Motorne testere

Zvezda,D,krug sa kanalom,spic za to sve treba poseban srafciger.... pre dve godine su mi set od 6 komada,ako se dobro secam cena je bila oko 55e...sad ih ima jeftinije nesto oko 5-6e po komadu....
skini karburator i bonsek listom zaseci po sredini svakog srafa i resio si problem
stavljaju zato da kad se poremeti nemozes sam podesiti vec moras ici u servis
 
Ovaj nije zvjezdasti, imas u cosku oblik. Ja sam svoj kupio na ebay-u, jer u prodavnici gdje sam kupio motorku nije bilo(kao i drugdje u gradu).
 
U planu mi je kupovina motorne testere, motorka ne bi radila puno tj samo za kucne potrebe, nekih 20-30 metara drva godisnje, nista previse..E sad zanima me vase misljenje da li je bolje kupiti Villager vgs 30/33 novu za nekih 170-180 evra i dvije godine garancije na nju, ili kupiti polovnu 025,029,034 tj odprilike neku u tom rangu, polovnu za nekih 20-30 evra skuplje nego ovu novu villager za garancijom?
 
Od tih koje si naveo, samo 034 valja. Ja bih ti preporucio polovnu 034/036, jer je profesionalna proverena testera srednje tezine i snage.
E sad, pronalazenje dobrog primerka je vec drugi par opanaka..
 
U planu mi je kupovina motorne testere, motorka ne bi radila puno tj samo za kucne potrebe, nekih 20-30 metara drva godisnje, nista previse..E sad zanima me vase misljenje da li je bolje kupiti Villager vgs 30/33 novu za nekih 170-180 evra i dvije godine garancije na nju, ili kupiti polovnu 025,029,034 tj odprilike neku u tom rangu, polovnu za nekih 20-30 evra skuplje nego ovu novu villager za garancijom?
Ja bi ti preporucio husqvarnu 445, najpovoljnija i najbolja za kucne potrebe, kvalitet je zadovoljavajuci, samo je dobro odrzavaj i dug ce raditi bez servisiranja.
 
445 jeste modernija, ali je po robusnosti, trajnosti a pogotovu snazi neuporediva sa 034s/036.
Odnos tezine i snage je poprilicno losiji nego kod starih 'stilovki'..
 
Onda je bolji izbor polovna H 61, robusnija je od 445, nesto masivnija kao i teza za startovanje. Otac je zamjenio sa 445 jer ne moze vise raditi sa njome zbog mase i vibracija. Ako budes uzeo polovnu H61, prije rada zamjeni sve amortizere, provjeri u kakvom stanju je lancanik, filter za vazduh, membrane na karburatoru. Uljna pumpa je odlicna na ovoj testeri (kod mene je sipano preradjeno ulje fugo vremena i opet radi).
 
Pricamo o testeri tezine do 5.5kg(H61 je dosta teza). Nema vise dobre polovne H61, a i njena amortizacija, trajnost motora(jedna karika) i ostalo je losije od Stihl pandama.
 
Koristio sam h61 dok sam jos isao u srednju skolu, jeste da je masivna ali zato nema problema pri obaranju veceg drveca samo naostriti lanac i neka podmazuje kako treba. Sto se tice motora, nema te koja ce trajati vjecno, bila ona stilovka ili husvarna. Ja one amaterske testere ne bi dzaba, jednom mi je dosla u ruke i pocupala sve zivce.
 
slike.php
[/URL][/IMG] Evo i mojih oldtajmer-babaroga. Zavrsile i ovu sezonu, pa ih lickam...
 
Onda je bolji izbor polovna H 61, robusnija je od 445, nesto masivnija kao i teza za startovanje. Otac je zamjenio sa 445 jer ne moze vise raditi sa njome zbog mase i vibracija. Ako budes uzeo polovnu H61, prije rada zamjeni sve amortizere, provjeri u kakvom stanju je lancanik, filter za vazduh, membrane na karburatoru. Uljna pumpa je odlicna na ovoj testeri (kod mene je sipano preradjeno ulje fugo vremena i opet radi).
ja sam prodao h61 prije neki dan 130e,novi karburator,elektronika,bombina,mac,lanac,kvacilo,filteri i semerinzi,ali sam je prodao zbog tezine

- - - - - - - - - -

Zvezda,D,krug sa kanalom,spic za to sve treba poseban srafciger.... pre dve godine su mi set od 6 komada,ako se dobro secam cena je bila oko 55e...sad ih ima jeftinije nesto oko 5-6e po komadu....
skini karburator i bonsek listom zaseci po sredini svakog srafa i resio si problem
stavljaju zato da kad se poremeti nemozes sam podesiti vec moras ici u servis
zvao sam servis kazu set od 4 kljuca 32e e sad sta im spada u taj set neznam,ali je preskup,deru na sve strane
 
Poslednja izmena:
@veliki

Ukucaj u pretrazivac IPL HUSQVARNA 445
pa trazi...

Pozdrav!hvala puno,i jos jedno pitanje,skidao sam diyne na husdvarnu 137,da produvam karburator,bio sam ih ostavio da znam kako da ih vratim ali djeca obalila,pa sad neznam dje koja ide posto nijesu iste,snasao aam se za dizne,kad se okrenu naopako 8va nemoze da se stegne bez malo,ali imam jedan drugi problem,dizna L,mora da se odvida 3,5 kruga da bi primala gas normalno,ali onda trosi mnogo goriva,i nema fin zvuk,a kad vratis da ima fin zvuk onda nece da primi gas kad ga poklopis nego se zagusi,membrane sam zamijenio,ali isto,e sad diktung izmedju stubline i karburatora se bio raspao pa sam ja izrezao od kartona jer nema da se kupi,sta bi mogli biti razlozi
 
Isao ovih dana do majstor brksa u Sontu da mi naostri neke lance i po neke delove, u servisu se radi punom parom!



Sve preporuke i za delove i za ostrenje lanaca, najpovoljniji je kod nas u okruzenju.
 
E kada su takve proporuke šteta što majstor nije bliže,kod mene u okolini da ne veruješ sve prevarant do prevaranta ne smeš odneti ništa da se ne plašiš da te zeznu.

- - - - - - - - - -

Karburator je od agregata ali da ne otvaram temu. Ne može niko u okrućenju da mi namesti agregat.
Brkin jel može da se popravi bez donošenja agregata?
 
Nazad
Vrh