Motorne testere

Bili su lanci i ovi ostraci negde u ponudi ali za koje tipove testera to neznam. Mislim ipak da je to za ove novije modele ali po meni neisplativo.Kupi alat klasican za ostrenje i rezervi jos jedan naostren lanac i nema problema. Turpija je uvek tu da odradi svoje
 
Imam Husqvarnu nosi oznaku 61FF, to je ona Tomos-Husqvarna, gledajuci na netu https://www.youtube.com/watch?v=THLg6EgLJk8, da li postoji nesto ovako za ovu moju testeru?
Ne radi se o tipu testere, koliko vidim ovde moraš imati i njihov mač (dve rupe na koje ide oštrač) i takav lanac, za oštrenje u šumi je odlična i brza stvar,ali treba videti da li prave oštećenja od duže upotrebe što se čistača i uglova tiče.
 
Poslednja izmena:
Tal model lanca ima drugačije zube od običnih lanaca i čuo sam da dosta lošije pili od ovih običnih.Ovaj oštrač brusi po zubu a ne sa strane kak se obično brusi,ja mislim da je šteta para za taj komplet.
 
Jedno pitanje za vas koji se bavite popravkom testera,naručio bi ovo sa linka za stihl 044.Nisam baš siguran dal je to klip sa 10mm bolcnom i koji klip bi dobio ak naručim i još dal ima rupu za dekompresor jer na ovoj koja je ribnula ga nema.Hvala na odgovoru.
http://www.aliexpress.com/item/2016..._7&btsid=297f7e7b-cd07-427b-9e1c-2cd14f94ccd7

Ja sam par puta radio ms440 i ms460 i to su jake testere koje traze dobre delove da bi radile kako treba.
Moras utvrditi koju bolcnu nosi tvoja testera(10 ili 12) i taj klip i kupujes.
Ovo sto ti je prikazano na slikama nista ne odgovara.
Klip sa prozorima je sa jednom karikom kao neka Husq, a ovaj drugi je bez prozora i sigurno nije za tu testeru.
Jedino cilindar ti malo lici na ono sto treba da bude. To sto nema dekompresor nije neko nedostatak, jer ga mnogi i zatvaraju radi toga sto cesto ne dihtuje kako valja.
Prodavac je verovatno firma koja pravi delove i za Stihl i Husq i onda trpaju razne slike. Feedback mu nije savrsen(97%), tako da budi oprezan i ako je jeftino.
Mozda nebi bili lose da ih kontaktiras preko chat-a i da ti posalju slike elemenata koje stvarno dobijas.
U najgorem slucaju kupices naknadno drugi klip i nema problema..
 
Baš u tome je finta jer ova ima bolcnu 10mm a svuda što gledam te jeftine garniture je u kompletu sa 12mm bolcnom.Ova o44 sam malo prečito forume i piše da se kratko radila nekih dve godine,umjesto nje je došla 440 i ona ima skoro sve isto osim bolcne koji je 12mm.Naručio sam ovaj komplet i šta bude bude.Ovi pilu mi je isto neko ostavio pa ču je složit da padne koji $$.Pripremljeno je sve tak da kad dođe komplet samo namontiram.


 
Kad je rasklopis sve se vidi koliko je radila, nema greske.
Kada namontiras cilindar i klip, izmeri hermeticnost radi provere semeringa radilice.
Klip i cilindar i odlaze bas od losih semeringa.
Mada, ako ugradjujes delove ove klase kvaliteta u tu testeru, posteno bi bilo da to kupcu predocis pre kupovine.
Ja, licno takve delove nebih ugradjivao u tu testeru. Original sklop je preko 250€, a ovaj tvoj 10% od te cene..
 
Teško ćeš naći takvog...to su testere najnovije generacije,a kod nas su tek počele nedavno sa prodajom...ljudi (hobi i poluprofi) uglavnom kupuju serije 3xx i 4xx, profesionalci,90% proverene serije 3xx (346,353,359,365,372 xp)

verovatno da si u pravu,kad bolje razmislim ne bih rizikovao sa tom testerom..em zbog velike cene em sto je to jos novo,neispitano! sta mislite o husqvarni 372xp? to mi je druga opcija!
 
Koliko novije...340,350,360 S ?
Po meni, klasika (srednja), niže od "renomiranih" (malko) ali zato viša klasa u odnosu na P.R.C. i klonove, definitivno!!!
 
Uzeo sam zimus jednu polovnu p340s, kao pomoc starom opemu 157 I za lakse operacije. Made in China. Mala I laka, za te pare nije losa. Odmah sam promenio karburator a posle par rezervoara dok sam je cistio primetio sam da je filter propustio puno trunja direktno u karburator. Znaci I tu imam problem. A da, I lisnata opruga koja vraca kanap za paljenje je bila pukla pa sam je sanirao. Uz sve navedene probleme ipak sam zadovoljan, pali kao mina I fino sece (novim stihl lancem). Daleko je od husqvarne...
 
imam dolmar 119 sredjena. nov mac,nov lanac,kompresija odlicna,ali je slabo koristim.ako je neko zainteresovan prodao bi je.cenim je 110e.ako budem znao postavicu slike. informacije moze na pp ili na tel.069-221-86-99
 
Sezona vec pocinje, a tema zmrla. Niko da postavi neku slikicu. Evo ja nadjoh jednu u kompu od prosle godine sa "terena" iz planine.

Pronadjite testeru na slici i pogodite koja je u pitanju.:osmeh:
 
Nedavno sam pricao sa ljudima iz stihl-a,kazu da su se iznenadili za ms290 koliko su ih prodali za ove godine...nisu skupe a veoma mocne i lagane sa svojih 4.1ks i tezinom nepunih 6kg
 
Nazad
Vrh