju ...:osmeh:
Neka dobro posluži a potrošnja... Bože zdravlja ... :ppozdrav:
 
Nisam imao iskustva sa njim. Ali sa ove tacke gledista kada bih opet uzimao kineze u tom cenovnom rangu i malo jeftinije bih uzeo AGM 520, bar ima 2 godine garancije i moze da se servisira Agro marketu:). Ima ga na KP za 10-11000. A taj Lesnik na KP ima i jeftinije da se nadje, oko 90 evra, nemoj da se zaleces.
 
Video sam da ima i za manje novca na KP, ali ovo kupujem od komsije koji se bavi popravkom trimera, testere, motokultivatora, i on mi garantuje za njega ako nesto ne bude u redu, dve godine mi je besplatan servis kod njega.

U svakom slucaju hvala na odgovoru.
 
Kolega, izvinjavam se ako grešim jer zaista nisam siguran, ali mislim da je suprotno tj da je taj V oblik bio u prethodnoj verziji.
Ali, neko će se od kolega koji ga imaju ili znaju sigurno javiti.
22494.jpg
...
motorni-trimer-17-ks-bc-1250-s-villager1761-1.jpg
Hvala na odgovoru. Jeste upravo ovaj na drugoj slici je bolji model od ovog na prvoj slici. Mislio sam da uzmem BC 1250 PE ali jedan mi reče da je uzalud bacanje novca u odnosu BC 1250 S pa sam odlučio za ovaj S.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Zaboravih da pitam još nešto... Možda zvuči smešno, ali trimer kao sprava je jako glomazan i nezgrapan za odlaganje pa me interesuje da li može da stoji uspravno na zidu? Napravio bih nosače pa, ako može, s'obzirom da će nekad možda ostati goriva u rezervoaru kako bolje da visi? Motorom dole ka zemlji ili da se okači na motor tako da glava bude na dole? :sta:
 
Ja moj naslonim uz zid, s'tim da je motor dole do zemlje, skoro uvek ostane goriva i nema problema, pali iz prve.
Tako mi je stajao celu zimu


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam prosle godine kupio trimer Fuxtec ps 152. Dvoumio sam se izmedju Villigera i Fuxteca i na kraju je prevagnulo to sto se Fuxtec prodaje dosta u Njemackoj i Madjarskoj a njihova trzista su malo ozbiljnija od nasih pa reko aj da probam. Trimer se vodi da ima 3KS a realno 2,2-2,5 ima s tim da fabricki dodje s rastelovanim karburatorom pa se masina ne vrti na maksimalnim obrtajima ali to sam lako rijesio. Po radu na terenu se moze lako uporediti sa Stilom FS 250 a to govorim iz licnog iskustva jer sam dugo radio sa Stilom. Kada sam ga kupio, najvise mi je zasmetao smrad rucki koje se bas onako osjecaju, sto bi rekli, na Kinu ali brzo je izlapilo. Generalno mogu reci je da sam dosta do sada s njim kosio, krcio. Koristio sam trokraki noz koji je uz njega dosao i kada je ostar bez problema sam presjecao mladice hrasta po 4-5cm precnika. Potrosnja solidna kada se karburator podesi, onako fabricki je prebogata smjesa pa je i trosio vise a pritom nije dostizao puni potencijal. Uz njega dodje automacka glava, pise da je max struna 2,4mm mada ja bez problema stavljam i 3mm u nju i dobra je dok se ne raspadne. Nisam imao kvarova, redovno podmazujem kada radim i to je to. Nije kao profesionalni uredjaji koje proizvodi Stil ili Huskvarna ali ni cijena mu nije visoka, cjenovno je povoljniji i od Villigera. Nadam se da ce nekome ovo biti od pomoci ako dodje u dilemu koji trimer da odabere.
 
Nazad
Vrh