Motorne testere

Problem je sto mora sve novo ,cela dekla maca i kocnica , ja sam je nasledio i ustanovio da su majstori koji su radili pre sa njom pod silom namestali deklu,iskrivili zvezdu na rucki kocnice i polomili oprugu koja je iskakala i unistavala lance godinama,zatim su polomili unutrasnje limove koji drze oprugu pravilno po zidu dekle .... toliko od toga ,rastavio i sve bi bilo ok da nisu polomili te limove sto drze oprugu ,ovako mora dekla,a i da uspem da sredim oprugu ,mora i nova rucka kosnice jer je plastika koja hvata zvezdu za kocenje unistena .... , katastrofa kakvih sve idiota ima, sad je sve to docekalo mene da ispravljam i naravno necu dati nikome da je pipne ,bitno da je motor perfektan i ostalo perfektno ,slikacu sutra pa cu postaviti verovatno imate neku ideju kako bi se sve to sredilo ....
 
Pa veliki problem ako je pokrivljeno, mora biti sve u centru...taj lim (držač opruge) se isto menja,zamenski su i ostali delovi...isplati se investirati u H359 ako je sve ostalo dobro, to je dobra profi mašina.
 
samo sipaj, redovno cisti i ima da se naradis. ako ce samo tu kolicinu radit koju si napiso trajace ti dokle god ti budes htjeo.
 
dekla.jpg
rucka_kocnice.jpg



Gornja slika zuto obelezeni metalni drzaci selne su unisteni i donja strana opruge stalno ispada i udara na lanac, mali plasticni oznaceni deo je skroz unisten neznam cemu sluzi ,a kod rucke zuto oznaceno je pojedena plastika i nema sanse da kontrolise polozaj kocnice,stalno oblazne jer su ivice pojedene pri nasilnom namestanju dekle ,ukoliko se moze resiti da opruga ne ispada dole gde je oznaceno dekla bi funkcionisala,ali rucka kocnice mora nova ... svaka pomoc dobrodosla :ppozdrav:
 
E ovako imam alpinu a 40 stariji model,uz pomoc kolega Brkin sam pokusao da je startujem ali ni da cuje struju ima,karb komplet ociscen membrane,ponizac iglice cep zamenjeni stelovan u svim mogucim kombinacijama...sto se tice L i H ni da cuje jednostavno svecica mokra i to je to,po savetu kolege Brkin sam onaj limic od iglice podizao i spustao ali nema vajde jednostavno ne znam sta da radim ako neko ima ideju bilo bi dobro?svecica menjana opet isto samo bude mokra,kad potezem vidim kako gorivo dolazi do karba ali na onu diznu u karbu nece da baci gorivo kad je srafcigerom pritisnem prsne gorivo i to je kraj....sta nju pokrece da baca gorivo.
 
ja ti jedino mogu pomoci tako da mi posaljes testeru pa da je uradim i vratim ti...
karburator je vrazja stvar
obe membrane pokrece podpritisak iz kartera

za husqvarnu 359 nova dekla sa kocnicom je dosta skupa ....trazite polovnu....radio sam nedavno...nova dekla je ispala oko 50tak eura

postavite slike vase dekle
 
http://s9.postimg.org/v46rdynj3/20160206_072735.jpg
http://s13.postimg.org/90nu6qhyf/20160206_072839.jpg

Prva slika rucka kocnice pojedena zvezda,plastika ,taj deo trebao je biti od metala
Dekla i moze funkcionisati,potrebna je nova traka,novi feder unutra za polugu,mada i to leziste nije dobro,dosta je unutra pojedeno i plastika koja drzi feder takodje pojedena i feder ne stoji skroz ravno,i kad sve to saberem bolje da trazim novu deklu nego sve posebno i nista ne uradim ,cene su kod nas naravno nenormalne , ta traka 1520din. kao da je od zlata ,nova dekla kompletna 25 dolara ,imam prijatelje preko koji su mi vec nabavljali neke stvari ,evo link dole i jos je free shipment

http://www.ebay.com/itm/Sprocket-Cl...378963?hash=item1c52ed78d3:g:UVQAAOSw6BtVUxRH
http://www.ebay.com/itm/Husqvarna-3...3caf040&pid=100005&rk=1&rkt=6&sd=121650378963
 
mora da bude prohodna jel ti kroz nju ide podpritisak...da bi je ispitao u rupicu ulij par kapi ulja i zakurblaj...ako je ispravno ulje ce spricnuti napolje
 
Uhhh, jos jedno pitanjce.. Nece testera da mi upali.. Skinem karburator i u mojim ocima je sve u redu, medjutim, nikako da povuce gorivo u karburator, ali tokom verglanja nabije pritisak u rezervoar da kad izvucem crevo od rezervora sto ide u karburator, gorivo potece pod pritiskom, a u karburatoru nema goriva.. Da nije membrana u pitanju? Hvala ljudi
 
Membrane su ipak bile.. Toliko si bile istegnute da mi se smejalo pola prodavnice kad sam danas odneo uzorak.. Sad radi testera kao svajcarski sat.. Inace je motorna testera za zivu ogradu marke Tanaka, japanska neka, kupio je za 30 €.. Hvala Brkin-sonta :) :)
 
pozdrav,treba mi pomoc,jedan drug mi poklonio lanac 36 zuba,3.25,1.5mm,e sad na moju segu je sve isto samo je 1.3mm,i nemoze da dodje jer je kanal uzi,ima li koji mac koji bi mogao za ovaj lanac,sega je husdvarna 445,ustvari postoji li uopste za ovu testeru
 
Trebalo bi da ima. Jer u upustvima ima ova tablica.
6066cd9191bf909bd0d9d8873e9c4773.jpg


Ja sam neki dan uzeo novi lanac na svoju 445 i to pravi Oregonov, reze ko luda.
 
Nazad
Vrh