Trimeri

Џони, заборави и да напишем. После првог кошења са тримером болеће те и леђа и руке и крста и глава . Али то је док се навикнеш после не боли ништа. И прави паузе . Ако будеш чекао да потрошиш резервоар па да правиш паузу косићеш по сат и више времена без прекида . А то је много. Али болеле би те руке и леђа и ноге и од ручне косе. Поготово ако ниси косио па почнеш откос од метар ипо два а сву траву помераш на коси на рукама. Мада је лепо у почетку док је оштра па само пада под косом . Али зато кад почне да се тупи па да бежи трава испод ње....
Хускварна , Штил су професионалне машине прављене да раде дуго без одмора. Уграђени су квалитетнији делови него што де уграђују у AGM, Villager и сличне. Али најважније је то што тример или моторна коса, од 1,6-1,8 -2 КС имају мању масу од AGM,Villger и сличних иисте снаге. Није исто 8.5 кила и 7 и мање .
Добар и је и Oleo Mac.
 
Poslednja izmena:
Čitam i ne verujem sta sve pišete ovde. Član koji hoće da kosi 2+ ha sa trimerom očigledno nije nikad ni kosio sa istim ili su ga debelo slagali. Jos dodamo na to da je trava visoka, ima trnja itd, brate nemoj džabe bacati pare na masinu koju ces istopiti ili na kraju baciti niz tu padinu.
Plati kosenje nekom ozbiljnom masinom, a travu daj ako kome treba.
Trimerom se nećeš usreciti.
 
Ако може трактор да покоси најбоље је да плати кошење. Ако не може трактор онда мора сам да коси.

- - - - - - - - - -

Ја сам тримером косио пола хектара три пута годишње. И подобро се намучио. Сад косим 9 ари. Остало мотокзлтиватором. Препородио сам се. И увијек радим са вољом кад косим мотокултиватором.
 
Још једном хвала на свим размишљањима.Тример сигурно купујем, ту нема збора јер ће требати за пар ари најближе окућнице око куће и око дрвећа, око гробља и сл. Па ћу полако кренути на даље, да видим докле то може ићи а да буде рационално и за машину и за мене. :osmeh:Не мислим да ћу свих 2 ха радити тримером а није ни неопходно (јер је то цело парче које се протеже далеко од куће) него само до отприлике 1 ха, па кажем како год буде ишло нек иде.Ја да тамо стално живим, наравно да бих узео култиватор или фрезу са редовном назубљеном косом.А не волим ни да плаћам за нешто што волим и сопственим трудом да постигнем.
 
Kupi demona bar je solidan i vrlo jeftin pa ces videti koliko mozes i kajo pokositi jer velika je razlika trava i siprazje ili zamrsena trava.Ali mnogo je lakse kupiti mali kultivator sa namenskom kosom bar od 80cm do 1m jer mnogo brze i lakse ces odraditi a ni oni nisu preterano skupi

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Kupi demona bar je solidan i vrlo jeftin pa ces videti koliko mozes i kajo pokositi jer velika je razlika trava i siprazje ili zamrsena trava.Ali mnogo je lakse kupiti mali kultivator sa namenskom kosom bar od 80cm do 1m jer mnogo brze i lakse ces odraditi a ni oni nisu preterano skupi

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока

Знам за те култиваторе, сви их тамо и имају.С њима је песма радити, гледам то сваке године али то је за људе који живе тамо и живе од пољопривреде.А моје парче више не треба ником да им дам џабе, а не бих никог да молим и тражим јер у сезони сви гледају своје.Можда си у праву за мањи тример - кинез, видети како уопште с њим иде посао, па ће свакако бити од користи за мање захтевне послове.Видим сад, после много овде написаног, биће ово дуга зима за моју одлуку. Знам само једно - да доброг решења немам и да ме мука на овај или онај начин сигурно чека...што се каже, бирам најмање лоше решење ::namigivanje::
 
Stvar je u tome da čak i kad ti ne treba mašina za svaki dan moraš je imati ako hoćeš da ne zarasta u korov. I ostalima 360 dana ta mašina uglavnom stoji i smeta, ali je najefikasnija i po potrošnji i za vlasnikova leđa.

