Motorne testere

Čuo sam od par korisnika da se žale na MS 211, ako baš i nisi naumio samo te dve, ja bih ti iz te klase mašina preporučio Oleo - Mac 937 iz više razloga:
1.Kvalitet je nesporan, nema kopija, Made in Italija
2.Lakša je od obe (4,1kg)
3.Cena: jevtinija je od obe, oko 25 000 (500,00 din gore-dole ,kako gde)
4.Čelični amortizeri
Ako ništa od ovoga, onda ti je, po meni, bolje rešenje uzeti MS 180, već x puta proverena...opet ne znam za kakav posao planiraš da je koristiš.
 
Pa koristio bih testeru za spremanje drva za sebe kuci ne nesto komercijalno, 10 do 15m godisnje, stime sto bih to testere koristio za sredjivanje krosnji drveta a za obaljivanje imam vecu testeru.

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Hmmm pa mislim da mi je slaba Stihl 180. A Dolmar mi cenovno najvise odgovara, a i pravi se u Svabiji, dobri su bili i pre nego li sto ih je Makita kupila,a i sada su sigurno ok.

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Neka se javi još neko, generalno, nećeš pogrešiti koju god da uzmeš...eto, MS 211 bije ne tako dobar glas, ja lično, ne volim kineze ni u kakvom obliku, pa me ova tvoja dilema veseli, pozdrav.
 
Hehehhe. Pa vidis ja sam se raspitivao 170 180MS se prave u kini 211 i 230MS u Brazilu a ostale Nemacka, takvu ja bar imam informaciju. A bas sam u dilemi sta da kupim.

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
MS 211 ima vec nekoliko godina moj dobar drug, a od prosle godine je ima i rodjak. Ovaj rodjak sprema po malo i za prodaju tako da je odma fino uposlio. Osim standardne mane za STIHL, a to je slabo podmazivanje lanca, nisam cuo da se zale na nesto. Ovaj drug iso kod prodavca da se zali zbog toga on mu reko da je to tako zbog stedljivisti i zastite zivotne sredine i da mora tako.
 
Da, prave se u Kini....
Ajd recite šta se NE PRAVI u Kini ?
Milijarda ih ima....
Delim Dejanovo mišljenje, za navedene potrebe dovoljna ti je 180-ka....
 
Pa izgleda da nema dobre testere, svaka ima manu.
To ti je kao ženidba: šta god uradiš-pogrešio si..

Najbolje da kupiš koja ti se najviše sviđa na izgled..
 
Ma izgled mi nije bitan uopste, cak mi je Dolmar 45 i najsmesniji po dizajnu, ali nekako mi najvise poverenja uliva.

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Eto, sam si sebi odgovorio, da ti se Dolmar ipak najviše dopada.
Uzimaj i prenesi nam ovde kako se pokazao, jer ovde skoro svi imaju i vole svoju ms180.
 
Hehehhe. Naravno da cu oreneti iskustva koju god da uzmem ali to ce malo sacekati, jer je sa spremanjem drva gotovo za ovu zimu.

Послато са LG-F670L уз помоћ Тапатока
 
Kada sam napisao "kineze" mislio sam na razne demone i sl. .ranja...Davno su velike kompanije prebacile svoje pogone na istog, razlog je dobro poznat.To nikako ne znači da STIHL ili bilo koja druga kompanija nema strogu kontrolu, naravno, o starom kvalitetu nema govora, ali to je tako.
 
Igrom slučaja sam pre neki dan imo priliku da koristim stihl 211. Koristili smo je na krovu za porezivanje gradnje.Ja ne znam da li je ono turska kopija ili je original ali je to toliko mrtvo i nikakvo da je nebih menjao te dve za moju 180...toliko.
 
Pozdrav,
napisao sam već da sam nasledio testeru Husqvarnu 340 od oca i sada bi da je dovedem u red . Ona radi ali ima sitne nedostake . Potrebno je zameniti lim mača : unutrašnji i spoljašni.
Da li može da me neko uputi gde bi mogao da kupim ta dva dela.
8cfbbbda63e51813eb62e5d959819955.jpg
65541956c284983f3e3ab84dbe84de4a.jpg


Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Testere 171 181 211 su mrtve i lenje...to im je promasaj dibiduz...ustvari sve te manje testere nebitna marka sa duplim karburatorom....u zadnjih dve godine neznam koliko sam uradio tih dvogrlih testera...kako stihl tako i husqvarne...problematika Zama karburator....kome treba manja testera tu je ms180tka ili ms230 i vatra.....
pre su masine pravljenje da traju...ove nove tehnologije su se lose pokazale.... autotune i anspric nece to doziveti..



husqvarna je promenila nalepnice na mnogo testera...recimo 435 440 135 iste u dlaku testere.... samo rezna garnitura je 325 na 435 440 a na 135 je 3/8piko....tako i na modelima 235 236 240 120 ....

limovi maca za 340 ima dve vrste stari i novi tip...treba prvo videti koji je tip
imam ih i ja mislim da su oko 2e komad

dolmar je super testera ali servisna mreza je losa kod nas....delovi se dobijaju na kasicicu...ili se nove rashoduju da se poprave ako koja crkne u garanciji
 
Nazad
Vrh