poljolink
Strana 57 od 283 PrvaPrva ... 747555657585967107157 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1,121 do 1,140 od 5645

Tema: Motorne testere

Banned
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    423
    Zahvalio se
    9
    Zahvaljeno 19 puta na 16 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sve mi pincete kratke,jbg:)
    Prljavo je gorivo,samo tako, imam plastičnu posudu, čista,glanc..dobio je uz trimer kao merica na pola litre i tako doziram te dve po pola litre i 0.25ml ulja za mešavinu na tu jednu litru, ali kada posle nekoliko dana odšrafim šraf od te plastične (bele) merice, imam šta da vidim dole po dnu posude..crni se prašina. Eto to je to gorivo koje koristimo.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    51
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja kupio kada imaju drugi da imam i ja.Videla žaba ... pa i ona digla nogu.

Piše made in Germani, nadam se da ne lažu.

3. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili malli na ovoj poruci:

Okrim (04-07-11), sumar (05-07-11)

Član Bosonoga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    497
    Zahvalio se
    3
    Zahvaljeno 39 puta na 38 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Čestitke na kupnji. Lijepo je vidjeti novu stvar. Ovo je za kućne porebe? Čini mi se idealna.

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Poruka
    1,016
    Zahvalio se
    165
    Zahvaljeno 47 puta na 37 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zverka od testere.....koliko je kostala? (ako nije tajna)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    51
    Zahvalio se
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nije tajna 65500rds=645e. Kupljena je samo šta sa njom seći ovde u Vojvodini, šume ni za leka.Kako su mi objasnili to je najmanja profesionalna mač 37, trgovac hvali ovaj model. Ako je neko ima neka napoše kako se pokazala i kako je zadovoljan sa ovim modelom, dali ima neku manu?Pozzz!

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    601
    Zahvalio se
    13
    Zahvaljeno 41 puta na 32 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Svaka čast mašina za svaku pohvalu, jedino šta nam nabijaš kompleks nama koji imamo villagera, ali jbg spram novaca i muzika
    "Ne pišem dok dišem" stara sremačka izreka

Zaslužan član dejan 351 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,145
    Zahvalio se
    167
    Zahvaljeno 378 puta na 324 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ms 260(nekad 026) je najbolja profesionalna testera u klasi,nek ti sluzi 100 godina!

Član sumar avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    149
    Zahvalio se
    104
    Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Cestitam na kupovini odlicna masina za svoje potrebe neka te dugo sluzi .

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    51
    Zahvalio se
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala na lepom željamaLk.

Banned
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    423
    Zahvalio se
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Imam problem sa menjanjem filtera za gorivo na Villager VGS30, jer je crevo kratko.
    Žicom sam probao da izvučem filter ,van, iz rezerovoara..ali sve ukupno i crevo+filter ,dosegnu do otvora za gorivo (gde se sipa gorivo)i dalje ne može, jer je suviše kratko crevo.Pa nemoguće da mora da se rasklapa testera i da se skida rezervoar,da bi se izvuklno napolje crevo sa filterom.
    To bi trebalo ovako da funkcioniše..kao na ovom linku:
    Menjanje filtera za gorivo

Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,145
    Zahvalio se
    167
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: TheBigBang Pogledaj Poruke
    Imam problem sa menjanjem filtera za gorivo na Villager VGS30, jer je crevo kratko.
    Žicom sam probao da izvučem filter ,van, iz rezerovoara..ali sve ukupno i crevo+filter ,dosegnu do otvora za gorivo (gde se sipa gorivo)i dalje ne može, jer je suviše kratko crevo.Pa nemoguće da mora da se rasklapa testera i da se skida rezervoar,da bi se izvuklno napolje crevo sa filterom.
    To bi trebalo ovako da funkcioniše..kao na ovom linku:
    Menjanje filtera za gorivo
    cuti kad ne moras da skidas radilicu i klip,inace bi na*ebo!Nas narod kaze "ko ne plati na mostu,plati na cupriji"

Banned
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    423
    Zahvalio se
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa to je istina, ali nekome ko recimo za domaće potrebe iseče na dve godine 8-10m drva, ne treba brend od 500+evra.
    Sad je kasno da dobijem servis u Kragujevcu, da ih pitam da li je to zaista tako, ili me oči varaju, da nisam možda zapeo negde žicom dok sam izvlačio filter, jer koliko sam video u rezervoaru ima još jedno kraće crevo za gorivo,koje na svom kraju nema filter, već samo tako stoji, pored glavnog creva sa filterom i isti su, ali ne znam čemu služi to drugo crevo koje nema filter na sebi.

