Motorne testere

Brkin hvala na odgovoru.
Jos jedno pitanje ,tek sad sam primetio na testeri ,sa desne strane na oklopu motora , otvor sa kliznim poklopcem , sa simbolima sunce ,pahulja - valjda toplo ,hladno. Koliko je to bitno da se otvara, zatvara u zavisnosti kad se koristi, nisam naisao u upustvu na to. U pitanju je vilager testera.

To je onda villager vgs 16/20
kada se po zimi otvori taj poklopac onda motor usisava podgrejani vazduh..kako ventilator duva i hladi stublinu,tako i duva topao vazduh prema filteru i motor ga usisava...dobra stvar po velikim hladnocama

To je majstor brkin-sonta. Dođe na kratko i izdominira :osmeh:

Ja sam realan...sta vredi da mu hvalim nesto sto ni sam nebi kupio...bar mi je husqvarni proslo kroz ruke...
kod mene u selu kruzi sala...kupi torpeda i husqvarnu garantovano ces postati kucni prijatelj sa acom lovricem(majstor za traktore) i brkinom hehe

salu na stranu 365 je zverka...nece zazaliti ni jedan dinar sto je dao za nju
 
Pao pazar poslusao sam vecinu i uzeo polovnu 365 special. Isprobana naspram nase 028 samo peva sa punim macem.
 
Pozdrav u planu mije uzimat motorku za nekih 50 metara godišnje uzimao bi polovnu nekih godini-dvje staru. U isbor su ušle stihl 241, 261, 362, i husqvarna 550, i 560. Dali može neka preporuka iz iskustva. Cijena im je od 300 do 400e.
 
Pitanjac :)
Imam husqvarnu 359 od 2007e, sluzi samo za mene uglavnom oko 20m godisnje... Ona radi super ali se desava ako je ostavim na zemlju pa je naglo podignem ona se ugasi... Sta moze biti razlog?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
da li je moguce koristiti hi perf 2t scooter dvotaktol za motorne testere s obzirom da podrzava SAE 30 | API TC | ISO-L-EGD Level | JASO FD Level? Ulje je cini mi se plave ili zelene boje
 
Оперем филтер за ваздух , издувам мало ручном пумпом од ситне струготине ( секао старим ланцом неке летве и прошће закачио ексер па је после.тога стругорина.била као прашина , театера под поклопцом пуна те залњпљене струготине ). Издувао и црну мембрану на карбуратору . Све вратио како је било и јуче упалим је прво није хтела да упали па кад упали врти ланац као блесава . Дам гас да протера вишак горива она се угаси. Упалим почнем да сечем багрем изгуби снагу или се чује пуцање као да пресисава па избаци вишак несагорелог горива. Тако радила неко време па прорадила али има велики лер гас кад се упали док не прогута вишак горива. Кад сам јојиздувао мембрану на карбуратору дам гас и сива полугица искочи и остане у ваздуху. Повучем саук она ухвати ту полугицу и закачи је . Да нема то везе са понашањем тестере?Тестера је Хускварна 340.

o5t5kk.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Pozdrav forumaši,planiram da zamenim vodilicu i lanac na McCulloch.U šumoopremi na ledinama mi kažu da moraju da se pogode rupe za podmazivanje lanca da je najboje da donesem testeru pa da vidi može li da nadje koja odgovara.Jel prodavac zna šta priča ili kao svi trgovci priprema teren da mi predloži neku testeru iz njihove ponude.
 
Nazad
Vrh