Trimeri

Pitanje jedno:

-kada palim hladan trimer povlačenjem kanapa, imam sasvim dobar otpor što bi se reklo i upali lagano posle prva dva-tri povlačenja... E, a kad ga ugasim posle nekog vremena zarad pauze ili dodavanja goriva ona poteznica (ili kako god da se stručno zove) počne da "propada", kao da se nešto otkači unutra i verglam i po 10 puta dok ne ukači... A sa druge strane, desi se i da imam jak otpor na kanap prilikom paljenja pa se bukvalno diže ceo trimer iako ga držim baš jako uz zemlju...

Ajde ovo što "pruža otpor" i razumem da može biti do jače kompresije i slično, ali što vučem nekad u prazno? :sta:
 
@brkin-sonta molim te isprazni postu. Ne mogu da posaljem poruku. Ako neko ima njegov mobilni prosledite mi na PP.
Hvala.
 
Ima li ko iskustva sa Einhell GC-BC 52 I AS,1.5kW, 51.7 ccm ?
Planiram da ga uzmem racunam da je bolja kupovina od Demona, Womaksa i slicnih stvari a za visu klasu nemam novca...
 
Vilidzer bs1900s vuce gorivo kaoo mutav. Upregao ga danas a bila i velika trava. Primetio sam da trojku silk malko teze trosi u vecoj travi al boga mi i na pun gas mu tesko ide
 
Da li se u zavisnosti od kvaliteta trimera i kuciste motora manje/vise greju ili je to uobicajena pojava?

Prijatelj ima trimer kome se kuciste osetno zagreje. Ne moze dugo da se drzi plasticni poklopac.
 
Ima li ko iskustva sa Einhell GC-BC 52 I AS,1.5kW, 51.7 ccm ?
Planiram da ga uzmem racunam da je bolja kupovina od Demona, Womaksa i slicnih stvari a za visu klasu nemam novca...
zender u pravu si, einhell 52 i onaj 43 su bolji od demona i womaksa i slicno....

- - - - - - - - - -

Pitanje jedno:

-kada palim hladan trimer povlačenjem kanapa, imam sasvim dobar otpor što bi se reklo i upali lagano posle prva dva-tri povlačenja... E, a kad ga ugasim posle nekog vremena zarad pauze ili dodavanja goriva ona poteznica (ili kako god da se stručno zove) počne da "propada", kao da se nešto otkači unutra i verglam i po 10 puta dok ne ukači... A sa druge strane, desi se i da imam jak otpor na kanap prilikom paljenja pa se bukvalno diže ceo trimer iako ga držim baš jako uz zemlju...

Ajde ovo što "pruža otpor" i razumem da može biti do jače kompresije i slično, ali što vučem nekad u prazno? :sta:
verovatno ti glavi poeznica, jer verovatno ima one 2 zice da tako kazem koje kad povuces kanap ulaze u tamo jedan deo koji pokrece motor. i onda se sigurno ne vracaju u lezisre kad ti pustis kanap. jel to kinez
 
- - - - - - - - - -

Da li se u zavisnosti od kvaliteta trimera i kuciste motora manje/vise greju ili je to uobicajena pojava?

Prijatelj ima trimer kome se kuciste osetno zagreje. Ne moze dugo da se drzi plasticni poklopac.

Sve ima svoje, hlađenje trimera (motora) zavisi i od svih delova, uključujući i plastiku koju je proizvođač namenio, kao i magnet sa svim krilcima. Inače, svi trimeri se greju kada se radi na suncu i na višim temperaturama.

- - - - - - - - - -

Vilidzer bs1900s vuce gorivo kaoo mutav. Upregao ga danas a bila i velika trava. Primetio sam da trojku silk malko teze trosi u vecoj travi al boga mi i na pun gas mu tesko ide
Probaj sa 2,4 silkom. Manje opterećuje motor, biće mu veća brzina i samom tim bolje košenje. Ako ne uspe - verovatno je problem u karburatoru (zameniti membrane, praviti dobru mešavinu sa kvalitetnim dvotaktolom).
Pozdrav, SB alati
 
Nemojte samo da uzimate maske koje napred imaju kao vizir providnu plastiku, niti one naocare koje se lepe uz samo lice. Kod ljudi koji se iole znoje, obe stvari dovode do zamgljivanja istih i stvaruju probleme u radu. Maska najbolje mrezasta kao kod lovcaluke, a naocare one fensi koje imaju luftiraciju sa strane (moze i za sunce) i nema zime.

Zavisi sta kosite. Ja kad kosim po vocnjaku obavezno koristim plasticni vizir jer kroz onaj sa mrezicom mi prolecu delovi vocki narocito ako su truli a i takvih ima u travi koji se ne vide. A da mi ne bi maglilo donji kraj samo malo odmaknem od lica, mozda 1 do 2 cm.
 
vectra bg poklopac trimera mora de ugreje , jer tu je cilindarska glava , pogotovo kad je napolju toplo, to je vazdusno hladjenje , i tu su temperature uvek vece, .

- - - - - - - - - -

nesko imam i ja 1,9
Vilidzer bs1900s vuce gorivo kaoo mutav. Upregao ga danas a bila i velika trava. Primetio sam da trojku silk malko teze trosi u vecoj travi al boga mi i na pun gas mu tesko ide
nesko imam i ja tog vilagera 1.9, mislim da su oni generalno veci potrosaci, nego ostali, pogotovo sto kazes kad se da veci gas. a to sto mu slabo ide u viskoj travi nije nista cudno, jer nema on toliko snage sa silkom u visokoj travi, ipak je to kinez, ja ga imam vec 6 god.

- - - - - - - - - -

slazem se sa sb alatima , pokusati sa tanjim silkom,
 
Pomoć za trimer

Zašto moj viladžer 1250pe neće da primi gas samo muči pod sauhom radi na leru kad vratim i dodam malo gasa ugasi se
 
za veliku travu je noz...

- - - - - - - - - -


coka mnogo stvari moze biti..... pocev od filtera goriva pa nadalje....[/QUOTE]

Nije fiter, nije membrana
 
Puce cev na hq323
73e9d66d30a36569b30c2adad6be9a41.jpg
3449b3b91274d13561d13360c668d647.jpg
c9a70c89ada293cc249565c164ff1756.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh