Motorne testere

Dule,
da ti pravo kazem nisam ih ni zvao. Prilikom predavanja testere serviseru, napisao je moj broj, a posto ne zove pretpostavljam da nista nije uradio.E, sad, lepo cu ja da sacekam zakonski rok u garanciji pa kad prodje neko vreme, morace da mi daju novu!
 
Da vas pozdravim i da se javim ::namigivanje::
Isekao sam jos par kubika sa Kineskom testerom o kojoj sam pisao,i radi odlicno.Podesio sam joj karburator tako da prima gas kao luda,svecica joj je svetlo smedja(znaci,smesa pogodjena u sam centar).Lepo radi,ima srce kad zapnem,jedino sto na leru radi cudno,kao ford mustang iz 1960-i neke :haha:
Svakog momenta ocekujem da se ugasi,ali jok.. :osmeh:
 
za 361 ne znam,ali 362xp ima 4,6 ks,dobra polovna ne moze da se nadje ispod 350-400e,parira joj shtil ms 361(nova oznaka) i nova kosta oko 770e,pozdrav ::namigivanje::
 
Husqvarna sa tom oznakom ne postoji! Nesto najblize tome i u toj klasi ti je 365 sa 4,6KS i nova kosta oko 75000. Za 362xp nisam siguran, jer je to malo stariji model, ali 372XP ima 5.3 ks i kosta oko 90000. Inace te dve testere (365 i 372XP) nisu u istoj klasi i ne mogu se nikako porediti. Stihl testera koja je u kategoriji gore pomenute 365 je kao sto dejan kaze MS 361 sa 4.6KS i kosta oko 77000. XP testere nemaju adekvatnog "para" medju stilovim testerama, jer imaju motore manje snage, sa nekim resenjima koja im pomazu da pariraju stihl testerama vece snage. :cao:
 
moguce da je ta oznaka jer je to stariji model,posto nije xp onda nema vise 4-4,1ks.Testere sa oznakom xp su mocne testere koje sirovu snagu dobijaju iz broja obrtaja,sto znaci veliki obtraj velika snaga,dok kod drugih modela snaga dolazi iz zapremine cilindra i hoda klipa,tako da su nesto slabiji,ali imaju siri opseg snage,tj.i na malim i srednjim bzinama i samim tim su nesto dugovecnije,dok Shtil uglavno radi sa motorima velike"turaze".Pa sad kome sta treba i ko sta voli... :ppozdrav:
 
dejan 351 je napisao(la):
moguce da je ta oznaka jer je to stariji model,posto nije xp onda nema vise 4-4,1ks.Testere sa oznakom xp su mocne testere koje sirovu snagu dobijaju iz broja obrtaja,sto znaci veliki obtraj velika snaga,dok kod drugih modela snaga dolazi iz zapremine cilindra i hoda klipa,tako da su nesto slabiji,ali imaju siri opseg snage,tj.i na malim i srednjim bzinama i samim tim su nesto dugovecnije,dok Shtil uglavno radi sa motorima velike"turaze".Pa sad kome sta treba i ko sta voli... :ppozdrav:
Upravo. :D Inace ja danas svratio kod lokalnog dilera Husqvarne. Cene su bas kao sto smo naveli. Neke modele ima na lageru a svi mogu da se poruce i stizu u roku od dva dana.
 
hehehe Meni otislo 10 kubika bukve i graba, i jos 20 kubika bagrema, duda, bresta, jasena, najvise topole i drugog mekog drveta... Dobro mi i ovoliko trajala dolmarka. :haha: A o uglju da ne pricam... :ppozdrav:
 
Pa moze se tako reci. :haha: Veci je problem sta cu sad za drva, testeru nemam, a i ovaj sneg nikako da stane. Ti imas za jos tri sata, ja ni toliko. Sreca pa mi Kostolac nije daleko. :haha: Kotao 95KW. Velika kubatura a je*e me izolacija. Da ne idemo vise u :off_topic: :cao:
 
Nazad
Vrh