Limagrain suncokret KWS Clima Control
Strana 41 od 41 PrvaPrva ... 31394041
Rezultati 801 do 814 od 814

Tema: Kompostiranje

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,692
    Zahvalio se
    598
    Zahvaljeno 475 puta na 324 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa to... Šećer i kvasac i bilo šta sveže što će podsticati razvoj mikroorganizama i gljivica... Uz prevrtanje na 20-30dana zavisno od vremena. A preko zime ga ubuduće ostavi napolju slobodno i nećeš više da se nerviras oko miševa. ;)

Moderator nebojsa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    2,694
    Zahvalio se
    524
    Zahvaljeno 739 puta na 519 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa nema kvasca u pivu

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
    Ako ne možete da mi pošaljete privatnu poruku, znači da mi je Inbox pun pa pošaljite e-mail. Hvala na razumevanju :)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,692
    Zahvalio se
    598
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ne znam da li ima ili ne, ali pomaze Mnogo bolje mi se razgradila gomila sa kombinacijom pivo-cola od one bez. A u isto vreme stavljana i od iste trave koja je kosena taj dan, plus piljevina i po jedna kolica kokosijeg stajnjaka...

Napile se bakterije pa nisu znale koliko im je dosta hehehe

Član Ranbobas avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Poruka
    897
    Zahvalio se
    373
    Zahvaljeno 179 puta na 125 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    https://100posto.hr/news/novi-nacin-...olje-za-zemlju Samo sam cekao kad ce neko da krene sa ovim

Član dzionik avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Poruka
    1,922
    Zahvalio se
    254
    Zahvaljeno 604 puta na 375 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nije to tako nova stvar vec ima vise naucnih istrazivanja na tu temu. Cak su konstruisane neke vrste specijalizovanih kompostera posebno za ljudske ostatke.

Prijatelj Foruma oktopod avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    5,961
    Zahvalio se
    1,990
    Zahvaljeno 2,574 puta na 1,607 poruka
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Mnogo se covecanstvo bavi nepotrebnim stvarima.

Pretpostavlja se da su u Vincanskoj kulturi preminule nosili i ostavljali u sumi da ih pojedu divlje zivotinje, pretpostavlja se jer su bili jako prisni sa prirodom a nije nadjen NI JEDAN sahranjen skelet na celoj teritoriji Vincanske kulture.
    Specijalni programi zaštite voća!
    http://vocarskisavetnik.com/content/zastita-programi/

Moderator nebojsa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    2,694
    Zahvalio se
    524
    Zahvaljeno 739 puta na 519 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    I tako je hari postao drvo...

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
    Ako ne možete da mi pošaljete privatnu poruku, znači da mi je Inbox pun pa pošaljite e-mail. Hvala na razumevanju :)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,692
    Zahvalio se
    598
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Strašno šta im sve neće pasti na pamet... Umesto da smisle kako da se grejemo na kompost, oni bi od nas da naprave kompost... I od mrtvih ljudi bi da zarađuju... Ccc...

Član Ranbobas avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Poruka
    897
    Zahvalio se
    373
    Zahvaljeno 179 puta na 125 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nemam nista protiv ove metode..Uginule zivotinje se vec odavno ovako zbrinjavaju, ekoloski je prihvatlivije nego li spaljivanje, a da ne pricamo kako to kod nas vec cine kad ugine zivotinja, bacis to kad niko ne vidi i begaj!!!Ja kad vidim na sahranama da sanduk pojedine porodice uvijaju u najlon da ne dodje u kontakt sa zemljom, samim tim i bakterijama, ja ne mogu da verujem!!
    Poslednji uredio Ranbobas; 09-01-19 u 23:42.

Član mims avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    5,442
    Zahvalio se
    1,715
    Zahvaljeno 1,752 puta na 668 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Nešto slično se radi na Svetoj Gori.

Član dzionik avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Poruka
    1,922
    Zahvalio se
    254
    Zahvaljeno 604 puta na 375 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: oktopod Pogledaj Poruke
    Mnogo se covecanstvo bavi nepotrebnim stvarima.

Pretpostavlja se da su u Vincanskoj kulturi preminule nosili i ostavljali u sumi da ih pojedu divlje zivotinje, pretpostavlja se jer su bili jako prisni sa prirodom a nije nadjen NI JEDAN sahranjen skelet na celoj teritoriji Vincanske kulture.

