Motorne testere

Pozdrav. Šta može da bude problem kod Huskvarne 242, gasi se kada je na leru. Na većem gasu radi sasvim normalno, ali čim se pusti gas ona se malo malo pa ugasi. Deluje mi kao da ima problem sa falš vazduhom.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Kad ima falš onda diže obrtaje...može dosta toga biti,ako nisi skoro menjao svećicu,promeni je...gasi se kao da je premali ler ili ima normalan ler pa se ugasi ?
 
Probaću onda prvo svećicu da zamenim. Ima normalan ler, radi normalno nekada može čak i minut tako da stoji i onda se samo ugasi, a nekada odmah čim se pusti gas ugasi se u ruci.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Imam problem sa testerom. Problem je kad sece neki deblji trupac, rez uvek vuce na jednu stranu (i to levu) i onda na kraju se toliko iskrivi rez da ne mogu da je pomeram gore dole. Lanac je bas ostar, oni izbacivaci piljevine su nizi od zuba. Na izgled sve je ok sa macem i lancem ali samo na izgled... Ako neko zna sta moze da bude bio bih mu veoma zahvalan..
 
Moze biti do ostrenja sto kaze Pottinger,a moze biti i da je jedna strana granicnika dubine vise skinuta pa zubi na toj strani hvataju vise nego druga stana pa lanac vuce u stranu....



image upload no size limit

doslo je takvo vreme da se masine za ostrenje mogu kupiti za jako male novce....svako racuna da se kupi masina za 2000-3000 i peglaj....100-150-200 din po komadu pa da vidis eto love...
kod takvih kad se odnese lanac desava se bas sto se i desilo i Nikoli...takva dva majstora imam u selu...kad mi dodje zima onda poludim....nema dana a da se ne uradi bar jedan lanac posle strucnjaka...
i sto je najgore zbog takvih je masinsko ostrenje na losem glasu.... ili skinu puno ili upropaste lanac,bilo je slucajeva da lanac vise nemoze da se naostri kako treba pa zavrsi u kanti

prvom prilikom stavljam slike sa masinskog ostrenja...da vidite kako NE treba ostriti....
 
Poslednja izmena:
Ma oni grebene (čistače,kaljke..) i ne skidaju...problem kod nestručnog mašinskog oštrenja je u tome što uopšte ne vode računa o potrošenosti zuba,već stiskaju k'o budale svaki istom silom i drže kamen isto vreme.Kako je rezni zub pod blagim konusom (opada visina sa stalnim oštrenjem), a greben ostaje na istom nivou, onu stranu koju su više skinuli slabije seče i vuče u suprotnu.Razlika izmedju visine zuba i grebena mora biti ista, propisana za taj tip lanca.Slično se dešava i kad je mač nerevnomerno pohaban.
 
Resio sam problem sa dobrom turpijom i sat vremena ostrenja lanca.. Morao sam svaki zub da popravim i postavim ga pod ugao one crtice sto ima utisnuta na svakom zubu, mada mislim da cu mi okalili lanac pa je dosa mekan tako da ce morati ipak nov da se kupi. Steta sto nisam slikao pre da vidite kako je to izgledalo:zli:. Inace masinski ostrenje lanca sam radio u "Moto Dane" u Zrenjaninu i nece me vise videti tamo. Sve delove nabavljaju na ovom sajtu http://www.motobike.rs/ ali dosta vise dignu cene. Hvala svima na pomoci :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ja u zadnje vreme imam problem sa lancima. Zubi se ne potrose ni do polovinu i toliko se rastegne da kad naspanujem do kraja,lanac blago visi sa dodje strane maca. Prosli lanac imao na sebi utisnuto husq a ovaj sad je oregon. Dosao u kutiji,nije secen na meru. Jel ima jos neko taj problem?

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Cuo sam od par ljudi za taj problem, ali ja licno nisam primetio to istezanje. Imam lance STIHL i OREGON i dobro me sluze i jedni i drugi samo sto sam primetio da je OREGON mozda malo tvrdji. To sam primetio prilikom ostrenja. Ne verujem da radis sa tupim lancem i da pritiskas testeru u drvo pa da je zbog toga doslo do istezanja.
 
Svaki se "tegli" kao nov, e sad, koliko ???Ako je original/kvalitetan nikako dotle da ne može da se našpanuje (ljudi često i krate jer se toliko isteglio, ali takvi lanci su opasni).To što je došao u kutiji ništa ne znači,tj. nije nikakva garancija da je oregon original.Većina naših trgovaca kupi 3 kotura kineskih (3/8 picco,0.325 i 3/8, prazne kutije oregon (uostalom kao i flašice za Stihl ulja) skrati na standarnde dužine , šikne u kutije i prodaje kao original
 
Ne radim sa tupim lancem, ali nije mi jasno sto se rastezu. Losa mi kamera na tel pa ne mogu da pokazem

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Evo male zanimljivosti (iako nije baš reč o testerema),Stihl je od 1949. do ranih 60-ih proizvodio lak traktor Stihl 140,dizel, vazdušno hladjenje

6g91s1.png
 
Mozda bi mogao prodati nesto orahovine u trupcu. Ima dobru cenu a to ce ti obezbediti dodatnu zaradu.
 
Pa nisu nesto kvalitetni, ali bi mogao da ih odnesem kod druga koji drzi veliku strugaru pa da vidim sa njim koliko bih para izvukao. Pre toga moram da kreiram cenu neku.
 
Ovde kod mene je covek imao slicnu situaciju sa jednom velikom topolom. Bila mu blizu kuce uz samu garazu i jednu drvenu sto rece stracaricu. On je dao topolu, znaci kompletnu, samo da je neko isece i otera, ali je stracarica morala da se rasturi i ponovo sagradi. Jedan se covek prihvatio i odradio to tako. Imao je sigurno oko 2 kubika za daske i onaj otpad za grejanje.
 
Nazad
Vrh