Motorne testere

Gde ima delova husqvarne da su original. A nije zgoreg da drze i stihl. Izgleda da ce za 028 trebati karburator.
 
Istezanje lanaca moze biti iz par razloga
neadekvatno ulje ili lose podmazivanje i lanac ostaje suv pa se brze haba
losa vodilica pa se brzo trosi
hvatanje zemlje ili peska pri secenju,te ulje u kontaktu sa zemljom/peskom pravi slajf pastu i jedu se karike lanca

Stihl lanci su top kvalitet,ako su original

А да није и до квалитета материјала ланца? Купио сам нов мач и ланац Орегон . Уље за ланац Нисотек . И после одсечених искраћених , иструганих десетак метара дрва , расклимао се , истегао. Нисам до сад имао такав ланац.
 
Moja Tomos 650 Husqvarna , tri decenije gura odlucno, jedva nadjoh cep za ulje ove godine, auspuh mi napukao ostalo sve fabricko radi extra za svaku preporuku su
 
Ne smeta ti sto nema nikakve amortizacije?
Dobro si ti prijatelju izdrzao sa tom testerom 30 god.
Za tu testeru je Husqvarna prodala licencu Tomosu u Kopru, a sami je nikada nisu proizvodili.
 
Ne smeta ti sto nema nikakve amortizacije?
Dobro si ti prijatelju izdrzao sa tom testerom 30 god.
Za tu testeru je Husqvarna prodala licencu Tomosu u Kopru, a sami je nikada nisu proizvodili.

Za moje neke potrebe secenja 15-20m2 svoje sume godisnje i jos ponesto je odlicna, mada kako vise nema delova zamenice je novi stihl sigurno narednih godina, ove sto prodaju nove za 100eur, mislim da ne vredi ni komentarisati. Ja samo prenosim iskustvo da su odlicne testere jedina mana je mozda tezina, novije su lakse. Husqvarna jeste je proizvodila samo je oznaka drugacija
 
А да није и до квалитета материјала ланца? Купио сам нов мач и ланац Орегон . Уље за ланац Нисотек . И после одсечених искраћених , иструганих десетак метара дрва , расклимао се , истегао. Нисам до сад имао такав ланац.

Bio mi je predstavnik jedne firme i nudi oregon....i onda mi kaze ima dve vrste kineska i original..kako lanaca tako i maceva
zato sam i presao na stihl lance,od kojih po meni nema boljih...mesecno ih dosta isporucim i nemam problem sa nicim
oregon dok sam sa sigurnoscu nabavljao original drzao sam...imam jos zalihe par komada..to kad rasprodam necu vise oregon da drzim..

tomos 650/770 je isto sto i husqvarna 65/77
razlika je ta sto huska prva serija ima platinsko paljenje o ostale serije elektronsko kao kod stihl 041/045/056... a tomos cela proizvodnja ima platinsko
da si mene pitao nasao bi cep iz prve...imam bar 10 takvih testera u rashodu
ima jedan amortizer hehe
 
Imam i ja 650-ku i mogu da potvrdim da je jednom izdrzljiva testera. Padala je iz prikolice, kotrljala se niz sumu, pritiskala je drva i opet je citava. I sama masina je izdrzljiva naravno. Medjutim taj nedostatak amortizera mi bas smeta, a i nesto veca tezina. Recimo ove godine je nisam ni upalio, sve sam sa drugima odradio. Dobra je i moze da posluzi sad recimo kad su drva kuci pa za trupcanje debelih drva. Ima istu snagu kao i MS 290, ali se mnogo teze zagusi pa mi je bolja za debela drva.
O kvalitetu STIHL lanaca koji su kod nas u prodaji vise ne vredi pisati jer je to daleko od kvaliteta. Recimo stari OREGON koji imam na 650 je mnogo bolji nego ovi STIHL koje sam kupovao zadnjih godina.
 
Pozdrav drugari, posle dugo godina rada zakovala mi je motorna testera Jonsered 621 model, pa bih vas pitao da li vredi je popravljati I da li se moze poporaviti zbog delova i svega ostalog?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koristim iskljucivo originalne Stihl lance, i nikada problema sa kvalitetom nisam primetio.
Sto se tice Oregonovih lanaca, najvise verujem onima na kojim stoji Husq, jer mislim da ti jos nisu poceli da se falsifikuju.
 
Slazem se sa Mirom.... Za mene nema bolji od Stihl lanca

Za taj Jonsered je tesko za delove..ili kupiti jos jednu.pa od dve napraviti jednu ili je bataliti.
 
Da li stihl MS 021 ima negdje regulaciju podmazivanja ulja lanca kao 261 , sa istim uljem ova stihl 261 baca ulje sa lanca kad se doda turaza na plohu ispred lanca na prazno dok kod ove sa istim uljem poslije 30-tak sekundi rada na prazno na 1/2 do 3/4 gasa ugrije i lanac i mac , a stavljen i nov mac i nov lanac , i ne baca ulje uopste sa lanca?

Inace ulje je ne koristeno motorno ulje 15W40.
 
Nema regulacije ni jedna iz serije 017/018/021/023/025.
Tu je prakticno ista pumpa na svim.
Proveri crevce za dovod od rezervoara ulja do pumpe, to je common problem na tim testerama..
 
Crevo ne naleže na onu rupu, neposredno pre ležišta-mesta uljne pumpe....
Prvo to proveri....

Može se razbušiti rupica na kućištu na koju naleže mač sa lancem, radi povećanja protoka ulja i količine koja stiže za podmazivanje lanca....
Burgijicom, recimo, da je rupica, čini mi se 2.5, razbišiš sa 3-jkom...
A može i kako Mirosti reče, stavljanjem creva većeg FI...
Apropo lanaca, OK ako je lanac Stihl original, ali kod nas su uglavnom kopije, da je to preraslo u epidemiju....
Donese mi rođak iz Njemačke lanac za 180-ku, i kupim ovde "na metar", NISU ISTO....
Ni približno....
Tako da većina ljudi ima loše iskustvo sa Stihl "original" lancima....
 
Ja koristim iskljucivo originalne Stihl lance, i nikada problema sa kvalitetom nisam primetio.
Sto se tice Oregonovih lanaca, najvise verujem onima na kojim stoji Husq, jer mislim da ti jos nisu poceli da se falsifikuju.

Мени је претпрошле године Хускварнин ланац трајао таман једну сезону. Био мек и брзо се тупио. Купљен у овлашћеном сервису и продавници .
 
Ja sam takodje misljenja da ti lanci kod nas sto se prodaju ili nisu original ili je namerno zlj kvalitet da bi bili jeftiniji, a dobra zarada na njima. Ja recimo odem u ovlascen STIHL servis i trazim lanac i oni uzmu lanac tamo negde iz nekog rafa i tu na moje oci ga pakuju u onu kartonsku kutijicu. Znaci to oni uzmu kotur pa posle krate. Nego to mu je sad. Malo cesce guslam turpijom, ali opet istraje dovoljno po meni da opravda cenu.
 
Koji su, da tako napišem, prvi simptomi kada se lanac istupi.... (za nas neiskusne da teramo a da ne preteramo :osmeh:)....?
 
Jel mora lancol da se sipa ili može neko drugo motorno ulje za lanac?
 
izbacuje sitnu pilotinu, poput brasna... krivi rez, nece "slatko" da ide u drvo...

ma samo sipaj, ja sam hidrola i rabljenog motornog potrosio iha.ha...
 
Nazad
Vrh