Motorne testere

Evo nekoliko slika, Stihl stoji na nalepnici. Mac/vodilica je Oregon 45cm ako se ne varam, lanac je original Stihl, kocnica ne radi. Motor funkcionise za 10-tku, nikakvih kvarova oko njega nije bilo. Boljka joj je sistem podmazivanja kao sto sam napisao iznad, ali se sve popravi za 5-10 min.
ce6af2354789ac2c9ede26dd46303aec.jpg
896035ccdfa703064d6dcee21e22d6fe.jpg
96aa6a67af1945b9c2a580c4cdd3a153.jpg
9e18886e457d909b905554158ebf7221.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Evo nekoliko slika, Stihl stoji na nalepnici. Mac/vodilica je Oregon 45cm ako se ne varam, lanac je original Stihl, kocnica ne radi. Motor funkcionise za 10-tku, nikakvih kvarova oko njega nije bilo. Boljka joj je sistem podmazivanja kao sto sam napisao iznad, ali se sve popravi za 5-10 min.
Koliko ja kontam iz pisanja ​(uvaženog) kolege A506, on je kanda zadovoljan "šnjom" ? :sta:
Nećemo mu kvariti... :osmeh:
 
In china we trust:osmeh: u krajnem slucaju da rikne mozes da zakocis(ali ne mozes jer ne radi) kocnicu i da rucno seces.
 
Naravno da je kineska, kupljena za 7.000 din. Mogu da kazem da odlicno zavrsava posao za potrebe ogreva u kuci, sto je oko 15 kubika godisnje. Realno za sada nemamo potrebe za boljom.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Od takve "motorke", realno je ne očekivati mnogo, ali vidiš, ume ona da iznenadi, pa natrči na zadovoljnog vlasnika i rukovaoca...
Nek te služi, kao i do sada, braćala, pa nek zasluži i penziju, ako uzmogne...:ppozdrav:
Ma šta joj pisalo u nazivu, Stihl, Steehl ili nešto treće...:cao:
 
Ima tih Husqvarni, starijih, kisnu, suše se na suncu ... i tako 30 i više godina, i opet rade! ( a nije ih Nemac napravio :haha: ).
 
Kao sto kolega Abarth kupuje testere na gepek tako jedan u Italiji kupio na prikolicu. Punu auto prikolicu, odnosno 40 komada. Sve to za samo 1000 evra. Meni to delovalo bas povoljno. Naravno da su neke bile i neispravne. Posle ih ovde prodavao po 100-200-300 evra, kako koju. Isplativ poso.
 
Kakvo je vase misljenje o husqvarni 445? Danas ju je kupio ujak za 43.000 dinara tj na akciji je.
I po kojoj logici na 2,5hp stavljaju 45cm mac?
 
Husqvarna inače ima takvu "politiku", dok je Stihl po tom pitanju dosta rirgorozniji.Da, misli to da je predugačko, bez obzira na korak lanca i debljinu zuba ( reza).
 
Ako je lepo agregatirana testera sa recimo 4,5hp i 3/8 45cm mac, onda ispade da bi sa korakom 325 trebalo da bude duzina maca opusteno 70.

Da li je neko prepravljao 3/8 na 325? Nije to tanko da tek tako pukne, a lakse bi prodirao kroz drvo.
 
Nazad
Vrh