Motorne testere

Hvala puno, javljam rezultate, ali ću prethodno proveriti da filter za gorivo ne pada i ne zatvara diznu pa se zbog toga gasi..bar su tako rekli u servisu kada sam zvao,ali ako to ne bude,ovo je sledeći korak..

btw, mislim da sam skapirao u čemu je problem sa mojim lancem koji sam uspeo tako dobro da istupim.
1.Verovatno da sam pri upotrebi uspeo da skinem kaljeni deo na zubu, tako da se pod prstom i ne oseća više da je naoštrena ni posle oštrenja,..jer taj mekani deo(nosač kaljenog dela zuba) ne može da drži oštricu kao kaljeni deo..pa samim tim ni da seče drvo.
2.Opcija je da se zub potrošio i da je renker(čistač) višlji od zuba i da zub i posle oštrenja ne može da zaseca u drvo.
3.I najvažnije..koliko sam shatio,kod nas se prodaje samo dž klasa lanaca..bilo koji da se kupi, ista stvar..Koja bi bila vaša preporuka za kupovinu novog lanca..koji proizvodjač?Na Villager VGS30S je Oregon lanac,. da li uzeti ponovo Oregon(mada čitam da taj Oregon nije dobar) ili Sithl,Dolmar lanac..?

Zaključak:
Pošto je veliki problem sa oštrenjem lanaca i njihovim prevremenim habanjem..sasvim je bespotrebno kupovati alate koje sam u prethodnim postovima navodio kao pod 'OBAVEZNO'. To je čisto bacanje novca, jer šta vredi ulaganje u alat, kad njime nemate šta da naoštrite, jer su lanci lošeg kvaliteta.Poenta je da se lanac čuva maximalno..na vreme da se oštri, pravilno, i da se sa dodatnim alatom skida visina renkera (čistača), to je čitava matematika.Kupovina električnog oštrača je bacanje novca.
 
Poslednja izmena:
pa prica sa lancima je ista kao sa uljem,silkom...znaci svako svasta gura u kao originalna pakovanja.Tamo na koturu izvuce i preboji broj zuba(a skoro su svi po 50,00din) isece,sastavi i stavi ga u "oregon,stihl,dolmar"kutiju to je to.Da ne pricam da su do te mere neki lanci losi,da im korak nije u standardu,vec bezi za koju stotu,savim dovoljno da sjebe i mac i lancanik.Preporuka bi bila:nadjes jednog servisera gde kupujes i ne menjas ga dok se i on ne pokvari,a pokvarice se,jer nazalost takva nam je koska!
 
Poslednja izmena:
Pa jel ima neka preporuka,na PM, ako je ovde zabranjeno..kad je stanje već tako.Ja kupujem Dolmar ulje za mešavinu i za mač..sve je u kanticama originalnim,po 1litra, regularno mašinski zatvoreno, e sad da li su naši (ili ko već to uvozi kod nas)dosegli taj nivo da sve to upakuju kao original,a unutra ko zna šta..onda jbg.
Dakle, ima li neka preporuka za Beograd, gde kupiti u kom servisu, prodavnici, kog proizvodjača, a da se to pokazalo da radi..
:/
 
ne kazem da svi mute i muckaju,ali vecina sigurno.Ne ostaje nista drugo nego da kupujemo u ovlascenim servisima,sa deklaracijom i zastitnom folijom ispod poklopca,i da verujemo da smo kupili pravu stvar
 
Baš tako..

btw, sada sam zvao nekolio prodavnica, svi do jednog seku sa koturova lance i prodaju tako..po zubu najjeftinije sto sam nasao je 40din (Oregon).Pitam ima li lanac onako originalno upakovan da iza toga stoji Stihl,Dolmar..oni kažu ,..NEĆEŠ TO NIGDE NAĆI..dakle kupiš lanac na meru,pa koliko traje,traje.. :(
 
