Motorne testere

@ neledr: Sto se tice pravljenja mesavine to je ok. Samo se pridrzavaj razmere sa ulja (1:50) i nemas problema.... A po meni mesavina ne bi trebalo da stoji preterano dugo ma kako da je zatvoreno, ipak znamo da je nas benzin katastrofa, ai to ulje i ako je orginalno nije bas extra, meni mesavina ne stoji duze od 30 dana posle je bacam, tako da ako ne trosis mnogo najbolje i dalje pravi po 1L.

Bezolovni benzin(BMB) i super(MB) imaju po 95 oktana, e sad ne bi valjalo da se u motor koji gori super sipa BMB to kazem jer sam tako upropastio pumpu za vodu, ja licno sipam u motornjake MB i nemam problema.... Najbolje se pridrzavati onoga sto je konstruktor propisao, al ne bi mi bili Srbi kad mi nebismo nesto konstruisali.... :ppozdrav:
 
Danas sam uzeo 5l bezolovnog, imam neke panjeve pa rekoh da ih sredim posle ovih praznika.....ipak rekoh da se pridrzavam uputstva u prospektu za 180-ticu,1l bezolovnog i 20 ml ulja, i to je to. Ipak se primecuje manjak snage u odnosu na vece testere, ali slusam joj zvuk, nedam da se udavi i samo je pustim da ide koliko ona sama moze bez preteranog pritiska.Juce pre posla odradim dve panjine skoro pola kubika u njima,ide ko zmaj, ma....nigde nezurim. Kaze komsija, al si ti pican da izvinete...misleci sto pravim mesavinu sa spricem.Mada, mislim da je to 100% tacna razmera kad pravim na taj nacin.Nekako mi se dopala masinica...ma prirasla mi k srcu ljudi moji.....malo lagano, jes da nije jaka nesto ali i e;ektricnu koristim vec 10 godina pa i dalje radi ko sat! Hocu da kazem dzabe ti brate i azdaja od masine kad nemas uvo, ne osecas je.....
 
Upravu si kolega ako nemas uvo da je osetis kako dise tebi ne bi pomogla nikakva grdosija od masine a sto se tice mesavine ne treba da je cuvas vise od 3 meseca jer dolazi do mehanickog odvajanja ulja od goriva pa mesavina nije u dobrom odnosu pa steti samom motoru ja koristim isto ulje od po jedan litar ogiginal stil bas kako si ti naveo i imam dozator od po deset litra sipam u kanti sa benzinom i dobro promuckam i sipam u rezervare i nema problema a sto se tice benzina sve jedno ja koristim super od 95 oktana i uvek pre upotrebe promuckati flasu ili kantu u zavisno u sta drzis mesavinu
 
Upravo tako, svaku masinu moras da osetis kako "dise" nije bitno da li je to testera, traktor, auto... Video sam dosta ljudi dosta ljudi koji stvarno nemaju osecaj za rad sa testerom. I jos jedna vazna stvar u radu sa testerom je bezbednost!!! Iako se bavim svakodnevno secom, cesto se dogadja da pravim katastrofalne greske, do sada sam se tri puta sekao sa testerom, dva puta malo a jednom je bilo gadno, cak sam i bolnice zaglavio, a sve je moja krivica i NEOPREZNOST. ::lose:: U sumi morate voditi racuna o najmanjoj sitnici.
 
Prvo da Vam se zahvalim na savetima i za mene veoma velikoj pomoci.Evo par slikica za Vas.
2v8g035.jpg

8xvsba.jpg

1zyd3yd.jpg
 
Dukanac je napisao(la):
Ja lanac ostrim sam, nebih imao racun da placam, a i dosta dobro ostrim. A kazem vam Villager je skroz ok za svoje potrebe, uz gore navedene uslove. Licno sam sa ujakovim Villagerom istrugao 10m drva bez odmora...

Medjutim gledam po vasarima prodaju motorke kao stihl za 100e, a nema nikakve slicnosti sa stihlom, prevarili mog komsiju i kupi, verujte ljudi nije stigao jedno drvo da isece raspao je se..... tako da ne pomisljajte tako nesto da uzmete!!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:



Pozdrav,nisam se dugo javljao,prosla sezona testera....Vidim da poredite kineskog Stihla i Villagera.Naime,razlika je samo u maski i boji maske,motor je potpuno isti i ima par varijanti: 2.0ks 2.4ks i 2.7ks i one se razlikuju po precniku klipa i izvedbi kucista motora,sve ostalo je isto.

