Motorne testere

Hvala svima na odgovorima odo ja cas do grada da pogledam uzivo u radnji ponudu.
 
Bio i kupio
Gledao sam Husqvarnu 135,435 i Dolmar 350 i za kraj kod Stihlovci bio pazar MS211 jer cena super i jos dva lanca uz nju.
e191585d9f9610e75b01ea86d59d3528.jpg
3cdd7af6267f585baee97bb9923ed39e.jpg
1f25be695320ad1210c87aac70bbdc7f.jpg
 
Kardan neka je sa srecom i da dugo sluzi masina, - 3\8 niski profil nosi ili pico kako ga stihl krsti? sa punim dletlom ce jos bolje da ti sece:)
 
Kardan, koliko je testera bila?
Vidim da fabricki na njoj ima kanzdu, sto na ms 180 nema vec se posebno dokupljuje. Takodje, trebalo bi da ta tvoja ima L i H stelovanje karburatora takodje za razliku od ms 180. I jos ako dobijes dva lanca koja kostaju oko 1700 dinara komad (3400-3500 din), onda verujem da je ovo definitivno najbolji moguci izbor za tebe.
 
@Bojance
Bas mi se zasvidjala u prodavnici. I jos kad prodavac mi dodao dva lanca nisam mogo da odolim :)

@Milan
Hvala druze,
imam osnovne stvari za zastitu. Ako za treba javljam se?

@eDGe
, da, 3/8 Picco Micro 3 (PM3) 35cm 50 zuba
I dobro sto nema onaj glupi okrugli zategac lanca.

@Tomix
Nije, samo kao u akciji dva lanca uz nju i da je presteluju posle 4-5 potrosenih rezervara.

@Marko KG
Bila 32000 za gotovinsko placanje
Da, ima malu metalnu kandzicu fabricki namestenu. To mi isto bilo vazno da ima, jer znas i sam kolko zeznuto kada pocne da skace testere kada nema kandzu.
Ima rupice sa strane H, L i LA i kada se razdradi da bi tebala da dostigne 13500rpm.
Ponuda je odlicna bila dva lanca i testere za 32 crvene. Bolju ponudu nisam naso
 
Zdravo svima, ja sam Marko iz Vranja i nov sam na forumu. Vidim da ovde ima dobrih majstora i iskusnih drvoseca, pa rekoh da vam se obratim za pomoc, jer bi mi vase misljenje mnogo znacilo.Problem je sledeci, planiram kupovinu motorne testere i iz nekog mog iskustva (amaterskog) dosao sam do nekih modela za koje mislim da bi mi odgovarali. Za jednu sezonu posecem 30m, to su tanka drva vecinom precnika do 25cm, mada ima i poneko deblje do 35cm.Modele sam birao prvenstveno na osnovu tezine jer mi je to veoma bitno!!! Tezina modela se krece od 4,3kg do 4,7kg, naravno sa praznim rezervoarima i bez rezne opreme, a jacina od 2,7ks do 3,0ks. Verujem da vecina vas poznaje ove modele tako da nema potrebe da uz svaki model pisem njegove tehnicke karakteristike, ali ako treba napisacu nije problem. Modeli su: polovno, stihl 024, husqvarna 340,345,42. novo, dolmar 109, stihl ms 230, oleo mac gs440. Da li bi ovi modeli i njihova jacina bili dobri za mojih 30m godisnje, i koji bi mi model vi preporucili? Moj neki favorit bi bio dolmar 109 samo sto nije od onog starog sachs dolmara vec novije proizvodnje i ne znam kako su se pokazali. Unapred hvala na vasim savetima!
 
stihl ms 230 ili husqvarna 242xp(magneziumsko kuciste i uopste kvalitetna izrada) malo vise preferiram od 42...bar od toga navedenog...024 nisam koristio i nikad u radu nisam video tako da nju necu da komentarisem.
 
Nazad
Vrh