Motorne testere

Imam problem sa najverovatnije karburacijom na Stil 034. Znaci podesim karburaciju i sve bude extra. lako pali, lepo radi na leru, lepo ubrzava. posle 15-20 minuta rada eto problema. testera dobije povisen ler gas (zbog cega sam i prosekao novu radnu cipelu) i nece da ubrzava kako treba. Stisnem pun gas a ona samo muci i ako je malo proturiram ona prokine. Ponovo malo dostelujem na L vijku i bude ok otprilike isto vremena nakon cega se problem ponovi. Sta moze biti uzrok tome? Bas me je nerviralo...

Ja imam trimer stihl fs 350,iste simptome sam imao,samo sto je kod mene znao i da presisa. Zamenio sam membranu i nisam vise imao problema
 
Naruci u Sumoopremi Beograd kandzu i srafice.
Ili nek' napravi sam, kao i ja...
One stare testere ručne, što je gotovo svako domaćinstvo imalo, odsekao parče, malo brusilicom stilizovao, izbušio dve rupe, i evo je, montirana na novu testeru i dalje obavlja funkciju besprekorno...
Napravio sam je pre par godina, za moju staru 018-ku, i danas baš imao vremena pa na osnovu te kandže napravim još jednu, i namontiram na novu, tako da kada budem opravio i staru, ne budem u manjku za kandžu...
Video komšija koji ima isto 180-ku, kupljena prošle jeseni, svidelo mu se, pa tražio da napravim jednu i njemu, nisam danas stigao, možda ovih dana...
Potrošio 20-tak minuta za izradu...

20170131_130747.jpg
 
Montiraj,doćiće samnom drugar da donese svoju žagu a poneću i ja od moga radnika 010 still da se sredi
 
tomic toma-kad pocne da ubrzava brzo odvrni i zavrni cep za gorivo.....vrv imas problem sa oduskom rezervoara.....levo od poluge stop/sauh

milose ima kandza...oces da montiram?
Odusak mi nikad ne bi pao na pamet. skinucu ga i procistiti. Ne secam se da sam ga skoro skidao. Zaboravio sam reci da mi se 2-3 puta desilo da se testera usred rezanja ugasi iz cista mira. Samo jednom povucem kanap i odmah upali bez problema.
 
Koliko može da vredi kućište (platforma) motorke Stihl ms180?
Kućište moje stare 018-ke je neupotrebljivo, pa sam u potrazi za tim, i onda bi tek kupio cilindar i klip pa da sklapam...
Jedan mi traži 2.000 dinara za to "klot" kućište, bez amortizera,uljne pumpe, onih šrafova sa prednje i zadnje strane za karburator i auspuh..
Da li je to mnogo?

- - - - - - - - - -

Samo da obavestim, dobio sam odgovor od clana Brkin-Sonta na ovo moje pitanje...
Kontaktirao sam ga preko SMS i izašao mi je u susret i razrešio ovu dilemu...
Hvala mu...
Sutra idem po to kućište...
 
Opet ja...
U potrazi sam za Cilindrom(i klipom) za Stihl ms180 pa gledam ove Oglase a u njima "šarenilo"...
Ima neki komplet od 25€ (verovatno P.R.C.) taj je i najjeftinji, onda "indijski" za 3.800 rsd i "tajvanski" za oko 4.500 rsd i naravno original za oko 100€ koji nije ni u razmatranju kao i Meteor za nešto manje od 100€ koje isto ne dolazi u obzir...
Od ova prva 3, koji komplet bi preporučili jer iz sopstvenog iskustva znam da skuplje ne znači i bolje?
Na bivšem Trimeru P.R.C. proizvodnje sam ugradio kineski cilindar i klip,eno ga šljaka kod novog gazde ko besan,a ne štedi ga ni malo. ..
Da objasnim, imam novu Stihl ms 180 a popravio bih staru 018-cu koju bih koristio kao drugu u domaćinstvu,i kada sečem nešto "problematično" kao panjevi ili kresanje grana na drvetu u dvorištima pre obaranja samog stabla,ili gde sumnjam da postoje urasli ekseri ili žica od veša i sl. a gazda se kune da nikada ništa nije bilo...
 
Za pomoc u odabiru p.r.c. seta za 018 moras se opet obratiti Saletu Brkinu, jer on ima iskustva sa tim kinezima i tacno zna sta i kako. Mozda i najbolje da kupis preko njega jer nece da te kosta skuplje posto on dobija daleko veci rabat od veleprodaje nego ti kao pojedinacni kupac.
Ja znam koje su razlike izmedju originala, ali to tebe ne zanima..
 