Ne znam sta da kazem :sta: ne volim da ih popravljam ali ima par kupaca kojima sluzi vec par godina bez problema,a vecini zariba u prvih mesec dana...
 
e sad bi morali precizirati šta znači "kineski stihl" jel to ono što se prodaje po vašarima i pijacama što cigani nosaju po stotinak evra ili nešto drugo, ako je to, onda uporedba i izjednačavanje sa vilagerom je u najblažu ruku lupetanje i nepoznavanje materije odgovorno ovo tvrdim, primera radi tvrdoća radilice vilagera i stihl je nekoliko rokvela (mera za tvrdoću matrijala) razlike naravno u korist stihla što je sasvim dobro posmatrajući klase motorki i td zato molim kolege već kad diskutuju nek to rade argumentima a ne odokativno
 
Husqvarna 61 imamo je od '99, isece svake sezone oko 30m i nista nije na njoj pipano do jesenas kad je pukla karika i otiso klip,pa smo sve novo stavili.
Izgleda da ce mo uskoro u sumu ako ovakvo vreme nastavi..
 
Verovatno je kolega service man pod kineskom stihlom mislio na one sa pijaca... A "pravi" stihl je made in Germany.... A sto se tice poredjenja izmedju Villagera i Stihla, mislim da o tome ne treba uopste da se diskutuje, jer je Stihl profesionalna testera, a Villager je igracka za njega. Mozemo porediti Stihl sa Husqvarnom ili sa Dolmarom sa ostalima ne.... :ppozdrav:
 
naravno kolega vilager je amaterski alat-za kućnu upotrebu i shodno tome lepo i odradjuje svoj posao a stihl je brend za puno klasa viši od vilagera i smešno ih je i uporedjivati ali poistvećivati vilager i ono na pijacama(neznam kako da ga i nazovem) je paradoks
 
Upravo tako, svi znamo kakav je villager, sa sitnije kucne poslove je sasvim ok. kakav takav ipak kupis u prodavnici sa garancijom. Dok ono nazovi cudo sa pijaca ne mogu da gledam sa ocima i ne bih uopste komentarisao!!! Bolje uzmi onu staru kladaru (stare rucne testere) i i polako strugucaj. A svako ko kaze da je uzeo testeru na vasaru i kaze da ga supre sluzi, LAZE jer mora, sramota ga da prizna da su ga cigani za..... :haha: :haha: :haha:
 
U pravu ste obojica.Nazalost ima i ja komsiju koji je z...... pa uzeo na vasaru tu tzv. Stihl made in PRC ( China). Doduse jeste odradila 2 rezervoara goriva i to na razradi sa malo jacom mesavinom.E posle toga mislim da mu nije uopste mogla upaliti ili se cini mi se nije mogla uopste povuci rucka za paljenje.Zao mi da ga zezam, dobar je covek ali i lakoveran.Ali, eto recimo moj kolega sa posla ima Villager VGS 24 vec 3-4 godine, i verujte odradila je pitaj Boga koliko i cega sve. Na njoj je prve sezone zamenio uljnu pumpu,i dosada je menjao samo lanac i cini mi se jednom i mac.Pre par dana ga vidim u selu sa tom testerom.....e, ljudi, znate da su mu se raspale i one oprugice, federi ili kako hocete amortizeri...ali radi i dalje ko doksa. Na kraju to je ipak hoby alat, ali uz dosta paznje i odrzavanja ipak moze da potraje dugo....(relativno).......
 
baš tako sad bih dopunio samo jednom informacijom iz prve ruke naime kod kineza se te pijačne testere kupuju bez ikakve nalepnice i obeležja po 45 e onda naši "trgovci" na istoj pijaci (Pančevo ili blok 70 N.Bgd) kupuju nalepnice posebno i oni lepe znači oni su ti koji vrše obmanu ljudi najčešće neupućenih i lakovernih a ne kinezi kinezi nemaju hrabrosti na nalepe bilo šta na te testere jer znaju kakve su za njih je to samo roba koja se solidno prodaje
 
Pa eto i posle krivimo kineze, a za sve su krive nase barabe.... Samo lazu, mazu i gledaju kako da zeznu ovaj jadni narod. A i svaki covek valjda zna da ne moze da kupi testeru za 100 evra.... Ko je blesav pa misli da mu valja neka kupi.... :ppozdrav:
 
Nego da vam nesto ispricam, u vezi ulja za mesavinu.Uzmem jedno pakovanje 100ml Stihl ulja za mesavinu u radnji koja prodaje Stihl testere.Posle par dana setam se sa klincem pored te radnje i on hoce da vidi viljuskar u dvoristu iste....E, sad tu nastaje nedoumica! Kad ja malo bolje pogledam, ono 10-tak burica od po 50l otprilike.Na njima nalepnica- Stihl zweitaktol Ol ! Umal' se ne srusih! Pored spakovano 100-tinak bocica, a pored njih kotur sa nalepnicama sa znakom Stil dvotaktol ulja! I pitam ja Vas sta sada covek da pomisli!? Ej covece! Molim za Vase misljenje o ovom " dogadjaju ". :sta:
 
Nazad
Vrh