Kada vidim kojom brzinom se siri groblje Orlovaca mislim da je minut do dvanest da se bavimo tim stvarima.
    Dobar ti je primer Vincanske kulture ima i drugih kultura koje nisu ostavile djubre iza sebe. Nazalost hriscanska crkva je smislila nacin kako da se okoristi i od sahranjivanja, ne samo materijalno nego i vremenski, jer svaki spomenik je ujedno i dugovremenski spomenik religiji.

Odakle sad ovoliki offtopic:-)

12. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili dzionik na ovoj poruci:

oktopod (13-01-19), Ranbobas (18-01-19)

Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    5,961
    Zahvalio se
    1,990
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Trebalo bi i svi da smo automatski donori prilikom smrti, slicna tema :)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,420
    Zahvalio se
    5,090
    Zahvaljeno 1,253 puta na 684 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kad smo već kod offtopic-a...
    Postoje mitološke priče da su u vreme kada su Srbi bili mnogobož(š)ci, svoje stare odvodili u šumu i tamo ih ostavljali kad stari nisu više bili sposobni za rad i doprinos porodici.

Podaci sa interneta o Vinčanskoj kulturi:

Сахрањивање

На основу скромних остатака најстаријег насеља, откривених на око 10,5 m испод површине, закључено је да је Винча први пут насељена у тренутку кад је култура средњег неолита (старчевачка култура) већ почела да се завршава, вероватно око 4880. п. н. е. Из овог периода потиче јединствен налаз у оквирима неолитске културе југоисточне Европе, велика гробница с прилазом и девет скелета која је у центру најстаријег насеља, која је откривена 1931. године. Овај налаз показује да су први земљорадници Подунавља припадали посебном антрополошком типу у коме се обједињују одлике старе европске популације с одликама грацилних Медитеранаца.
    Припадници ове културе су познавали издвојене некрополе, најчешће ван насеља.
    У Ботошу је откривена некропола са 18 гробова од којих је један двојни.
    Мртви су полагани у згрченом ставу, на левом или десном боку. Спаљивање и секундарне сахране нису поуздано утврђене.

---------------------------------------------------------------

https://gms.rs/sr/stalna-postavka/arheologija/praistorija

Oko 4500. godine pre nove ere naseljavanjem novih populacija dolazi do formiranja vinčanske kulture i do otkrića metalurgije bakra. Ovaj period u našim oblastima je od 4500. do 3300. godine pre nove ere. Kao i u prethodnom periodu, nosioci vinčanske kulture su zemljoradnici, koji stanuju u zemunicama i nadzemnim kućama, a naselja su najčešće na terasama reka.
    U vinčanskoj kulturi, slično starčevačkoj, zadržava se skeletno sahranjivanje. Groblje je izvan naselja, mada ima pojedinačnih grobova i u samom naselju (Bogojevo). Pokojnici su polagani u raku u zgrčenom položaju na bok. U grobovima su nađeni raznovrsni prilozi: posude, alatke, nakit i životinjske kosti.

Citiraj Citiram: oktopod Pogledaj Poruke
    Trebalo bi i svi da smo automatski donori prilikom smrti, slicna tema :)

Apsolutno nisam da se u slučaju smrti ili moždane smrti automatski postaje donor organa jer u ovoj državi to može da se zloupotrebi.

Inače sam humanu autanaziju uz uzimanje organa za pedofile koji su osuđeni na doživotni zatvor (40g) kao i na osuđene ubice za teška ubistva kao i za dilere droge koji imaju ponovljena krivična dela. Barem bi neki imali koristi od takvih ubica...
    Poslednji uredio vuxsd; 13-01-19 u 23:37.

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    5,961
    Zahvalio se
    1,990
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ovo za grobnice sad tek cujem, inace sam iz Vince i isao sam na nalaziste nebrojeno puta, znam pricu napamet, vodio ljude....izgleda da u samoj Vinci nisu nadjeni grobovi, a vidis i ti sto su nadjeni slabo to nesto za period od par hiljada godina, toliku povrsinu i toliko naroda.

Strana 41 od 41 PrvaPrva ... 31394041

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.