Nisam imao vremena da proverim na Villager 1900x trimeru kakvo je stanje sa tim crevom sa filterom,da li ono može da izadje napolje,da ga izduvam i očistim, pre nego krenem dalje sa rasklapanjem karburatora.Mislio sam da je to neka matematika..rasklapanje karburatora..smešno, odšrafi se šraf sa donje strane karba, zapamti se redosled onih šajbni ili kako se već zovu..izduvaju se cilindri, odšrafi se sa druge strane deo za komoru,očisti se i to..vrati se sve na svoje mesto i to je to.Ne bih ga rasklapao nešto u dubinu,čisto prvo krećem od filtera za gorivo, jer je gorivo veoma prljavo i imam problem sa paljenjem i testere i trimera, nikada ne upale iz 3.-4.-5. puta, već cimam kanap dok se ne okozim.
    Živeo YouTube, ko zna english,sve tamo može da se pronadje,pa i rasklapanje karburatora za trimer i testere,naravno nisu svi isti, ali je suština ista.

btw,ovi u Kragujevcu me plaše kao..pošalji trimer i testeru u servis, mi ćemo ti očistiti karburator,nemoj da se igraš, to je veoma komplikovana operacija.. sigurno je zaglavilo negde u cilindrima..a zapravo treba krenuti od filtera za gorivo,zašto rasklapati karb,ako je prljavština samo u filteru,jer karb ne dobija dovoljno goriva kada se pumpica stisne nekoliko puta(pre startovanja)..ja tada nisam znao koliko je to, zapravo, jednostavan proces.. ;)

Član DULEmajstor avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    640
    Zahvalio se
    45
    Zahvaljeno 39 puta na 20 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    To drugo crevo u rezervoaru je prelivno crevo. Gorivo koje iz karba ne ode u cilindar , preko njega se vraca u rezervoar ponovo.
    Mora biti dovoljno dugacko crevo da se filter moze makar do pola izvuci izvan otvora rezervoara.

povlacis li ti sauh kad startujes masine?

Prvo 3-5 puta stisnes pumpicu ako je imas , zatim povuces sauh , zatim stavis testeru na zemlju i zgazis nogom rukohvat ,a vrhom stopala stisnes pun gas (kad ga zaklavis mehanicki on se zaglavi manje od pola gasa) , Kada se javi vratis sauh i das gas opet i mora da upali iz 3-4 cimanja maksimum .

Ako estera ne uvlaci dobro gorivo moze se desiti da ti je zapusen odusak na poklopcu rezevroara i stvara se vakum , kad zavijes poklopac rezervoare nemoj ga tolko stezati da zadihtuje ona guma vec ostavi malo lufta pa tako probaj.
    [move]Josanicka Banja Јошаничка Бања[/move]

Banned
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    423
    Zahvalio se
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Aha,super baš sam se pitao zbog čega je to drugo crevo tu.

Nisam imao vremena da detaljnije to odradim,samo sam na brzinu zavukao žicu na čijem kraju sam napravio kukicu i tako pokušao da izvučem filter, ali koliko sam uspeo da vidim, to samo izlazi do otvora gde se sipa gorivo,a trebalo bi da se izvuče sasvim napolje,da možeš komotno da zameniš filter, šta ako mi upadne crevno nazad dole u rezervoar..ma to ne može tako..mora da ima dovoljnu dužinu, kao što se to lepo vidi i na video klipu koji sam priložio u prethodnom postu.

Naravno,svakako..onako kako je opisano u uputstvima za testeru i za trimer,naravno..sauh obavezno, ..upravo ta procedura koju si opisao, pumpica, otvorim sauh..e sad, zgazim ja nogom rukohvat od testere,čisto da prilikom cimanja imam kontra spregu,tj. da pričvrstim testeru za zemlju,ali to što si rekao da vrhom stopala stisnem pun gas, nemam ideju kako bih to izveo, niti taj part u proceduri paljenja (u uputstvu) postoji.I tek tada pristupim paljenju da se moror javi,zatim zatvorim sauh i pristupim paljenju, ali to paljenje je u početku,kada sam pre godinu dana kupio testeru i početkom ove godine sam kupio trimer,sve je to išlo kao podmazano, paljenje regularno..ali od kada sam istugao tih 8-10m drva i kada sam pokosio livadu od 30tak ari i nekoliko kupinovih trnova i živice..znači ove godine,pre mesec dana sam primetio da više paljenje nije kako treba.