Takođe, računaj i da trimer ima prilično veliku potrošnju po jedinici površine dok sa mtk to ode sa nekoliko litara.
 
Kupi demona bar je solidan i vrlo jeftin pa ces videti koliko mozes i kajo pokositi jer velika je razlika trava i siprazje ili zamrsena trava.Ali mnogo je lakse kupiti mali kultivator sa namenskom kosom bar od 80cm do 1m jer mnogo brze i lakse ces odraditi a ni oni nisu preterano skupi

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока

Напиши му и о тамној страни мотокултиватора кад изненада крене у рикверц , или кад као мом стрицу закачи жилу па замало да га преврља и убије.
 
Za sve postoje problemi ali i greske korisnika masina i neredovno odrzavanje pa dolazi do posledica.Ako cemo tako nesmem ni noz uzeti jer se mogu raseci ali pricam o malim samohodnim kosacicama koje po meni su mnogo bolje resenje ili cak jos bolje bi bilo rotaciona mala kosa za takve uslove. Ali ako bilo ko misli jednom godisnje da kosi travu bilo cime i posle neskloni tu travu sledece godine ce tek imati veselje da ce mu presesti. Mislim da bi tu bilo idealno motokultivtor i roto malcer jer on se mnogo lakse izbori i sa takvim problemima. Nakosio sam se upravo mnogo tako zapustenih dvorista koje misle kositi jednom godisnje kad se njima dolazi na odmor i napustio takve rabote. Bolje ici na robiju nego otpetljavati stare otkose koji se namotavaju jer trave visine po metar i vise retko istrule za godinu dana.Prema tome svak nek trazi sebi idealnije resenje a trimer po meni je ipak nezamenljiv za oko kuce i sto ima bar sad razlicitih alata sa kojima rade.
 
Džoni, ja deceniju kosim na Pivi jer nema više starijih od mene. Trimer samo oko kuće i put i to ako ne bude travuljina kao ove godine, za ostalo ručno ili motokultivator. A ništa nije lako. Najlakše je za tebe da platiš nekom da ti motokultivatorom izvrti ta 2ha, a ti posle to strpaj pa prodaj (15-20e ide tovar) i možeš još i da zaradiš.
 
Džoni, ja deceniju kosim na Pivi jer nema više starijih od mene. Trimer samo oko kuće i put i to ako ne bude travuljina kao ove godine, za ostalo ručno ili motokultivator. A ništa nije lako. Najlakše je za tebe da platiš nekom da ti motokultivatorom izvrti ta 2ha, a ti posle to strpaj pa prodaj (15-20e ide tovar) i možeš još i da zaradiš.

Има старијих :osmeh: Мој ћале - '42.годиште.Питање и где косиш у Пиви.На Планини пивској и на Брезнима је ,тврђа' трава...код нас у Жупи пивској ипак мекша.Немам где да трпам сено а не би га ни продавао и да имам куд с њим.Давао бих га џабе сваком ко хоће да ради на селу.Ситуација је тамо више него критична...Милова политика, као наставак Броза је систематски уништила село, сточарство и народ који би се и даље тиме бавио.Али то су неке друуге теме, да ме не блокирају овде администратори.:

- - - - - - - - - -

Za sve postoje problemi ali i greske korisnika masina i neredovno odrzavanje pa dolazi do posledica.Ako cemo tako nesmem ni noz uzeti jer se mogu raseci ali pricam o malim samohodnim kosacicama koje po meni su mnogo bolje resenje ili cak jos bolje bi bilo rotaciona mala kosa za takve uslove. Ali ako bilo ko misli jednom godisnje da kosi travu bilo cime i posle neskloni tu travu sledece godine ce tek imati veselje da ce mu presesti. Mislim da bi tu bilo idealno motokultivtor i roto malcer jer on se mnogo lakse izbori i sa takvim problemima. Nakosio sam se upravo mnogo tako zapustenih dvorista koje misle kositi jednom godisnje kad se njima dolazi na odmor i napustio takve rabote. Bolje ici na robiju nego otpetljavati stare otkose koji se namotavaju jer trave visine po metar i vise retko istrule za godinu dana.Prema tome svak nek trazi sebi idealnije resenje a trimer po meni je ipak nezamenljiv za oko kuce i sto ima bar sad razlicitih alata sa kojima rade.

