Trimeri

Sikira ga što je na "čelu" u plastici utisnuto Sthil a nije naljepnica kao što je na drugima nekad bila?
 
i kod mene je isto tako

- - - - - - - - - -

o3mk86wz.jpg
 
Obicno imaju onu spiku da upalis dok ne ostane bez goriva\ugasi se ali pitanje koliko je dobro ako membrane dugo suve ostanu i opet i kad se ugasi verovatno opet ostane malo goriva u masini...da se ostavi sa gorivom opet nije preterano dobro jer se razlaze i moze da napuni\zezne karburator-neko najbolje resenje koje sam procitao je da se u taj zadnji rezervoar doda stabilizator goriva koji sprecava razlaganje goriva potom upalis da svuda procirkulise masinom i posle mozes da je ostavis sa sve gorivom da stoji i mozes u cilindar da stavis cep dvotaktola i lagano povuces poteznicu.

Ja sam tako uradio prve godine, ispraznio rezervoar, pustio da se ugasi i stavio malo ulja u cilindar. Ali na proleće je poteznica pravila problem jer se teško izvlačio kanap. Druge godine sam imao i testeru pa kad sam ponešto radio sa testerom sipam gorivo u trimer i upalim ga da radi par minuta... tako ću i ove zime.
 
Imam trimer sigurno 15 godina nikada ga nisam ništa pripremao za zimu uvek je u njemu ostajalo mešavine i nikada nikakav problem nisam imao čak su i orginalne membrane na njemu
 
Moj kinez, 4 ili 5 godina isto nikada nisam posebno propremao za zimu i eo radi ko i prvog dana. Eventualo ga upalim jednom dvaput preko zime ako se sjetim. Da ga ne ureknem.
 
Oni koji najviše komplikuju sa pripremom na zimu(stajanje) praznjenje rezervara ,fergazera ..... imaju kad počne sezona najviše problema sa membranama,diznama,kanalima u fergazeru.Bolje da ostane mješavina u stroju barem nema korodiranja i tvrdih membrana.Kod mene bilokoji stroj je u pitanju ima nešt goriva makar staroga.
 
Ma nije komplikovanje nego za ove nove trimere koji su kontrolisano proizvedeni u Kini u servisu daju takve savete. Ipak iskustvo najbolje govori kako da se mašina odloži preko zime ili da se ipak par puta upali i odradi malo, makar na prazno. Ja sam prošle godine okasnio pa sam voćnjak pokosio pred Božić. Tako da nije stajao dugo nepokrenut.
 
uzmes, lepo da trimer potrosi svo gorivo koje ima. onda odvrnes svecicu sipas malo dvotaktola i to je to
 
kupio nov Oleo - Mac 440 (2,1ks) i tako upario sa Stih FS 90 koja i dalje radi kao sat.

Prvi put koristim trimer i probao sam od prijatelja Stihl FS 94C na placu od 10ari, da vidim kako izgleda kositi travu.
Nemam iskustva ali sam veoma zadovoljan: lagana, jaka, malo trosi, pali lako, ne umara.

Sa obzirom da si uzeo Oleo Mac 440 kakav je u poredjenju sa Stihl FS 90?

Uzeo bih Oleo Mac 250 (oko 190e), pa me zanima koliko je to blizu/daleko mog dobrog iskustva sa FS 94 (duplo skuplji oko 420e)?
 
У шта,спада мој Вилиџер кад пред зиму нити му потрошим сав бензин, одвијем свећицу , сипам мало уља за мешавину , неколико пута повучем канап, братим свећицу и оставим. Него га оставим како је пред зиму последњи пут радио и у пролеће , сипам нову мешавину , упалим и он ради. И ево ради 6,5 и мало више година и не осећам да посустаје .
 
Морам и ја да напишем да мој Вилагер БЦ900 већ десет година ради. Заменио карбуратор, две главе и један штитник са ножем. Време је да се мења па не би било лоше размислити о Олео Мац 250 или мало јачи. Молим за коментар и одговор.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
to je bre provereno dobra marka :D

- - - - - - - - - -

У шта,спада мој Вилиџер кад пред зиму нити му потрошим сав бензин, одвијем свећицу , сипам мало уља за мешавину , неколико пута повучем канап, братим свећицу и оставим. Него га оставим како је пред зиму последњи пут радио и у пролеће , сипам нову мешавину , упалим и он ради. И ево ради 6,5 и мало више година и не осећам да посустаје .
TO JE BRE PROVERENO DOBRA MARKA :D
 
Pa tako je kad kupujete pravu mašinu pa sipate šta hoćete i koliko hoćete... a neki moraju na miligrame u špric pa da prave mešavinu i da koriste menzure. :osmeh:
 
Nazad
Vrh