Motorne testere

Pre dva dana sam zapoceo remont kinaske motorke , za pocetak od karburatora . Celog sam razvalio , ocistio , membrana nije bila u losem stanju (ispravna) , ali cu da kupim novu da je zamenim . Sredio sam ga i sad izgleda kao nov. Danas cu da nastavim malo oko elektronike da proverim nesto , pa u novoj godini cilindar , karike .... Ima da bude ko nova.

@Crni gruja :


U pravu si ! Gde ostvariti tu garanciju :haha: :haha: :haha: :haha: :D .
 
Uskoro Vam saljem nove slike PS-45.....da vidite nesto.......
PS: Srecna Vam nova godina, sve najbolje i najlepse Vam svima zelim, i da vas alatke :zli: sluze duuuugo i bez problema (servisa )! :cao:
 
Razvalio sam jednog kineza . Skinuo sam mu cilindar relativno lako , ali na drugom ne mogu nikako da ga odvojim od testere . Sve srafove sam odvio , sve skinuo kao i na prethodnom . Zapeko je sa onim zelenim kartonskim dihtungom i neznam kako da ga odvojim . Zalepila mu se donja karika i ima slabu kompresiju sad pa moram da ga otvorim. Ima li neko nekakvo resenje za ovaj problem? :sta:

@Neledr :



Pa nije valjda da imas opet neki problem sa motorkom !?
 
Dule majstor@
ako si siguran da nije ostao neki sraf , neki stari noz ili ostro dleto izmedju bloka i ciclinddra , morao bi d popusti samo pazljivo jer su delovi vrlo lomljivi.
 
Radio sam pre tako kod nekih drugih motorki ali ovdde je u pitanju nekakav zeleni kartonski dihtung . Ako bi tako postupio sigurno bi jako ostetio taj dihtung , a ne verujem da bi negde mogao da ga nabavim , jedino ako bi odgovarao sa villagera vgs 24 ili 20 . Od cega bi mogao da napravim taj dihtung , od kartonske fascikle neverujem da bi moglo zbog velike temperature cilindra.
 
jbg klingerit mu je ime ima ga u bolje snabdevenim prodavnicama delova prodaje se na metar, i po debljini i nije jeftin od njega se seče sve po potrebi za dihtunge otporan je na temperaturu i to bezasbestni oko 250 c asbestni 450 c debljine od 0.5 mm - 5 mm


ps ukucaj na google klingerit i dobiješ nekoliko firmi koje ga prodaju
 
DULEmajstor je napisao(la):
Razvalio sam jednog kineza . Skinuo sam mu cilindar relativno lako , ali na drugom ne mogu nikako da ga odvojim od testere . Sve srafove sam odvio , sve skinuo kao i na prethodnom . Zapeko je sa onim zelenim kartonskim dihtungom i neznam kako da ga odvojim . Zalepila mu se donja karika i ima slabu kompresiju sad pa moram da ga otvorim. Ima li neko nekakvo resenje za ovaj problem? :sta:

@Neledr :



Pa nije valjda da imas opet neki problem sa motorkom !?

Imam.......pre par dana uzmem testeru da nesto presecem,jedan deo trupca koji mi je ostao od pre mesec -dva.Procedura po PS-u, cok,povlacenje, javi se ona, spustim cok i blokiram gas i ponovo povlacim starter...........i onda nastaje igranka! Puca deo plastike koji drzi spulnu gde se namotava kanap od startera! Znaci pri povlacenju uzeta, puca deo plastike kucista testere koji drzi spulnu na koju se namotava kanap, i spulna se ukosila,i sada nema ni povlacenja ni vracanja kanapa!!!!
Posto mi je pod garancijom, po praznicima su da je vratim u servis gde sam je i uzeo da je srede! Nadam se da ce mi priznati garanciju....sta Vi mislite!?
 
Evo slikice ( ovo je snimak pre havarije)
dg1o4y.jpg
 
misli da ce ti priznati havariju :cao:
Post je spojen: [time]1293994418[/time]
_________________________________________________
temperatura je mnogo manja ispod cilindra tako da moze papir provereno jos pre 20god a kompresija je u gornjem delu cilindra :cao:
 
ja sam svatio da da je to dihtung ispod cilindra (izmedju bloka i cilindra)nisam jos video pilu sa glavom cilindra osim mozda neke stare :sta:
 
Hvala ljudi na pomoci . Rec je o dihtungu koji se nalazi ispod cilindra, izmedju cilindra i bloka motora.

Stari dihtung je bio od nekakvog zelenog kartona . Na ovoj testeri su svi dihtunzi od tog matterijala.

Sta kazete da kupim neku fasciklu od kvalitetnog materijala pa da to izrezem ?
Post je spojen: [time]1293976224[/time]
_________________________________________________
@neledr:


Bez brige ortak. Morace oni to da priznaju . Moguce da je testera kao nova imala nekakvih fabrickih gresaka ili nedostataka , to ne strada ni kod kineskih kopija , a kamoli da to sebi dozvoli jedan dolmar.

Moze li jedna slika (male rezolucije) posle havarije? Kako se ponasa testera u radu? Kako sece?
Post je spojen: [time]1294001696[/time]
_________________________________________________
@neledr:

Sad sam tek vido sliku. Jel to pukla ova narandzasta plastika , kao sto je nacrtano.

Sigurno je fabricki naprsla ta plastika , i takva je montirana na testeru.
 
Nazad
Vrh