Namera mi je bila da i drugi nešto (usput) pročitaju (nauče), koji imaju ovakav problem (dilemu) u odabiru tih kompleta za reparaciju (ne isključivo komplet cilindar-klip), a koji zaobilaze (bezobrazno) skupe originalne delove, ili "u kvalitetu"...
Svakako da sam se nadao da će se on (u međuvremenu) "pojaviti" na Forumu i dati svoje viđenje stvari, i sa nama podeliti (nesebično) svoje (bogato) iskustvo, što je i ranije činio...
S druge strane, iz sopstvenog iskustva, slobodno (i odgovorno) mogu da kažem, klipa s karikama, marke METEOR, sam imao izuzetno loše iskustvo, i da, verujem, da sam ostavio stari klip Stihl, i samo kupio nove originalne karike, moja stara 018 bi i dalje radila...
Ne priznajem ništa drugo, duboko sam uveren u to, ILI sam slučajno naleteo na falš ili samo lošu "seriju" izrade METEOR klipa...
Bilo kako bilo (da je Pera otišao pravo u Policiju), neću komentarisati dalje...
Ponavljam, komplet cilindar-klip P.R.C za Trimere, se (u mom slučaju) pokazao (neočekivano) izuzetno korisnim, i opravdao je (i prevazišao) sva očekivanja...
Trimer radi (neverovatno) savršeno (pristrasno) i bolje nego sa "fabričkim" delom, cilindar-klip...
Objasnio sam razloge, zbog kojih bih osposobio 018-cu, NE za prodaju, da kažemo samo da radi, već i da ima neku (relativnu) pouzdanost u (nezahtevnom) radu...
Bila bi DRUGA, ne i jedina, neka "rezerva", novoj ms180-ki...
Vidim da Član Abarth, malo-malo, pa kupuje te P.R.C setove, pa sam očekivao da će i on dati neko svoje mišljenje...
Možda i drugi imaju ovakvu nameru, pa su iskustva drugih nezamenljiva...
mirosti
Znaš i sam da poštujem tvoje mišljenje (a verujem i ostali), pa bih uzeo sebi slobodu, i zamolio te da ipak obrazložiš (ako hoćeš) svoje ZA i PROTIV, ove moje namere, bez sarkazma ovo kažem...
 
Pravo da ti kazem, ja sam u moju ms180 ugradio kineski klip(AIP), cisto radi probe i zezanja. Cena je bila oko 800 din, a klip je imao karike sirine 1,5 i to je po meni bolje od originalnih 1.2.
Masina radi vec trecu godinu, ne stedim je i zaista ne primecujem bilo kakve probleme(doduse zamenio sam i semeringe da bi izbegao rizik siromasne smese koja najcesce i dovodi do 'lepljenja' klipa...
Eto to je moje (siromasno)iskustvo sa kinezima..
 
Evo mene moja 034 izludela nacisto :udri::udri:. Pogledao sam sve sitnice koje su mi ljudi rekli, jedino membrane nisam menjao.Uvece joj podesim fino karburaciju. Sve radi extra. Pali, ubrzava, ler dobar. Ujutru upalim ja nju, da je proturiram ona samo muci a nakon nekoliko pokusaja dodavanja gasa se i ugasi. Upalim ja nju jos jednom da je pokusam nastelovati, kad ona se ugasi i od tada mrtva. Ni da se javi. Umalo je nisam bacio u reku koliko sam se iznrvirao.
-----------
I imam jos jedno pitanje. valjaju li cemu ovi kineski karburatori? Ima vise proizvodjaca mada se meni sve to ne uliva neko poverenje kao originalni.-------------
Mirosti, zar AIP nije indijski? Meni u toj 034 ide vec 3. godinu. Kompresija dobra ali vec vidim da ima ostecenja na strani do auspuha, verovatno zbog samog cilindra koji je ostao od pre.
 
Ima li neko predlog za dobru a ne preskupu teleskopsku motornu ili akumulatorsku testeru za orezivanje voca?Moze i polovna ako nekom ne treba...
 
Ljudi opet ja; ima u ponudi stihl 026 od 210€ do 240 € zavisi od stanja. Stihl 029 za 280 € i huska 356 za 300 €. Sta velite o odnosu cene i kapaciteta. Ja sam bezecovao 026, mislim da je dosta za moje potrebe. Sve su ko nove baj d vej

Hvala
 
Ne znam smem li da pišem jer izgleda da su se neki pretplatili i njihova preovladava i postoji mogućnost da mi Post nestane ili i ovde da preraste u obračun kod O.K. Korala kao u Temi Trimeri, plašim se da i ovde zakuca Tema kao i tamo i postane neko postavi potanje ON jedini odgovara....
A dok ne bude obrisan, a ti kolega Antrax čitaš, moj predlog od te 3 je 026....
 
Nazad
Vrh