Motorne testere

Tomos-husqvarna f61 kada treba da se ugasi, treba je gasiti prekidac pomaknuti u rezimu STOP pa vratiti nazad, da li tako treba?
 
Svaka se na gasi na STOP, dobra je navika vratiti odmah prekidač da ne bih zaboravio kod sledećeg paljenja i tako presisala (ako se povuče par puta,a prekidač stoji na STOP)
 
034s je testera sa klipom 48mm, snagom od 4.6ks i tezinom od 5.6kg(bez rez.garniture).
Kada je predstavljena bila je daleko ispred konkurencije, koja je bila i teza i sa zaostalim konstruktivnim konceptom.
Imam tu masinu jako dugo,. To je mi je bila prva testera nove generacije posle onih starih 070, 051, 056 itd..
Kod mene je odradila jako puno za tih preko 25godina, ali i sada je u stanju 'kao nova'.
Koncept ove masine je takav da moze sluziti neograniceno, jer se vrlo jednostavno servisira, cak i kada je generalna opravka u pitanju(koju je retko ko radio).
To moze biti jedina testera u domacinstvu, jer nije preteska za lake radove, a bez problema moze terati i mac od 50 ili 63cm za obaranje velikih trupaca. Amortizacija je solidna i ne umara..

Malo novija verzija te testere je 036, a kasnije ms360..
Dakle, taj model se uspesno prodavao skoro 30 godina, cisto da se proceni kakva je to testera.
 
Mi ih imamo 2 komada. Jednu je tata kupio novu 1980i neke godine. Imam sve racune i servisnu knjigu. Skoro 20 godina je bila jedina testera u domacinstvu. Isekla Boga oca. Jednom su menjani klip i karike, a posle su otisli lezajevi, te sam uradio generalnu koja sa Meteor klipom i karikam, lezajima u kvalitetu nije kostala vise od 6000 dinara.
Drugu smo dobili na poklon, neispravnu klasicna 034. Ali kada su otisli klip i karike, sa jedne sto imam za delove uzmem cilindar 48mm (naspram standardnih 46) i ugradim najjjeftiniji Aip klip sa karikama. Ona nosi Duromatic mac 45cm i sa ostrim lancom bukvalno jede sve pred sobom.
Sa obe sam prezadovoljan, a to sto sam spalio klip i karike i generalnu sto sam radio je delimicno krivo nekvalitetno 2T ulje, a opet i jedna i druga su se naradile i to poprilicno:ppozdrav:
 
Hvala puno! Pitah jer nasledih jednu koju su nesavesni likovi spalili cistim benzinom, inace je kod nas u domacinstvu od samog pocetka (kupljena nova) i bila je takodje 'jedinica'. :) Varijanta popravke je zamena klipa sa karikom i lezajem koji ce gurati lakse poslove ili komplet zamena sa cilindrom pride. U zvanicnom servisu je prva varijanta relativno ok, dok za drugu vec pocinje da zulja novcanik pa razmisljam sta raditi dalje... Definitivno cu gledati da je vratim u zivot.

Da li su cilindri identicni na relaciji 034S i 036? Nadjoh da je isti precnik klipa i naravno zapremina ali konstrukciono ne znam..?
 
Neznam sta su ti rekli,zimus sam radio 034..
sa delovima u kvalitetu(meteor,skf,corteco,) je oko 160-170e
tu ti ulaze radilica,cilindar,klip,set dihtunga,semerinzi,lezajevi,membrane itd

jeftinija varijanta nebi smela proci preko 70...mozda i manje...
 
Može li ko reći gde grešim, imam ovu malu stihl 18 motornu. E problem je taj što se na auspuhu pojavljuje ulje kao da ima viška ulja u mesavini. Koristim originalno stihl ulje ( zapečaćena boca kupljena u sumoopremi)
Kupim 5 litara na benzinskoj i saspem flasicu, isto ako pravim manju količinu np 1 l mešavine ubacim 20 ml ulja(sa spricom ) isto. Gde grešim? Frka mi je da će auspuh zalepiti od ulja i čadji pa ko će nositi u servis...

