Motorne testere

U parčad za loženje nisam siguran da može trajati 10 kubika bez oštrenja jedino ako neku lipu sečeš, a i 5 kubika je mnogo.
 
Na metrice,na metrice a na parcad za lozenje moze stihl lanac da izgura 5-6m.Oregonove lance nemojte da kupujete jbt kao da je lanac od aluminijuma jednom sam ga kupio i nikada vise ali macevi su im super.:osmeh:
 
Danas naisao u jednu radnju da vidim cijenu Villager-ovih motorki,pitao sam za dva modela i to:Vilager VGS 24 i kosta 143 evra i Vilager VGS 30 kosta 180 evra,a vidim da je kod vas VGS 30 oko 150 evra znaci razlika je 30 evra sto ce reci da su kod mene ovdje cijene Vilager motorkih dosta vece.
 
Danas naisao u jednu radnju da vidim cijenu Villager-ovih motorki,pitao sam za dva modela i to:Vilager VGS 24 i kosta 143 evra i Vilager VGS 30 kosta 180 evra,a vidim da je kod vas VGS 30 oko 150 evra znaci razlika je 30 evra sto ce reci da su kod mene ovdje cijene Vilager motorkih dosta vece.
U Šapcu imaš za 14600 din, VGS 30,sad dali ti se isplati da dolaziš.....
 
@diklofen
Vidjeo sam na jednom sajtu da je kod vas Vgs 33 18000 dinara,sto ce reci da su kod mene malo Villager-ove motorke precjenjene.Nisam pitao koliko je kod mene Vgs 33 ali ja msm da ispod 220 evra nije bar na osnovu ovih drugih cijena.

@MONTOYA
To bas nije skupo u odnosu na ovu cijenu kod mene tj. kod vas Vgs 30 kosta kao kod mene Vgs 24,a meni se neisplati radi jedne motorke da predjem toliki put i sto je jos vaznije podaleko sam i da je kupim u Srbiji ako se sta pokvari dok je garancije trebalo bi vremena da ona dodje do servisa sto i jeste najveci problem.
 
Bolje kupi pravu motorku nego te igracke bolje uzmi stihl ms180 ili husqvarna 235 dolmar ps45 nego te plastikanere mozda jesu ove slabije za 1ps ali kad kupujes novu testeru kao sto je rekao dejan kupujes je jednom u 10-15god. a vilinger sam imao trimer i slabo se pokazao.:osmeh:
 
Imam jedno pitanje, Nemogu nikako da nastelujem testeru. Izgleda mi da mrsi nesto struja, Testera ima platinsku dugmad i kondezator. Kada krenem da stelujem karburator vidim varnice ponekad izmedju savcigera i dizni. Ja sumljam na kondezator da je otisao cim probija i mrsi u radu. Sta vi mislite?:sta:
1100036.jpg
 
zavisi kakav je lanac, imas vise modela lanaca za tvrdo ,meko ,suvo, sirovo drvo. ali kod nas sta dobijes totije.ja napr imam lose iskustvo sa still lancima teglila ih je kao zvaku, a oregon i dolmar su vrh.ali treba da su original .
 
Dali su ove motorne testere zaista jeftine?

Nemoj to uzimati bolje daj na nesto drugo 8.000 nego na to na tim testerama je aluminijski cilindar i klip a i sve je plastika ostalo pa ti vidi kolko to moze da izdrzi cim se ugreje on se unutra raspadne se.Moj komsija je isto naseo tako..:riba:

zavisi kakav je lanac, imas vise modela lanaca za tvrdo ,meko ,suvo, sirovo drvo. ali kod nas sta dobijes totije.ja napr imam lose iskustvo sa still lancima teglila ih je kao zvaku, a oregon i dolmar su vrh.ali treba da su original .
onda ovaj sto sam ja kupio nije bio original a sa stilovim lancem je super tvrd je kao stena.
 
E vidis moj komsa ima tu jednu tu feros tools od 100 eura iz metroa vec tri godine sece sebi drva i nista joj ne fali promenio samo mac i lanac stavio manji od 40cm sto je bolje nego original 50cm koji je preveliki za nju. Odmara je cesce ne sili je nego pusta sama da ulazi u drvo kolko moze i zavrsava coveku posao za koji je kupio. Ustedela 3 takve vec jer ne placa usluzno secenje. Sve zavisi coveku za sta treba testera, ovaj 15 metra rasece sebi godisnje i 10-tak kod rodjaka
 
Ja sam mišljenja da je ova što je skuplja sigurno za klasu bolja i ako se radi polako sa njom može joj biti vrlo dug vek
 
Kao sto narod kaze "kolko para tolko muzike"...stihl,husqvarna,sachs dolmar... 3 najbolje marke ali zato kad odes da kupis moras poneti dzak para...:haha:
 
Evo i slike "vatrenog krštenja". Jedino sam lanac kupio nov, pošto ovaj koji sam dobio sa testerom nije imao već sve zube na broju, i samo sam je natankovao gorivom i uljem.... To je stablo lešnika, koje se prošle godine osušilo zbog visokih podzemnih voda....

2itlhc1.jpg


357oh2c.jpg


rjnl0i.jpg


wbum3n.jpg
 
Jesi ovo rezao sa ovom maleckom?.
Ja takve bukve rezem svaki dan,kad su neke malo manje onda sa ms180 a kad su bukvetine od 70-80 precnika onda palim sachs dolmar 153 100ccm i 7ks ali zato 11,5kg kad je puna otpadnu ruke...:haha:

ta tvoja ms210c je malkice jaca nego ms180 ako se nevaram za 0.2ks.

---------- Poruka napisana u 19:40 ---------- Prethodna poruka je at 19:37 ----------

koliko si platio testeru ako nije tajna???
 
nisi me razumeo ona je ovako 10kg i ima rezervoar u koji staje tacno 1l mesavine i rezervoar ulja staje 400ml pa ti izracunaj kolko je...:)
 
Nazad
Vrh