Trimeri

Ma naravno da nema logike, Stihl 051 sa 89cm3 tek ima 5.4-5.8ks.
A to je potpuno identična tehnologija.
Američko/kanadske testere te generacije su bile bolje projektovane od Stihl-a, ali su nepoznate u Evropi pa ljudi smatraju Stihl za etalon.
Tek od 80-tih Stihl je preuzeo primat.

Po americkim forumima kazu da su tamo prodavali i verzije 041 sa 72ccm.
 
HP ili PS (a nije ni to isto).

HP = horse power (engleski)
PS = pferdestärke (nemacki)

Tako da izadje da je to jedno te isto, medjutim ima razlika izmedju evropskih i americkih "konja"

1PS = 0.986hp a to je 745.7w (wat)

razlika je zanemarljiva

PferdeStärke (German for horsepower) is the standard unit used in the EU (European Union) to measure the power of an engine is essentially just an attempt to make Horse power metric and nothing else so 1PS=0.986HP

Horsepower can become a tricky business however, with values measured in different ways. BHP (brake horsepower) refers to the equipment needed to test the engines for their power outputs, with a large drum with a water brake within it measuring the braking force once the engine is spinning at a desired rate. Over in the US, this is measured with only some ancillary components attached to the powertrain, missing things like the power steering pump which would lead to a lack of parasitic losses if in place. Therefore higher ‘HP’ figures are calculated in the US than the BHP figures calculated in Europe where every component is kept in place.

PS:-1PS = 0.986hp
PS stands for pferdestärke which translates simply as horsepower, but it has had some metric tweaking to try and bring good old HP forward into the 21st Century. This metric horsepower has been adopted throughout Europe as the new standard for power measurement and will probably make its way fully into the UK psyche in the not too distant future.

The official engineering standard for metric horsepower is the amount of power needed to lift a 75kg of mass one metre vertically in one second, which – once the conversions from imperial to metric are applied – equates to a 1.4 per cent higher figure than the old imperial units. Manufacturers will often pick and choose between PS and HP depending on whatever figure seems more rounded and presentable. Although I’ve always just seen PS as ‘horsepower plus a few’.
 
The official engineering standard for metric horsepower is the amount of power needed to lift a 75kg of mass one metre vertically in one second, which – once the conversions from imperial to metric are applied – equates to a 1.4 per cent higher figure than the old imperial units. Manufacturers will often pick and choose between PS and HP depending on whatever figure seems more rounded and presentable. Although I’ve always just seen PS as ‘horsepower plus a few’.

Da li ima jakih koji bi mogli da podignu 75kg na 1m visine za 1s?
 
Ja i nisam rekao da je jedinica SI sistema, ali je i dalje u širokoj upotrebi za merenje snage klipnih motora.

- - - - - - - - - -

Da li ima jakih koji bi mogli da podignu 75kg na 1m visine za 1s?

Jedna 'čovečija' snaga je svega oko 75W. Misli se na konstantan rad a ne na trenutni 'udar'..
Mislim da ovi snagatori kao Ervin Katona, mogu da urade par takvih poduhvata..
 
Malo smo pomešali trimere i testere, a sve zbog konjskih snaga?
Kinezi štampaju nalepnice onako kako tržište gde ih prodaju želi.
Isto kao što su "nam" prodavali testere sa mačevima od 60cm , pa kupac pomisli "dugačak mač, mora da je jaka", a i piše Stihl.
 
Mazem se vec dva dana po ledjima.
Aj reko da uhvatim malo sunca i izgoreh.
Vilidzer 1900 guta gorivo kao da mu rodjendan al imao je i posla dobrog iza ovih kisa
 
Da li je neko koristio onu plasticnu strunu sto u sredini ima metalnu zicu (slicno kao kanap za ves) ? Da li moze da ovolji veliku travu?
 
Stoji mi vilidzer ali koliko trosi razmisljam da uposlim one cice iz playboy vile da rucno kose travu, kako deda hju nefner preminuo nema gde da bleje...:cool: samo luka da mi pozajmi bade mantil i namunjim neke naocare da budem u fazonu...::suncanje::
 
Ovaj moj bc 900 s kune dan kad je došao kod mene. Zadnjih dana je u punom gasi što sa silkom što sa cirkularom za travu.
Na sve to malopre je radio friziranje pasulja.... ;-)

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
To je plastična struna sa grafitnim prahom u sredini, a izgleda kao da ima sajlu. Prozvodi ga već dugo Oregon, verovatno i neki drugi proizvođači. Grafitni prah služi da se struna pri zagrevanju u glavi ne lepi, pa da ne mora da se gasi mašina, otvara glava i razdvajaju stopljene strune.
 
Stoji mi vilidzer ali koliko trosi razmisljam da uposlim one cice iz playboy vile da rucno kose travu, kako deda hju nefner preminuo nema gde da bleje...:cool: samo luka da mi pozajmi bade mantil i namunjim neke naocare da budem u fazonu...::suncanje::
Ništa bez bade mantila
Što reče moj komšija koji se zatekao kod mojih u prizemlju kad sam sišao sa sprata
Vidje junaka ka' u parov'ma kod Marića!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh