Trimeri

Pozdrav.trebam Preporuku za kupovinu trimera...rad oko međe površine cca1500m2 i manje površine pod šikarom..ne bih nekakav sa sajlom
 
Znam...što više čitam manje znam...razmišljam o VILLAGER BC52EB ...povoljan je u odnosu na Husqvarna ili STIHL...neka iskustva...hvala.
 
Obavezno napisi utiske
f2d284e6722effc566cfdcde1c1e78ef.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока[/QUOTE]
 
Servisi za stihl i husky su relativno blizu...da li bi Husqvarna 525rx bila dovoljna ili previše za gore navedeno..ili nekakva Makita ?
 
Poslednja izmena:
Znam...što više čitam manje znam...razmišljam o VILLAGER BC52EB ...povoljan je u odnosu na Husqvarna ili STIHL...neka iskustva...hvala.

Хускварна и Стил ( Штил) су професионачне машине прављене да раде 12 сати дневно без прекида 7 дана у недељи. Вилиџер , Демон, АГМ,АЛ-КО су тримери код којих важи колико пара толико и музике и нису по квалитету ни близу Хускварни и Штилу. Али . Ако не намераваш да радиш 12 сати дневно са тримером могу и Вилиџер и Остали поменути да заврше посао и да потрају 7-8-10 и више година. То зависи од твог примерка и тебе. Имам Villager BC1900X иЗ 2012. који још увек ради а посекао је трња и тањег дрвећа приколица и приколица и по мојој процени трајаће још бар 3-5 година . Са Хускварниним Скарлет циркуларом ради и не осећа ни трње ни танко дрвеће. Али са Вилиџер циркуларом који по квалитету није ни принети Скарелту се мучи . Није му тешко и не дави се него због меког циркулара мора да ради на пуном гасу иначе нема одсецања. И тај Вилиџер циркулар није добар али.може да се оштри округлом турпијом. Суштина је да ни Вилиџер не мора да уде лош и да се не исплати.

- - - - - - - - - -

Стигла фрезица па у току дана следи проба.
f2d284e6722effc566cfdcde1c1e78ef.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Скини штитник да га не поломиш. Није он за земљу а може лако да се поломи.

- - - - - - - - - -

Pozdrav.trebam Preporuku za kupovinu trimera...rad oko međe površine cca1500m2 i manje površine pod šikarom..ne bih nekakav sa sajlom

Завршиће ти посао Вилиџер. Сајла не иде у трње зато што лако може да пукне .

- - - - - - - - - -

Servisi za stihl i husky su relativno blizu...da li bi Husqvarna 525rx bila dovoljna ili previše za gore navedeno..ili nekakva Makita ?

Ако је предвиђена за рад.са циркуларом мпже. Али за трње је бољи јачи мотор.
 
U uputstvu za Husqvarna-u 525rx piše da je predviđena za rad sa cirkularom, ide onaj manji Skarlet sa 22 zuba. Nije skup, jedino što treba dokupiti i metalni štitnik.

@viper50, nisam radio cirkularom, ali nožem i trimi glavom jesam. 1 kW snage ima. Ne mogu reći da je nejak, fino on kosi sve što imam oko kuće, dvorište, mali voćnjak itd. Za malo visočiju travu koristim nož.

Ako se radi o nešto težem terenu za koševinu, punom šikare, onda vrijedi razmisliti o nešto jačoj mašini! Treba imati na umu, da sa povećanjem snage raste i težina mašine. Glavne prednosti 525rx su mala težina i nizak stepen vibracija. Zaista je udoban za dugotrajan rad. :ppozdrav:



Našao sam ovo na Youtube-u. Mislim da bi se ovdje bolje snašla jača mašina, ali i 525 je odradio radnju: KLIK
 
Стигла фрезица па у току дана следи проба.
f2d284e6722effc566cfdcde1c1e78ef.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Buraz, i ja sam kupio jednu sebi samo što su kod mene motike okrugle.
Ne znam kako se ponaša ova sa ovim motikama ali kod mene trimer radi skoro na leru. Nema vibracija i udaraca.
Pazi da pre upotrebe ubaciš mast u prenos. Imaš dva crna šrafa sa strane i tu nabacaj masti jer se prenos dosta greje.
Naravno nije za ledinu i tamo gde je visoka trava jer brzo namota travu pa se guši.
Kod mene ovo čudo tera villager bc900 i mogu reci da je stvarčica izuzetno korisna.

Ako si u mogicnosti ubaci koji snimak kako radi.

0b4049bc6e9fc052a338c97011e28461.jpg
77f01efc3425b2a0aaf2a1fb549e8a40.jpg


Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
još tražim odgovarajući stroj....ima li tko kakva iskustva s trimer villager bc 1250 p?

Ако имаш пара купи Вилиџера , Ако немаш купи Демона . А ако имаш још више пара купи Хускварну и не брини. Што више размишљаш веће су шансе да се зезнеш.
Сваки Вилиџер ће да ти заврши посао. Јачи мотор лакше ради у високој трави, не мораш сваких пола сата -сат да га одмараш, слабији мотор , теже ради у високој и презрелој трави , краће време рада између одмора . Хускварна и Штил су лакши од Демона, Вилиџера , агм , ал ко исте снаге због употребљених квалитетнијих материјала за делове и због предвиђеног дугог рада без одмора.
Не може нико да ти каже узми тај тример зато што ћеш само ти да радиш с њим па је на теби да сам одлучиш који ћеш модел.да купиш.
Модел који сам купио сам купио баш из разлога што сам имао доста трња да посечем. Већа снага, боља конструкција, а мени одговарале шире ручице које могу да се окрећу , метални носач ручица, и сад после 7+ година се нисам покајао што сам га купио , а показало се да је бољи и то много од буразеровог жутог Вилиџера исте снаге .
 
Poslednja izmena:
Kupio sam demona radi doro kosio sam nko siblje koristio sam cilkular extra ga sece.ali mi izlazi po malo gorivo na poklopcu rezervara na onoj rupici na sredini poklopca ,nije pustao odmah vec posle petog otvaranja
 
Pojavio mi se problem sa trimerom. Curi mi gorivo iz rezervoara tamo gde su ona 2 crevca i ona gumica. Moze li se to nekako resiti, npr. da se necim zalepi, posto mi se cini da ona gumica ne dihtuje dobro?
 
Nazad
Vrh