Мотокултиватор је ту максимум што може ући . На преко пола те површине стрмина је велика.Иначе, тачно је да се једном годишње коси али и скупља сено редовно.А ја и намеравам да не запуштам ливаду, па сад како год знам и умем.Да ми средства нису ограничена - лако бих планирао мтк и прикључну косу али видео сам овде да људи имају добре идеје и да се сналазе, да нису паре баш све у животу, да се можда може некако снаћи и памећу, па рекох да видим шта кажете... А казали сте доста и искрено, па и ја увиђам да неке ствари нису реалне...Хвала сваком добронамерном човеку овде на савету па ћу наћи неки средњи пут ::namigivanje::

- - - - - - - - - -

А, да купиш тример на точковима?
https://www.youtube.com/watch?v=XACIH8EAdb4

Овако нешто али са мало већим захватом би ми пасовало.Још да је 2-тактни мотор и кренуо бих већ у штедњу :osmeh:
 
Imam Trimer Villager BC 1700 XC https://www.google.rs/search?q=bc+1...lPzdAhUttIsKHfOZDNkQ_AUIESgE&biw=1745&bih=887

Posle dugog i teskog rada otkazao je poslusnost sa sledecim simptomima-
-prvo je crkla svecica (posle 4 godine)
Poceo je da se gusi u radu i da povremeno masti svecicu.
Posle izvesnog vremena je skroz otkazao poslusnost- upali, radi koiji trenutak i ugasi se- zamascena svecica.

Mislio sam da su membrane i karburator, a u stvari je kvar vrlo jednostavan.

Taj model trimera nema odusak na cepu vec ima jos jedno crevo koje ide iz rezervoara pored ona dva uobicajena na kineskim trimerima.
Na kraju tog creva se nalaci jedan plasticni cilindar koji je u stvari odusak rezervoara.
Produvao sam i procistio plastiku koja je na kraju tog creva i trimer se preporodio.

Toliko od mene, pa ako nekom pomogne bicu zadovoljan.

- - - - - - - - - -

Za ovog kolegu sto hoce da kosi dva hektara timerom-okani se corava posla. Ima da satres i sebe i bilo koji kineski trimer. Za dva hektara samo motokultivator sa kosom.
 
Trimer i kosidba tolike povrsine i tolike trave mi nikako ne idu zajedno. Da ne budem pesimista, ali vise od 50 ari tesko da ce da ode za par dana. O celoj povrsini i da ne pricamo. Kosio sam i jos uvek kosim svim mogucim metodama i trimeru dajem prednost iskljucivo na nepristupacnim terenima sa preprekama. Za livadu i visoku travu meni licno bolja stara dobra rucna kosa. Freze sa kosama su bolje resenje, mada ni to nije nesto. Traktorske kose vec resavaju stvar. Ja bas kosim oko 2 hektara traktorom na pojedinim mestima dobar nagib, ali ide.
 
Obicno imaju onu spiku da upalis dok ne ostane bez goriva\ugasi se ali pitanje koliko je dobro ako membrane dugo suve ostanu i opet i kad se ugasi verovatno opet ostane malo goriva u masini...da se ostavi sa gorivom opet nije preterano dobro jer se razlaze i moze da napuni\zezne karburator-neko najbolje resenje koje sam procitao je da se u taj zadnji rezervoar doda stabilizator goriva koji sprecava razlaganje goriva potom upalis da svuda procirkulise masinom i posle mozes da je ostavis sa sve gorivom da stoji i mozes u cilindar da stavis cep dvotaktola i lagano povuces poteznicu.
 
Nazad
Vrh