Trimeri

Da li je neko menjao karburator na STIHLu FS360?
 
Ja kad sam pre par godina kosio sa FS 350 i trokrakim nozem i da strsim neki bagrem, a noz odbaci tresku i pogodi me odmah iznad gornje usne. Momentalno utrnuse zubi i usna i suze na oci, ne od bola nego mi valjda potrevilo neki nerv. Nije bilo strasno i sve se dobro zavrsilo kako je moglo da bude.
 
Danas sam provao da kosim sa trimerom pa mi i ne ide bas ili je do trimera ili ja ne znam sa njim. Sa onim trokrakim nozem sam probao i on krene ali stane da se vrti na kraju kad vec izlazim iz trave, i cini mi se da mu hvali gasa kao da bije nastelovan pa radi na pola
 
Hvataj nozem manji otkos i plasticnim stitnikom ga odbacujes u otkos pa ponovo. jeste da za noz treba manje gasa ali dok neudjes malo u stos malo veci gas i hvataj trave manje.Drugo treba ugao secenja za noz i podigni zadnji deo trimera uvis na tregerima.mora noz biti malo prednjim krajem poboden ka zemlji
 
Pozdrav forumasi, hteo bih da kupim Villager trimer pa me zanima koja je razlika izmedju oznaka koje idu posle brojeva (npr. 2100S i 2100XC).
 
Danas je izgleda moja ljuta masina resila da me zeza. Nije hteo da upali sat vremena. Vuci vuci kanap i na kraju mi presisao. Skidao sam mu i svecicu koju nisam menjao od kad je kupljen, malo je ismirglao i vratio.Skidao i filter za vazduh , bio je vlazan oprao pod cesmom i izduvao pumpom . Kad budem imao vremena opracu ga u prasku za pranje vesa. Filter za gorivo mu drap boje , moracu i njega da menjam. I na kraju upali i zapusi na auspuh , bije dim metar iz auspuha. Posle ga palio lako. Sastavio sam mu mesavinu 2,5 % i vise necu. Prosle godine je radio sa 2% mesavine i palio je ko lud. Zbog cega mu ovlazio filter za vazduh i cela crna plastika oko filtera mu je bila mokra cak o onaj beli krug od plastike sto drzi filter?
 
Najverovatnije da su ti karike pri kraju pa deo kompresije vraca. Filter vazduha se nepere vodom nego prvo nekim deterdzentom ili najbolje odmqascivacem pa vodom i izduva se posle.Skini auspuh i vidi u stublini dal nije nakupio garezi pa nemoze izduvati smesu. Mesavina od 2,5% nije jaka da bi to pravilo zezanciju.A mozda ti je jaka smesa u karburatoru. Trimer ako neupali iz par pokusaja nesto nije u redu i dzaba ga je kurblati. Hoce se desiti da i na svecici nebaca varnicu gde treba nego sa strane probija i hladan tesko pali. Ovo su ociti znaci da bi ga trebalo malo pretresti
 
Taman da ga rasturim u delove pa sta mu Bog da. Znam za rastvor praska za pranje, ispiranje vodom i sušenje. Vec sam tako prao filter za vazduh sa husqvarne 340. Sigurno je svecica , nisam je menjao od kad je kupljen.Vise od tri godine.A cime da procistim rupicu na poklopcu rezervoara , izgleda da je zapusena , kad odvijem poklopac izadje vazduh ili isparenje mešavine.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav forumasi kupio sam Danas trimer.Einhell GE-BC 43 AS pa me zanima imali ko iskustva sa ovim trimerom
 
Naime,i ja ima problem sa trimerom.Hladan upali iz 4,5 puta i to bez sauha,posto sam zeznuo ono plasticno na rucici,ali kad je zagrejan i ja ga ugasim i malo sacekam nema sanse da upali.Ja skinem svecicu,ocistim je,zakurblam par puta,vratim svecicu i uvek upali iz prve.Sta bi mogao biti problem?Doduse sad zadnji put sam koristio mesavinu sa husqvarna uljem,ali je u kanti bilo i pregorelog ulja.Sad mozda je i tu problem,a u radu se ne oseti nikakva razlika.
 
Najverovatnije da ti pusta vise goriva i presisa. Zato i nece da upali kad je vruc dok mu skines svecicu i zakurblas nekoliko puta.Tad mu provetras cilindar od viska goriva i upali.A moze da bude i da svecica nebaca lepo varnicu kad se zagreje pa da ga ona zeza.Probaj sa drugom svecicom
 
Danas sam provao da kosim sa trimerom pa mi i ne ide bas ili je do trimera ili ja ne znam sa njim. Sa onim trokrakim nozem sam probao i on krene ali stane da se vrti na kraju kad vec izlazim iz trave, i cini mi se da mu hvali gasa kao da bije nastelovan pa radi na pola
Komšija, kakva je situacija sa trimerom, ide li već bolje i generalno kakvo je iskustvo ..?
 
Juče bio do mog majstora (strugara) da pretumbamo navoj sa kineza (demona) na štilovu glavu pošto su obe razbijene posle 1 ha košenja.
Majstor nije hteo raditi pošto je neki veliki svetac bio kod njih pa mi na brzinu uvalio ovu glavu sa slike da probam kako radi.
Doneo mu neki čovek iz CH da napravi koji uzorak ali nije još radio. Tako dobru stvar nisam kačio na trimer a od 2004 koristim trimere ,ne možeš
ga uhvatiti,manje troši i kanap menjam posle istrošenog rezervoara jako malo se troši puno manje nego sa običnom glavom.Idem u ponedeljak da narućim kod njega 2 kom. Danas sam pokosio 3 reda voćnjaka na duž od 4 m ,prezadovoljan.
20150515215352.jpg
 
Nazad
Vrh