Motorne testere

Trenutno mi nista ne treba jer za ovu godinu imam jos nesto malo da secem. Za sledecu ne znam ni ja sta ce da mi treba jer planiram da kupim jos jednu testeru ili da menjam neku od ovih koje imam.
Uglavnom ove lance sad sto sam kupovao kao da prave od plastelina. Sto kaze Marko mnogo se i istezu. Jednostavno bas los kvalitet.
 
Uzimajte Stihl lance i necete imati problema...imam par ljudi koji se bave secom..ne nesto profi ali nedeljno od 80-100 kubika po testeri....nit se lanci brzo istezu nit se brzo tupe
od ostrenja do ostrenja urade 40 kubika mekog ili oko 20 tvrdog
i manje zemlju vatajte ;)
 
Uzimajte Stihl lance i necete imati problema...imam par ljudi koji se bave secom..ne nesto profi ali nedeljno od 80-100 kubika po testeri....nit se lanci brzo istezu nit se brzo tupe
od ostrenja do ostrenja urade 40 kubika mekog ili oko 20 tvrdog
i manje zemlju vatajte ;)
Ja taj Stihl lanac jako tesko naostrim.:sta: Zato uvek uzimam Oregon i zadovoljan sam.
 
Dosta je tvrdji stihl zub nego oregonov...oregona ima kopije koji je jos gori..
prodajem i stihl i oregon lance...nedavno sam uzeo i wagen-ove lanac pa cemo videti kako ce se pokazati
ja ih ostrim masinski tacno se primeti kad se ostri stihl a kad oregon za ove ostale da ne pricam...
za stihl lanac treba dobra turpija...
dok sam usluzno rucno ostrio(dnevno van sezone po 2-3 a u sezoni po 10 ili vise lanaca) imao sam problem i sta od turpija koristiti...bilo je raznih ali sa stihl-ovim sam najvise ostrio
 
Stilov lanac nisam nikad koristio. Kad ga kupim javicu utiske

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
testera1.jpg
eE
testera2.jpg
Evo i ja sam se ponovio juče hvala svima na pomoći pri odabiru.23900 na 12 meseci preko administrativne zabrane,ne moze povoljnije nikako...:ppozdrav:
testrea3.jpg
 
@grunt
Cestitka na kupovini!
Jel je zasad cuvas u tom zamrzivacu dok ne skupis hrabrost da ukucanima objavis investiciju :osmeh:?
Odmah naruci metalnu kandzu da ne ostetis plasticne zube, i sablon za ostrenje..
 
Grunt, cestitam na kupovini i neka te dugo sluzi.

Sto se tice ovih lanaca loseg kvaliteta oni su bas STIHL, a kupio sam u ovlascenoj radnji i servisu u LE. Na ove OREGON nemam primedbe, mada su to i stariji lanci jer sa tim testerama slabo radim. Kad budem kupio nov OREGON videcu kako ce da se pokaze. Mada mi se vise kod nas i ne kupuju lanci. I nije mi jasno kako neko moze bez ostrenja da isece 20 kubika drva. Ja zemlju ne hvatam nego vitlam drva pa se ona naravno zaprljaju.
 
Naravno da nemoze. Sa tupom testerom nemoze izrezati ni pola kubika, koliko god da se trudi i koliko god da ima goriva na raspolaganju..
 
Grunt cestitke za masinu...nek te dobro sluzi....pazi na ulje i nema brige

Stihl lanaca ima mnogo vrsta..mrzi me da pisem
radim dosta sa lancima,danasnji oregon nemoze ni da prismrdi stihl-u... pocevsi od kaljenja zuba,geometrije zuba,uglova ostrenja,razbacivanja ulja po vodilici itd itd
kad budem imao vremena pisacu o lancima i vodilicama

da se razumemo....ja od stihl-a nemam nista...imam mogucnost da nabavim njihove proizvode,kao i proizvode oregona...pa nek uzima ko sta hoce...
svaku stvar koju pisem ili koju kazem bilo na forumu ili kad me neko pozove od forumasa su stvari iz licnog iskustva ili iskustva proverenih ljudi koji imaju najmanje preko 20 godina iskustva u servisiranju,profesionalnih sekaca ili ljudi koji rade sa delovima
licno mnogo eksperimentisem sa delovima iz razloga da bi se videla trajnost istih..kineski tajvanski brazilski tajvanski itd


marko jel to mtb lancanik? nekako mi tako deluje po slovima i brojevima
za 345,350 imas lancanik sa prstenom...kad prosvira prsten zamenis samo njega i gas...prstenova imas od 250 do 900 dinara..korpa ti ostaje stara
 
Ne znam koji je proizvodjac, u servisu stavljen prosle godine. To za prsten nisam znao. A testera je 345e

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Isti su lancanici za 340.345 i 350....sa e ili bez e nebitno

fiksni lancanik nosi oznaku [FONT=&quot]HU414-J7N
a sa prstenom [/FONT]
[FONT=&quot]HU414SC-J7N[/FONT]
 
Nazad
Vrh