Motorne testere

Bre neozbiljni ste mnogo...ocigledno da se ovde samo zagreva,posle ce da uzme ms880 sa 150cm mac:osmeh:
 
Gde može da se nabavi ovako nešto za motornu testeru ?
bcc60db0be502a2748b652af443b87c8.jpg
 


proizvodim ih ja metalne,plasticne...blokade,radapcigere,alate za odvijanje kvacila itd
takav tip blokada klipa nije za svecice pod uglom...tj za masine kojima svecica nije uspravna.. takva blokada probije celo klipa ako je pod uglom.....slikovito cu vam sutra objasniti...vama licno na viber i ostalima na forum..
kod vas na husku 340 ide drugaciji tip blokade...imam i takve....

Edge- tu sam samo ogranicen sa vremenom.....kod mene je vecito guzva...pun ko cep..testere,motori,skuteri,trimeri..rad na strugu
setio sam te se neki dan....u vezi elektroda za navarivanje....
sad treba da pravim masinu koja ce da okrece osovine dok varim..mrzi me da okrecem.....al o tome u temi alati i radionice...
 
Ja sam uvijek blokirao klip, tako šta naguram kanapa za paljenje kroz otvor za svjećicu. Uvijek je palilo kod odvrćanja kvačila,
 
dakle ovako...

kod nas su najvise zastupljene ove blokade klipa



krenucu redom

prva metalna...ima ih i plasticnih ali nisu neke...brzo se pojede navoj

metalna je dobra za cilindre gde svecica direktno gadja klip....kod cilindara gde je svecica pod uglom ovakav tip blokade nije dobar...ostecuje navoj i probija celo klipa..(nemojte me pitati kako znam...haha)

blokada u glavi


sa unutrasnje strane


delovanje na klip



e sad kad stoji ukrivo onda izgleda ovako...cilindar je od husqvarne 359




iznutra



delovanje na klip ...zagarantovano busenje cela klipa


e sad sto se tice plasticnih blokada...takve najvise koristim za testere i trimere..kod njih nema greske



ima dve nacina postavljanja...zavisno od cilndra

prvi nacin





delovanje na klip


drugi nacin





delovanje na klip



oba nacina su bezbedna i bez bojazni da ce se ostetiti nesto

postoji i nacin da se kanapom blokira klip...20tak cm kanapa fi 3.5-4mm ...na svakih dva centimetra vezati cvoric....i tako kanap sa cvoricima ugurati kroz rupu od svecice te ce klip nagurati kanap na vrh cilindra i blokirati ga..tu postoji problem ako se gurne previse kanapa...onda kanap pobegne kroz izduvni kanal...klip ga presece i kanap zavrsi u auspuhu....pa onda skidaj auspuh...vadi kanap itd itd

eto ovo je ukratko

ako nesto nije jasni pitajte slobodno

do citanja...
 
Meni se već 2x odvrnulo kvačilo i magnet u radu... Zategnuo sam ga koliko sam mogao ali opet se odvrnulo nakon 1m drva... Ima li neki razlog zbog čega se to dešava? Bojim se jače dotezati da ne izvrnem navoj na radilici...

Послато са TA-1020 уз помоћ Тапатока
 
Jel "kinez" u pitanju ?
To im je boljka...
Mojim "mušterijama" izbušim rupu u radilici, urežem navoj i ušrafim šraf sa šajbnom kao kontru....
Ne smeta ničemu, a dovoljno je da ne dozvoli da se napravi pomenuti problem...
Već par godina šljakaju tako, oni zadovoljni, pa i ja sam.....
 
Iz topa si pogodio! Prošli x kad mi se to desilo, morao sam radilicu da menjam, sad sam na vreme ukapirao...
Moraću isto to da uradim pa da me glava više ne boli... Inače sam zadovoljan kinezom, za moje potrebe i više nego dovoljan!
 
Svejedno koji, moj Luka, većina boluje od tih "bolesti" koje više nerviraju nego išta...
Umeju i same da puštaju ulje iz rezervoara, i to je jedna od zezancija....
Svakako da obave posao, naravno uz izvesnu dozu nerviranja, koja je zagarantovana....
Uglavnom ih ljudi koji prodaju ili se služe njima nazivaju uopšteno "Kinezi", kineske testere, trimeri itd...
Neki od njih su Strauss, Powercraft, Majestic i tako u nedogled...
Uglavnom su iste konstrukcije, a razlikuju se u detaljima, tipa plastični delovi, manja odstupanja mera i tako...
Vlado, pošto sam izgleda posle 8 godina staža na ovom Forumu u poslednje vreme okarakterisan kao neko ko voli da "budži", ako hoćeš da se rešiš nerviranja, detalje kako da odradiš mogu da objasnim preko PP, ovde neću jer će posle mog Posta, sledećih pola strane da bude omalovažavanje takvih postupaka, jer zaboga, ko si ti ili ja da "budžimo" nešto...
Po takvima, kupiš opet novi deo, pa se patiš nanovo....
Ili ovu zavrljačiš u kanal, pa izdvojiš 50.000 za "silu Nebesku" !!!!!
 
Nazad
Vrh