Motorne testere

e5ec6001d67607d3f4caeab43b984c42.jpg


Скраћен мач са 36 на 32 зуба због мање оштрења и веће окретности. Требало би и да је лакши јер је то нова серија. Иначе за Oleo Mac се пасују мачеви за Husqvarnu. Нов ланац и од сутра крећемо у дрва за зиму.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Najverovatnije ću ovih dana otići da kupim ms 230,pala je odluka ipak ću uzeti novu.Kakva su vaša iskustva sa ovim modelom?
 
Imam stariji model 023, kupljena u Austriji '91. Za mene i poslove koje obavljam idealna, taman testerica za oko kuće, građevinu, spremanje do dvadesetak metara drva godišnje. Lagana, a opet ima dovoljno snage za drva do nekih 40-50 cm, preko toga ionako rade ljudi koji imaju malo ozbiljniju mehanizaciju, bar u mom kraju.
Do sada sem potrošnih dijelova (lanac, svjećica, uže za paljenje, filteri) promjenjene samo membrane karburatora i filter vazduha sa kućištem. Prve verzije su imale sunđerasti filter koji je bio malo faličan i znalo je često da se nađe sitnog trunja unutra. Kad sam stavio novi tip više nema ni najmanje trunke ispod i svaki put je ko zapeta puška, samo da ima svježe mješavine. :osmeh:
 
Moj otac je pre nekoliko god izbusio filter za vazduh na Stihlu 4500 da bi bolje sekla.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kakva su vam iskustva sa Oleo Mac motorkama,vidim da imaju neke prednosti u odnosu na današnji Stihl? Konkretno me interesuje model GS44 kao pandam Stihlu MS 230.
 
колико видим, цена за те две тестере је иста. Која је по теби предност Oleo maca у односу на stihl?

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Izeo sam Oleo Mac GS44 najviše zbog njene izrade koja je ipak Evropska, to je najviše presudilo.Kažu da Stihl nema više onaj nekadašnji kvalitet koji je imao,mahom se sad pravi u Kini neki delovi su plastični dok kod Oleo Mac su isti metalni nešto je jača nego MS 230 a cena jeste ista i garancija je 2 god,nadam se da nisam pogrešio.
 
обавезно пренеси своје утиске из практикног рада. Приче су једно а пракса је оно право. Ја сам прошле године купио јачу, GS650. За сада сам задовољан.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Hoću čim krenem u ozbiljniji posao:osmeh:Nego kako da je pravilno razradim? Prodavac mi kaže da prvi rezervar ne radi na prazno nego odma da sečem nešto tanje,nisam nikad razrađivao novu motorku pa ne znam postupak.
 
Моја препорука, први резервоар направиш мешавину од 3%. Пола резервоара немој да сечеш, већ нека ради у месту уз повремено краткотрајног додавања гаса (на 2-3 минута). Онда угасиш да се скроз охлади. Одна опет поради у месту и кад се лепо загреје можеш да режеш тања дрва и ја то радим пуним гасом. За даљи рад користим 2,5% мешавине са квалитетним уљем.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Ok znači na 5lit benzina sipam jednu celu bočicu ulja i dodam još pola od druge jel mu to dođe 3%?
 
Nazad
Vrh