Može biti da je poklopac od rezervoara, primeniću tvoj savet, jer ja uvek to malo jače pritegnem..a i primetio sam da sada, kada sam bio na selu, jedva sam uspeo da odšravim taj poklopac, tj. šaf od rezervoara, tako je zadihtovalo i na trimeru i na testeri..a primetio sam i da kanta koju sam kupio u Merkuru ,baš za tu namenu..pola kante je prostor za gorivo i staje 5litara goriva,a druga polovina kante je prostor za 3litre ulja.Crvene boje,..lep kanister..:) ima i dodatni deo/levak koji baš fino funkcioniše,ne podliva dok sipam mešavinu u rezervoar..e,ta kanta,ako mi ostane mešavine,pa odstoji par dana dok se ne vratim i krenem nanovo sa radom,primetio sam,da li prazna,ili da ima u njoj nešto mešavine, bukvalno se stranice udube,..kako da to objasnim..valjda ja to dobro prišafim..i iz nekog razloga kako se pod takvim uslovima gorivo ponaša,dešava se upravo to..da se stranice od kanistera uvuku unutra..kao kada bih ja sad uvukao stomak :P recimo,isto tako..i to sa obe strane.Verovatno da je i to razlog zašto ne mogu iz 3-4. puta da startujem obe mašine.

uzgred,jedna lepa osobina (ne znam da li je to feature kod svih trimera i testera), je to da ako se ne zavrne šaf na rezervoaru,tj. ako ostane onako otvoren..kao meni što se desilo..okačio sam bio trimer na remenik da kosim sa otvorenim rezervoarom :), trimer se isključi,čim daš gas ..neće da kosi.Tek kada se zavrne regularno šaf, onda sve funkcioniše.Eto,to mi se svidja kod Villager-a 1900x :P

Banned
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    423
    Zahvalio se
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: dejan 351 Pogledaj Poruke
    cuti kad ne moras da skidas radilicu i klip,inace bi na*ebo!Nas narod kaze "ko ne plati na mostu,plati na cupriji"
    Jedva dobio servis u Kragujevcu, zovem od jutros, oni izgleda imaju toliko poziva za prijave kvarova, da nemaju vremena od telefona ni da rade, pa ostave podigntu slusalicu, tek sam ih malocas dobio.Serviser za VGS 30 kaze da crevo mora jače da se povuče napolje jer je od gume i rasteže se I na tome je ostalo, znači, rasteže se crevo..to je valjda neko specijalno kinesko crevo, koje se rasteže i skuplja.Ovi seljaci iz Stihl-a naguraju unutra creva,da može da se izvuče napolje,a kinezi,zamisli,smislili to rastegljivo crevo. E pa jbg,ko me ter'o da kupujem Villager.

Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,145
    Zahvalio se
    167
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ja sam cuo cuo da deca u Kini od tog creva prave pracke,i kazu da nema boljeg materijala,da je pogodjena i rastegljivost i funkcionalnost!!!

Član ta Peera avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    1,001
    Zahvalio se
    5
    Zahvaljeno 201 puta na 126 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja sam kupio u Metrou neku kinesku motornu testeru nikad čuo za nju, Akita ( mislio sam biće ono bez A) bila na akciji 2,2 kv mač 50 cm cena 5.800,00 din garancija 2 god
    Do sad sam isekao oko 30 m drva i još radi kao sat i još da isečem toliko i isplatilo se , ostaće mi skoro za džaba
    I uvek je bilo koliko para toliko muzike
    Bolje biti malo lud nego biti malo pametan !?!

Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,145
    Zahvalio se
    167
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    apsolutno,koliko tolikobilo i bice!!!!

Član DULEmajstor avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    640
    Zahvalio se
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod kineza ti je strasna lutrija.

Zavisi kakav te zadesi . Moze da ti radi dooostaaa dugo i da se debelo otplati , a moze da ti odma pravi probleme i da nece da makne kao sto se desilo kolegi Dukancu.

Ja na mom kinezu nikako da zamenim tu uljnu pumpu , a imam rezervnu nego kazem ajd dans cu , pa sutra i stalno odlazem. Inace ja sam 3 godine imao samo njega i isekao silu drva . 1.7 kw kopija stihla.
    Ovakvu istu testeru neki ljudi nisu stigli ni da upale , a u mom mestu sam ja jedini kome je dobro radila i zavrsavala posao.

Sad me ova husqvarna 450e xtorq sluzi besprekorno , kupio sam je pre godinu dana.
    Zato mi se i ne zuri sa popravljanjem kineza , mada cu ga srediti za neke sitnije poslove da sluzi i laksi je pa moze sa njim lakse da se struze kad se popnes na drvo npr.
    [move]Josanicka Banja Јошаничка Бања[/move]

Član DULEmajstor avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poruka
    640
    Zahvalio se
    45
    Downloads
    0
    Uploads