Motorne testere

Sasekla oko 50 kubika sa stihl lancem koji je ostren bezbroj puta, pre toga sa njenim prvobitnim mozda 10-15 dok se nije raspukao mac.
 
Ja bih ti preporucio da pravis mesavinu onako kako je proizvodjac testere preporucio jer i ja tako radim u vecini slucajeva. Medjutim posto kazes da si vec tri svecice "spalio" bolje bi bilo da smanjis mesavinu. Ja cak verujem da su ti svecice dobre samo su zalepile od ulja. Imao sam taj slucaj sa APN 6 kad sam mu pravio mesavinu sa 3 litra benzina i 100 ml ulja. Samo svecica otkaze i ja je bacim i stavim novu. Kad sam mu smanjio mesavinu sve je bilo u redu. Verovatno je tako i kod tebe. Probaj da pravis mesavinu sa recimo 4 l benzina i 100 ml ulja pa prati sta se desava. Od par rezervoara nece nista da hvali masini, a znaces kako stvari stoje.

Mozes mislit kako je kod mene kad ide 1:25 a to je 4% mesavina a to opet znaci da na 2,5 l benzina ide 100 ml ulja,siguran sam da ce to resit problem samo me brine sta ce biti sa motorom jer to onda nije po preporuci proizvodjaca
 
Mozes mislit kako je kod mene kad ide 1:25 a to je 4% mesavina a to opet znaci da na 2,5 l benzina ide 100 ml ulja,siguran sam da ce to resit problem samo me brine sta ce biti sa motorom jer to onda nije po preporuci proizvodjaca
Nista te ne kosta da probas sa slabijom mesavinom. Recimo sa 2,5% jer to ipak nije slaba mesavina. Kad probas tako onda prati kako radi i da li se greje. Ako se ne greje, mislim vise nego sto bi trebalo onda joj nista ne hvali.
 
Ponovo(jos samo sad) cu ja da pitam mozda jos nekom pomogne,na upustvu od moje motorke lepo pise da se mesa ulje i gorivo u srazmeri 1:25 i to sam pravilno odradio medjutim imam osecaj da mi puno cadi-dimi kao da je previse ulja u gorivu te pitam da li treba praviti mesvinu onako kako je proizvodjac motora preporucio ili ipak onako kako pise na bocici ulja tj. 1:50?
Koristio sam ulje "stihl" na kome pise da je njemackog proizvodjaca u sto i neverujem ali isto takodje pise "mesavina se priprema sa 2% ulja" nema na bocici nikakve oznake tipa hp,hp ultra,hp super i sl. znaci nikakve oznake takog tipa.
Edit:pitam iz razloga sto sam za kratko vreme spalio-pregorele vec tri svecice pa mozda je i zbog jake smese[/QUOTE
Slobodno sipaj 2,5% mesavinu i neboj se jer cim previse cadi ona se i gusi i nema snage dovoljno a uz to i problemi sa svecicom su prisutni sigurno. Samo za stare tipove testera i mineralna ulja se preporucivalo4-5 % mesvina ali to je vec i konstrukciono drugacija masina
 
Koristi se za ogrev, 10-15 kubika godisnje max, ima ona i svojih problema npr. mora da stoji u lezecem polozaju inace pusti sav testerol, prosle god nije htela da podmazuje lanac pa smo je stelovali svakih 10 min, ovo za lanac smo kao sredili pa videcemo sta ce biti ove god. Zahteva velike zivce i strpljenje ali to nam je sto nam je.
 
Ma i original STIHL imaju svoje probleme i to uz mnogo vecu cenu samo sto to mnogi nece da priznaju, a ne ove kineske jeftine masine.
Spomenu Vica mineralno ulje i mogu vam reci da sam ga ja slucajno kupio jer nisam znao da je mineralno. Koristio sam ga prvo za frezu 506 i vidim nista joj ne skodi pa sam poceo i u trimer da ga koristim, a sad i za testere. Samo sto mesavinu pravim 2,5%. Nisam primetio neke probleme za sad.
 
Mozes mislit kako je kod mene kad ide 1:25 a to je 4% mesavina a to opet znaci da na 2,5 l benzina ide 100 ml ulja,siguran sam da ce to resit problem samo me brine sta ce biti sa motorom jer to onda nije po preporuci proizvodjaca

Mislim da komplikujes odvise.....ono stilovo ulje naspi na 4 litr bezolovnog,a mozes i na 5 litar i kresi tu motorku.....I da crkne nije neka steta....svedno nikad nije ispravna :haha::haha:
 
Ako ti ne treba testera za deblja drva, onda cemo ti svi ovde toplo preporuciti stihl ms 180. Ima dosta nas koji koristimo ovu testeru i prezadovoljni smo. Odlicna je cena, a odlicno se pokazao i kvalitet.
Ja sam je kupio sa macem od 30cm i 3/8 pico lancem (22 zuba) i sirinom vodjice na lancu od 1,3. Kada raskresujem oboreno drvo, pomislio bi covek kako mi je ovo jedini posao kojim se bavim jer grane u sekundi samo padaju obzirom da je lagana u ruci a opet brza sa uskim lancem pa samo prolazi kroz grane.
 
Ako ti ne treba testera za deblja drva, onda cemo ti svi ovde toplo preporuciti stihl ms 180. Ima dosta nas koji koristimo ovu testeru i prezadovoljni smo. Odlicna je cena, a odlicno se pokazao i kvalitet.
Ja sam je kupio sa macem od 30cm i 3/8 pico lancem (22 zuba) i sirinom vodjice na lancu od 1,3. Kada raskresujem oboreno drvo, pomislio bi covek kako mi je ovo jedini posao kojim se bavim jer grane u sekundi samo padaju obzirom da je lagana u ruci a opet brza sa uskim lancem pa samo prolazi kroz grane.

Slazem se s ovim... Mada imam trenutno 2 Stihl MS 180, od skoro imam i stihl ms 211... jest da je za 100 evropskih novcanica skuplja ali ja bih ipak izabrao nju...
 
Kupio sam MS180 pokvarenu bez kompresije.Rasturim i vidim stradao klip ali ne od rada več zbog gluposti.Majstori stavili svečicu od avta dugi navoj i prvi poteg gotova.Kad dobijem sa ebaya klip ču imat za male pare dobru testericu.
 
[FONT=&quot]Kakva su vam iskustva sa testerom Partner 371, koliko tacno ima ona ks i koja je okvirna cena? Koristio bih je za lakse poslove.[/FONT]
 
Kakva su vam iskustva sa testerom Partner 371, koliko tacno ima ona ks i koja je okvirna cena? Koristio bih je za lakse poslove.

To je testerica koja je masovno pravljena pod raznim brendovima. Nije to svedski kvalitet. Po meni je manje snage od recimo ms180, sto znaci da je ispod 2 konja.Ja licno bih je izbegao, osim ako je dobijas kao poklon.
Uzmi lepo ms180 i ne brines ni za delove, a znas da ce da sluzi dugo i odlicno..
 
Nasa Stihlka 4500 sasekla zasada oko 5 kubika ove sezone, stavljen novi lanac, stari problemi su da pusta testerol na sve strane, i novi problem da zaglavljuje zvezda na vrhu maca zbog cega mora cesto da se sve rastavlja dok se ona ne razglavi. To je problem u macu, motor testere radi odlicno, pali iz prve u toku dana kad radi, samo joj treba sredjivanje kod majstora.
 
Nazad
Vrh