Motorne testere

Miro- platine bi trebalo da ti odgovaraju od apenca a kondenzator ide od 0.33mf...ali tog nema kod nas...tako da moze neki od zastave/lade oni si 035mf

jako malo podataka o tom tipu tj 247-250...ono sto sam zapazio je da je nas dmb 2t motor kopija rotaxa

ispraznio sam sanduce...jos me cudi sto mi nestizu poruke
 
Jedno pitanje pa ko zna ako zeli neka mi odgovori tj. pomogne. Imam Stil 028 jako dobrog kvaliteta al u poslednje vreme nesto krenuo da me zeza. Upalim krenem da rezem pa cak i samo kad radi u mestu krene da se gasi da gubi snagu kad mu dam gas prvo se zagusi pa posle negde krene da prima gas. Uzmem i ga nastelujem na karburatoru ona dva srafa i sve super, radi odlicno i posle minut dva opet sve isto i tako u krug. Jel da zovem cigane da spasim sebe ili ima neki lek za to.
 
To su neki od simptoma kada membrane u karburatoru izgube elasticnost.Najsigurnije skinuti auspuh sa testere i proveriti stanje cilindra i klipa kroz izduvni port ako je izgreban
znaci da je za zamenu,takodje proveriti zazor na svecici,mesavina ne sme dugo da stoji.Ima tu jos stvari ne poznajem toliko model 028.
 
Imam Husqvarnu 576xp-g i problem u vidu curenja ulja.Inace podmazuje lanac ali cim stoji napravi se barica ulja ispod nje.Moze li mi neko reci sta moze biti? Dobijo sam je u kompezaciji i zelim da je prodam ali bih to prvo popravio da nemam da mislim o tome i da covek koji eventualno kupi nema zamerke...inace ona savrseno radi,kao nova 2011god.
 
Isti problem sam imao kod Villager motorne testere. U radu podmazuje normalno lanac, a kada je ugasena ispod nje se stvori barica ulja. Problem je bio u napuklom crevcetu kroz koje prolazi ulje od pumpe do mača. Njegovom zamenom problem je bio resen.
 
Imam jedno pitanje, rijesio sam da kupim motornu testeru za svoj posao... eto da imam da presegam po neko ne predebelo drvo za zimu... Dvoumim se izmedju Stilke od 2ks i ovih viladzera i sl... Vas predlog?
 
Ja glasam za Villager, i to model [FONT=&quot]Villager VGS 20S...[/FONT]
Sve me više prijatno iznenađuje kvalitet izrade poslednjih modela motorki i trimera...
Na njoj je (u prvoj ugradnji) original Oregon mač i lanac...
Plus je i servis, garancija i dostupnost (relativno) jeftinih delova...
Mada sam ponosni vlasnik više (bivših) Stihl-ovih mašina, mislim da je od njih ostalo samo ime, i da (duboki) jaz koji je postojao (nekada) između Stihl-a i SVI ostali (izuzev Husqvarne), se smanjio toliko da je to sada (možda) samo korak iza (ili pola?)...
 
e ne znam, svi nesto pricaju za ove poluprofesionalne da ne valjaju, ne dijelim to misljenje jer sam prije dvije godine kupio EMIX trimer 2ks mete kako radi. Rezervoar goriva od 1,7l potrosi napunim novi rezer. pali kao mina tako da ja smatram da su vise izvikane ove polupr. nego sto je tako... Koliko je KS ovaj viladzer sto mi p[ominjes brate?
 
Da li neko zna sta sve moze biti uzrok da ne baca varnicu na svecicu?
Testera radila normalno par minuta i posle nece da upali,posle utvrdim da nikako ne baca varnicu ili ponekad samo nakratko baci i tad i upali nakratko i to je sve.
Svecicu sam skoro uzeo novu originalnu i nije malo radila,da li je moguce da je tako brzo izgorila?
Kako proveriti da li uopste dolazi struja do svecice,da li nije kvar u onoj "luli" gde staje svecica?
Ne bi se upustao u rastavljanje jer nemam bas nekog znanja oko platina,kondenzatora itd.koji mogu ujedno i biti uzrok sto ne baca varnicu
 
Koristimo kinesku Stihl 4500, sad me zanima jel moze u nju da ide sae 30 (nekorisceno) umesto testerola? Ocu sam strogo zabranio da ubacuje preradjeno ulje, aj i da je neko sveze ali ono ko zna koliko je staro bilo.
 
Marko60-pogledaj prekidac gasenja i zicu sto ide od bobine do prekidaca.....no moze biti i kvar oko bobine tj paljenja

A506-Moze sae 30..sa obicnim uljima se brze trosi mac i karike lanca brze dobijaju luft tj lanac se isteze jer ulje frca sa lanca i nestize do donjeg reznog dela u kolicini koliko treba...
dok se testerol lepi za lanac i kanal maca i obezbedjuje konstantno dobro podmazivanje...
ako sipate bilo koje ulje a da nije testerol onda pojacajte protok uljne pumpe na donjem sraficu...ima oznaceno min/max
 
A kako proverit da li dolazi struja do svecice,recimo da mi je svecica u kvaru na koji nacin mogu to proverit?


Sent from my iPhone6 using Tapatalk
 
Imamo nesto malo tog ulja 600-700 gr pa cim se ono potrosi uzimam testerol. Imamo i sae 90 ali to je verovatno jos gore posto je gusto?
 
Nazad
Vrh