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Ako cesto radis na kratko i manjim gasom nije ni cudo da zapusi ili zamasti. Ponekad treba je dernuti u trupac pun mac i pun gas da se zagreje i ogori dobro svu garezinu.Stim bar ja problema nemam na masinama
 
Ono jeste nisam je ni silio nešto puno, seče male grane i tako neke sitnice, da ne palim matoru.
Najteže što je radila do sad je krčenje obale sa vrbama prečnika 10- 15 cm. Ali i tad je bilo ulja.
Kao da u mesavini ima više ulja nego što treba...


Послато са C5503
 
Da li neko zna gde ima u Srbiji da se kupe delovi za Solo motorne testere? Konkretno treba mi klip 54mm za Solo Rex ili još bolje klip i stublina za Solo Super rex 58mm
 
Ponova od pre neki dan.

20160620_190423.jpg


Komplet mač i lanac (35cm) i kraća kombinacija sa dva lanca u dobrom stanju. Sad imam duplu rezervu.:osmeh:
Hvala članu mirosti na pomoći. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

I još jedna novost. Pronađena mi je testera! :osmeh:
Pisao sam na forumu da su mi ukrali motornu testeru (MS 180) pre nepune dve godine. I sada mi je vraćena (šta ti je pravna država :osmeh:).
Taj na koga smo sumnjali od početka je ''pao'' zbog više dela, pa su ga priupitali i za moju testeru. Testeru je bio prodao i otkrio je kome. Ali, tu se završavaju dobre vesti. Testera mi je vraćena u delovima, u potpunosti rasturena...




Ne znam iz kog razloga, verovatno je taj hteo da je utopi nekako... Postavlja se pitanje šta raditi, u kakvom je stanju uopšte i bila. Mislim da je sve tu, do najmanjeg šrafa.
 
Imao sam slucaj da mi je tip doneo testeru na servis,testera prenocila kod meni i ujutro policija na vrata i odneli testeru kao ukradena u nekom selu pored,lopov je prodao ovom tipu...na kraju tip ostao bez testere,bez novaca...sreca pa je policija sacekala da skinem delove sto sam ugradio....

ako budes hteo da je se resis javi mi se...treba mi jedna mala...prodao sam malu huskvarnu 41...taman bi mi dobro dosla ms180 ili ms210/230/250
takodje ako neko ima neku od gore pomenutih nek mi se javi
 
Brkin isprazni sanduce, poslao sam ti poruku/pitanje oko onog Rotax motora..







Uzgred, ima li ko nekih iskustava sa ovim motorom.
Nalazi se na samohodnoj grabilici Pottinger 160.
 
Ponova od pre neki dan.

20160620_190423.jpg


Komplet mač i lanac (35cm) i kraća kombinacija sa dva lanca u dobrom stanju. Sad imam duplu rezervu.:osmeh:
Hvala članu mirosti na pomoći. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

I još jedna novost. Pronađena mi je testera! :osmeh:
Pisao sam na forumu da su mi ukrali motornu testeru (MS 180) pre nepune dve godine. I sada mi je vraćena (šta ti je pravna država :osmeh:).
Taj na koga smo sumnjali od početka je ''pao'' zbog više dela, pa su ga priupitali i za moju testeru. Testeru je bio prodao i otkrio je kome. Ali, tu se završavaju dobre vesti. Testera mi je vraćena u delovima, u potpunosti rasturena...




Ne znam iz kog razloga, verovatno je taj hteo da je utopi nekako... Postavlja se pitanje šta raditi, u kakvom je stanju uopšte i bila. Mislim da je sve tu, do najmanjeg šrafa.

Uvek volim da čujem ovakvu vest!
Nadam se da nije pretrpela neku havariju.
Treba čuvati papire svih mašina, nikad se ne zna i šta i posle garancije može da se desi, mada i uhvaćeni lopovi znaju gde su "operisali" i "lako" se sete kada ih uhvate!
 
Nazad
Vrh