Motorne testere

Evo i kod nas se nađu biseri koji prodaju ovo pod original po ceni 670eur,liči na štilku ali daleko od origi.Zanima me dal ima i kod vas na prodaju kakva takva i dal je to tursko ili kina.
ima kod nas jedna baba trgovac. Kad sam kupovao neko crevo za imt 560 kaze baba ovo ti je original i cena 2000 a ovo kinez od 600 din. Pitam koja razlika kaze ovo ima nalepnicu i pecat od imt-a. Uzeo sam ovo od 600 jer ipak mi je mnogo da dam jos 1400 dinara za nalepnicu i pecat koji su stampani u kucnoj radinosti...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Sto me potseti kad sam ja nekad kupovao zupcanike za petu brzinu za APN 6. Imase valjda od 700 dinara i od 1000 dinara, ali ovo skuplji su naravno bolji. Ja reko da pogledam kakvi su. Daje mi covek taj od 700 bez icega, a ovaj od 1000 upakovan u obicnu najlonsku kesicu. Naravno isti i uzmem jeftiniji.
 
Da se opet javim.odneo ja motorku u servis majstor prestelovao,zamenio svecicu i filter i sve ok.odlicni prima gas i ne gasi se.al pojavio se drugi problem kad secem nalo deblje drvo,konkretno bagrem precnikanpreko 20 cm ,dok secem kao da udarim u mnogo tvrdji deo drveta i to jedva presecem.probam je danas u toploli i tu mi se desi da mi zaustavi lanac u svakoj debljoj,a da motor i dalje radi.garant u necemu gresim,al ne znam u cemu.
 
Ako lanac stane a motor vrti onda kvacilo masno vjerovatno. Pregledaj kvacilo i lancanik.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Savo, da možda ne preopterećuješ mašinu. Ipak je to hobi varijanta.... mada ja tvrdim da je to mali zmaj.... od uređaja....
 
Pa ne znam,ne kidam ja nju,i to secem po jedan dva rezervoara dnevno jer vise i nemam vremena.bilo je ranije da sam rezao i bukovinu precnika 50 cm i odradila bez problema.inace to ne radim vec pozajmim od drugara ms 380.kako da pogledam to kvacilo.
 
Pa ne znam,ne kidam ja nju,i to secem po jedan dva rezervoara dnevno jer vise i nemam vremena.bilo je ranije da sam rezao i bukovinu precnika 50 cm i odradila bez problema.inace to ne radim vec pozajmim od drugara ms 380.kako da pogledam to kvacilo.

Odvij 2 šrafa što drže deklo mača i skini deklu i mač sa lancem.Zatim se skida lančanik.Na radilici ima jedan mali osigurač (seger) i platna (šajbna),malim šrafcigerom "smakni" seger u stranu a preko drži kakvu krpu da ti ne odleti negde u stranu pa ga izgubiš.Lančanik obuhvatiš rukom i podigneš uvis, na radilici imaš igličasti valjkasti ležaj, skini i njega i podmaži.Ispod lančanika,a na radilici ti je kvačilo (i kočnica) nju pogledaj je li masna i prljava i sve dobro očisti od naslaga ulja i sitne piljevine.
Lančanik očisti s unutrašnje strane od naslaga.
Na kraju,sve vrati obrnutim redosledom...
 
Hvala svima na savetima.sve tako odradjeno ali situacija ista.imam osecaj kao da drvo stegne lanac.sumnjam na sam lanac mada jako lepu piljevinu iznacuje.prave kockice.
 
Nosi to i servis, ako je po garancijom. Ovako liči na nedostatak snage. Sto može da bude uzrok karburator.
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam,ne kidam ja nju,i to secem po jedan dva rezervoara dnevno jer vise i nemam vremena.bilo je ranije da sam rezao i bukovinu precnika 50 cm i odradila bez problema.inace to ne radim vec pozajmim od drugara ms 380.kako da pogledam to kvacilo.
probaj da seces kontra,mislim sa gornju stranu maca jer nekad oce da glavi i kad je mnogo sirova trina kad seces sa pun mac.Probaj kad seces pa ti zaustavi lanac da kad izvuces iz drvo okreni ga rukom ako zapinje mozda zeza mazanje
 
Bas tako.kad secem od dole tj gornjom stranom maca tih problema nema.takodje,nasao sam stari lanac i probao sa njim.neverovatno je tup ali nema tih problema da se zaustavi u drvetu.stari je original njen a novi oregon.jedina razlika je sto stilov ima po par cistaca na svaki zub,a ovaj samo po jedan cistac.moracu uzeti opet novi lanac ali samo stilov.
 
Nazad
Vrh