Poslednja izmena:
Da li može neko da mi odgovori u vezi lanca..jer koliko sam skapirao sve druge radnje koje prodaju poljoopremu imaju i kao original Oregon lanac, ali sa koturova..40din po zubu, najjeftinije što sam naišao..ide i do 50din.E sad..zvao sam Stihl predstavništvo i prodavci kažu da samo imaju Stihl robu ništa drugo ne prodaju..kod njih je Stihl lanac 48din po zubu.Super, neka bude i 148din, samo da bude original Stihl..prodavac kaže da oni to ne rade sa koturova, tj., da on to dobija originalno upakovano od Stihl-a i da na lancu ima žig STIHL.Medjutim,okrenem u BGu isto predstavništvo za Stih (u Lominoj), čovek kaže da su i ti njihovi lanci sa koturova u kutiji upakovani (obična kartonska kutija),nema nikakakvu deklaraciju ni zaštitnu foliju ispod poklopca, već se otvara kutija onako '_na izvol'te_' i čovek je korektan, pričao je onako kako jeste..stim što kaže da još niko nije uspeo da napravi kopiju Stihl lanca da ima žig na sebi da piše STIHL i sve karakteristike..(korak,veličina zuba i sl.)..ja mu kažem kako cigani po pijaci prodaju Stihl motorne testere za 50e, on kaže, a..pa to je drugo..to milicija juri..:) Mislim, stvarno nemaju pametnija posla,nego da jure cigane zbog 50e ;)..a mislim da u zakonu (našem,srpskom)postoji član u kom se kaže da se prevare,kradje i sl. do iznosa (ne sećam se tačno koliko, ali odprilike tako negde do 50e u dinarskioj protivrednosti),krivično ne terete..tako da ako nas neko pokrade,prevari za taj,zakonom zaštićen iznos, nemate nikakvo pravo da krivično pokrećete postupak..dakle to ide po principu kad ga sretneš ponovo (na ulici),odvališ ga i onda ste kvit..haha..srpska posla;)

Elem,pitanje bi bilo..kako još da prepoznam i po čemu da li je lanac originalan, jer zaista mi se ne kupuje lanac koji ću posle par upotreba morati da kupujem drugi ?

btw, može li na PM,ako je ovde zabranjeno..broj telefona od Dolmar predstavništva u BGu, imao sam broj u 'Braće Jugovića' ,medjutim , na taj broj mi se javio konobar, kaže da gazda više ne radi testere, sad je kafedžija..:)
 
Poslednja izmena:
Pazi ovako sto se tice lanca:

Ja sam uzo pre 6 meseci u ovlascenom HUSQVARNA servisu lanc marke CHIPMASTER .

I dosad nisam nikad kupio kvalitetniji lanac . Odlican je i moras da seces ihahaaaaaaaaaaaa dok se ne istupi . Do tada se nisam sretao sa ovom markom i prijatno sam se iznadio kvalitetom.


Sto se tice STIHL lanca :


To se uvozi u koturorima jer im je tako jeftinije i lakse nego sto onih kutijica.

A kinez inace sve moze da iskopira , tako da je to prazna prica.
 
Drugari i ja se juče ponovio, uzeo sam Villagera, treba mi za neke sitne poslove a nisam hteo da kupujem neku skupu testeru... Villager je snažan, prvi utisak je zadovoljavajuć, za dalje ću videti...
2agp3lf.jpg

90mzk4.jpg
 
VGS30S?
Nek je sa srećem, da ti posluži.Imam istu testeru u principu sam zadovoljan osim nekim sitnica i lanca,naravno :(
 
Hvala svima.... U suštini testera je stvaro jaka, prestrugao sam dva-tri trupca ide lepo, mada je nisam kupio za u klade, za to mi služi stihl, ova će da služi kao pomoćna da karti drva za ćumuranu i tako... Što se tiče iamena stvarno ne znam, do sada sam samo jednom imao prilike da radim sa villagerom... :ppozdrav:
 
Hvala puno, javljam rezultate, ali ću prethodno proveriti da filter za gorivo ne pada i ne zatvara diznu pa se zbog toga gasi..bar su tako rekli u servisu kada sam zvao.
Ispoštovao sam celu proceduru (čist filter za vazduh) i 5min radila testera,zagrejala se..medjutim kada sam je probao u svim položajima, nije se gasila..tako da šrafove (L) i (T) nisam ni okretao.
NIšta, moraću da proverim stanje kada je budem koristio više, ako je uopšte do toga problem, jer mislim da ako se gasi u jednom od položaja (recimo bočni) onda je nebitno da li je testera radila 5min ili 35min..
 
Poslednja izmena:
E pa toliko o villageru, kod mene je završio karijeru! Prvo je počela da glavi zvezda na vrhu mača, posle toga je otpala pumpica što se šprica gorivo, zatim je počeo nekuda da prosipa benzin po malo, e danas odem u šumu malo strugao i za 5 minuta prospe ceo rezervoar i više nije hteo da upali, sve živo sam pokušao ali više se nije javio i više se nikad neće javiti jer sam ga omaltio o bukvu, ništa od njega nije ostalo mamu mu kinesku!!!
 
Nazad
Vrh