Motorne testere

Zna li neko gde ima da se naruce delovi za Jonsed stariji model trebalo bi mi komplet dihtunga i auspuh
 
Jedno pitanje za sve poznavaoce motornih tetera, juče sam nešto radio sa motornom i prvi put je upalila bez nekih problema odradim posao pravio neke kaveze za prasiće posle je očistim i da je upalim odmah je upalila ali mi je kanap ostao u ruci nije se uvukao ,ja je danas otvorim kad unutra kuršlus razleteo se onaj deo na dekli gde je opruga što vraća kanap to sam danas sanirao ali nikako da uspem da vratim oprugu ima li ko kakav savet? HVALA
 
Jedno pitanje za sve poznavaoce motornih tetera, juče sam nešto radio sa motornom i prvi put je upalila bez nekih problema odradim posao pravio neke kaveze za prasiće posle je očistim i da je upalim odmah je upalila ali mi je kanap ostao u ruci nije se uvukao ,ja je danas otvorim kad unutra kuršlus razleteo se onaj deo na dekli gde je opruga što vraća kanap to sam danas sanirao ali nikako da uspem da vratim oprugu ima li ko kakav savet? HVALA
a koja je testera u pitanju,ili bolje slikaj startni mehanizam pa stavi na forum,ovako :sta:
 
resio sam konacno problem sa mc culloch testerom. svo zezanje poticalo je od nenalezuceg dihtunga ispod lastinog repa.e ko bi reko.
 
Sa sajma u Veroni:
2n20135.jpg
 
Koliko treba da bude zategnut lanac na motornoj testeri a da ne bude previse zategnut?
 
u zavisnosti kakav mac posedujete na testeri. Obzirom da se sve modernije testere rare sa rolomatic macevima (ima obrtnu zvezdu na vrhu) preporuka je da vam lanac bude toliko zategnut da na sredini maca mozete lanac da odvojite oko 0,5 cm od maca.
Inace ja imam Oleo-mac testeru italijansku i prezadovoljan sa sa njom. Ima dosta snage preko 2 ks, hitra na gasu. Isekla je cudo drva do sada i tek sam ove jeseni menjao lancanik.
 
opste vazi:propisno zategnut lanac je kada nema "stomak"na donjoj ivici maca,a postupak otprilike ovako:
1.otpustiti matice koje drze mac
2.jednom rukom podici vrh(nos)maca na gore
3.zatezati spaner lanca dok sasvim ne nalegne na donju ivicu maca,ali toliko da moze da slobodno da ide po macu
4.pritegnuti matice
 
naravno,svako ima pravo na misljenje,ali Vi kazete "0,5cm od maca"- to znaci da kad spanujete lanac pored sebe imate i subler da izmerite rastojanje...i ne samo to,svako ima drugaciju snagu u ruci,prstima...sto ce reci da onaj koji ima slabije ruke - kod njega je lanac labav i obrnuto
 
Ja ostavljam malo labavije nego sto preporucuju, tako koristim ceo zivot i nikad nisam imao problema a mac i zvezde su u savrsenom stanju i masina lakse pokrece lanac. Radni vek maca je dug i nikad nije prvo stradala zvezda na vrhu niti pogonska zvezda. Mrzim da vidim pretegnut lanac sto po mom misljenju mnogi rade, pa kad krenu da secu vise se cuje lanac nego testera, i kad puste gas u praznom hodu automatski lanac staje. Ali svako ima neko svoj nacin stelovanja i nebih mu to osporavao ali kod mene ta testera nebi tako radila.:ppozdrav:
 
ja redovno podmazujem zvezdu jer mi se dogodilo da kad smo kupili testeru nismo podmazivali pa bila zaribala ali smo je razradili pa je mac trajao jos dugo . Ubacim mast sa onom mazlicom ili kako se vec zove i kad izbije mast kroz lanac tad sam siguran da nece da zariba .
 
Da, tako i ja radim po nekoj logici da "sve što se okreće treba podmazati" (skoro sve) ali nisam primetio da je neko komentarisao pa rekoh da pitam
 
Nazad
Vrh