Motorne testere

Sasabrdy-zvao sam oko 10 mojih kolega za dolmara...niko nema nista

marko--tu nema pravila...zavisi od mnogo faktora...samog kvaliteta lancanika,kvaliteta lanca.ostrenja lanca.
 
Pitam jer sam prosle jeseni kod ovlascenog servisa za husq. menjao lancanik. Pre neki dan cujem kao prezubi dok secem, rasturim pogledam, lancanik potrosen. Sad se razmisljam da narucim na KP drugi za 650 din i uz vasu pomoc sam da zamenim.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Uzimaj stihl i ne razmisljaj. Razlika u ceni svega 50-60e, dobijes laksu testeru, tri godine garancije a kvalitet je dobro poznat. Uzmi je sa macem od 30cm (22 zuba) i da te Bog vidi.
 
On jeste kineski, ali je radjen uz strogu kontrolu i kvalitet. Samo se tamo sklapa zbog jeftinije proizvodnje. Dosta nas je kupilo ovde na forumu i niko se nije zalio. Clan Milan je potrosio preko 200 rezerovara i sve i dalje sljaka.
 
Jedina mana po meni, evo posle nekih godinu, dve koriscenja, je ta sto se filter za vazduh brze prlja. Doduse, jednim potezom se skine poklopac i pristupi filteru. Operem ga benzinom u nekoj maloj kantici i sve je ponovo po starom.
 
Ovim strucnjacima sto sam sredjivao testeru (takodje Stihl MS 180) filter vazduha nije ni potreban.
Nego pitanje u vezi oduska rezervoara. Ima li iznad one rupice na rezervoaru kakva guma? Izgleda da sam je izgubio prilikom rastavljanja, pa sad u nekom polozaju malo procuri ulje.
 
Postoji. Pola rezervoara, do jedan ceo mozes je pustiti da radi na leru sa jacom mesavinom, uz povremeno dodavanje gasa. Vec pri kraju rezervoara mozes krenuti sa raskresivanjem manjih grana. Prva dva, tri rezervoara je ne moras previse forsirati, a posle toga, kako ti volja.
 
Dobijaju se kljucevi 22, 27, 32 i 41, veliki radapciger, i mali srafciger za dizne. Takodje i 20l benzina.
Zezam se naravno:osmeh:..
Dobices Kljuc za svecicu, mali srafciger i turpiju za lanac verovatno.
Sto se tice kvaliteta, imam original nemacku testeru sa dekompresorom, ali ne mislim da je bolja od ovih 'kineskih' koje se prodaju ovde, tako da nemoj brinuti..
Ja koristim lanac piko micro koji je jos laksi i sece nesto brze nego piko lanac.
 
Dobar vic.:haha: Ja sam pomislio da se taj alat stvarno dobija, ali negde u inostranstvu.
Jel si ti Mirosti bese prodavao neke lance i maceve ili se varam? Ja muke mucim sa ovim lancima. Mnogo mekani i malo li osete zemlju na drvetu odma moram da ih guslam.
 
Imao sam tih lanaca i maceva, nesto sam prodao a vise sam toga podelio poznanicima i prijateljima(kojih hvala bogu imam podosta:osmeh:).
Neznam sta ti treba, mogu pogledati sta je jos ostalo..
 
Pre godinu dana sam nosio testeru h345 u husq. servis da zamene lancanik, 3000 je kostala popravka. Od tada sam sa njom spremio oko 60-70m drva. Danas trazio po internetu, kineski lancanik 800, sword koji sam narucio 1200 a oregonov 2400 din. U isti servis zub lanca .325 korak kosta 50 din. Zubi se taman potrose do polovine a lanac se toliko rastegne da ne moze vise da se naspanuje. A na zubu gravirano husqvarna. Toliko o kvalitetu

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh