Motorne testere

Prosle godine me je zvao jedan kolega da idem raditi u stihl servis. Tacno se zna cena radnog sata servisa, znam da bih ja kao majstor imao oko 500din za sat rada. Zaboravio sam kolika je satnica servisa ali nije jeftina. Svaki posao ima svoju predvidjenu satnicu, npr generalna popravka je u proseku bila oko 2h.
Ja se zezam zadnjih dana sa nekom homelitu testerom, pokusavali su pre mene skoro svi majstori u somboru da je srede ali bezuspesno, radi dobro jedno vreme i onda dobije jaku turazu i tako ostane. Nisam jos stigao da je skroz rastavim, sumljam da je izbila semening na radilici.

Znaci generalna popravka za Stihl 056/066 traje 2 sata?
Ako se uzme u obzir sve sto se radi u pravilnoj proceduri, je ne mogu zavrsiti ni ms180 za 2 sata.
 
grunt to ti je do onog limica,tj podizaca iglice,njen dolozaj igra glavnu ulogu

dobrodol...kazem ti montirao sam,za sad to sve radi bez problema,drzi kompresiju ima snagu lepo i tiho radi...dokle ce pojma nemam...ja mogu da ti preporucim original novo/polovno...od zamenske robe mogu samo reci sta sam koristio tj probao i kako se za sad pokazalo... a na tebi je izbor
ndavno sam radio stihl 064 gde su cilindar i klip bili 220e i to veleprodajna cena

tile- bice slike danas/sutra,imam da radim 24-ku i 30-tku..mogu i od 16ke ili 20-tke to imam rastavljeno..neznam koja ti treba?

to pravilo koliko delovi toliko ruke je mozda nekada bilo...radni sat po servisima u papirima vodi kao 1200din...sto nema sanse da se naplati toliko...recimo za generalni remont primer ms180 koja je prosta ko pasulj,sa sve pranjem treba oko 4sata...dok recimo za h61 treba oko 6-8 sati...no naravno to se otegne nekada..krenes da sastavljas dodje neko ostri mu lanac,skrati lanac pogledaj ovo pogledaj ono,naravno svima hitno
meni se dobro pokazalo da recimo po ceo dan rastavljam testere i radnik pere delove..pa se rasturi 4-5 komada i onda sutra sastavljaju...vise se uradi...
clan LTZ zna kako ide kod mene jel se privatno druzimo..pa kad dodje uvek je spremno bar 2-3 za sastavljanje
no moram ga pohvaliti...iako mi dodje u goste odma se hvata alata i radi.. :) moras ga motkom oterat od alata

ove matore stilovke za remont najmanje 8 sati...sto kaze Mirosti ako se ispostuje cela i pravilna procedura...
 
Nemoj me puno hvaliti brks da se neiskvarim... Neznam koliko je sat servisa, znam da su meni nudili oko 500din za sat rada. Ali taj sat rada se vodio po toj listi u kojoj pise koliko je vremena kao potrebno za posao, ako nemam posla taj dan nemam ni dnevnicu.
Za generalnu znam da je unuverzalno vreme bilo oko 2h i 20ak min, ako se dobro secam sta mi je rekao, siguro nije rekao vise od toga.
Ja nisam pristao zato sto mi nije odgovaralo, u SO ima vec nekoliko servisa koji nemaju puno posla, i neverujem da bi ovaj imao posla, a ja da sedim i cekam ceo dan bez para necu. I jos sto mi je rekao da bi radio samo sa original delovima, a znajuci nase ljude 80% njih gleda da prodje sto jeftinije, a to nije slucaj sa original delovima.
 
To je bila ponuda za onaj servis na kruznom?Imam tri motorke,jedne makaze elektricne,jedan atomizer i dva kucna usisivača,sve sam ih kupio i odrzavam kod Gorana i zadovoljan sam sa njim
 
Da, onaj novi sto se jos pravi. Nemam nista lose da kazem na njega, niti na servis, samo meni ponuda nije odgovarala.
Radim kuci u radionici kad mi naleti nesto posla, a nisam se ni mogao obavezati kod njega posto sam onda radio bolje placen posao (vozio telehender, ako se secas Gorane, bio si kod mene na utovaru u zito backoj).
 
Pre mesec dana sam radio na telehenderu u Ravangradu u Gradini,bem ti mašinu,nista se nevidi na desnu stranu. :haha:
 
Da u pocetku je jako nezgodno dok se ne navikneš, jcb sto sam vozio ima dosta nisko postavljenu strelu pa se jos dosta i vidi.

Rastavio sam ovu homelitu testeru, probacu je skroz predihtovati i sklopiti pa ce se valjda smiriti, nevidim nista ocigledno sto nevalja, ali negde sigurno vuce fals. Clan brkin je bio od velike pomoci u danasnjem rastavljanju, covek je enciklopedija za testere i za tomose, kad kod nesto zaskripi njega odma zovem.
 
Jel neko zna nesto o testeri marke steel 6000,vidjeh u jednoj radnji da je na akciji ali mi se cini da je to neki kineski fuseraj a kao pise made in Germany?
Nemogu nigde na netu naci sliku iste...
 
Jel moze koja slika willagerke,skidanje uljane pumpe?Ako neko ima.:osmeh:
Slike nemam al sam mojoj menjao pogon uljne pumpe tj. onaj plasticni zupcanik sto je pokrece na radilici. Najverovatnije ti je do njega jer pumpe prilicno traju. Moras skinuti vodilicu i lanac i onda kvacilo. E to je vec problem jer treba imati alat i blokirati radilicu.Kad se skine kvacilo iza njega ima mali crni plasticni poklopcic koji se skine i dolazi do pumpe i pogona. Zbog zezancije najbolje da odnesec u servis da ti promenu jer mnogo stvari moze poci po zlu. Pukne klip ili navoj svecice se osteti.Meni su u servisu zeznuli navoj pa sam morao reducir raditi a potom ubacivanjem kanapa u stublinu napukao mi klip jer je sivonja stegao kvacilo ko kreten a inace je kontra navoj
 
evo kako skinuti uljnu pumpu na vilager 24/30 pn4500,pn5200

kad se skine dekla,mac,lanac izgleda ovako

free pic


odvrne se kvacilo


image hosting free

pa lim maca


free upload


hosting image

pa se odvrnu 3 srafa od zastitne plastike i skida se puz tj pogon uljne pumpe


image hosting 5mb

image hosting gif

skida se plastika i eto pumpe


adult image hosting

pic host

pumpa se drzi na dva srafa


hosting image

i evo pumpe dole


adult picture hosting

windows 7 screen shot


na pumpi kad ispadne ovaj cep onda nece da radi i curi ulje



a ulje oce da curi na ovom crevu...te ga treba dobro odmastiti i crevo i blok i zalepiti neostikom ili nekim silikonom


upload pictures
 
Odvij svećicu i stavi kanap u cilindar, okreni lagano kvačilo dok čelo klipa ne zaglavi i onda ključem odvijaš...vodi računa oko smera, kad je u pitanju kontra navoj.Imaš video na predhodnoj strani koji sam postavio u vezi promene opruge lamele.
 
ima namenski alat za to...vama koji neradite svakodnevno mze posluziti i kanap....ako koristite kanap ipod 5mm vezite na svaki 1cm cvor ...odvijte svecicu i nagurajte kanap unutra,vrtite lamelu u smeru kazaljke na satu i kad zaglavi mozete da odrnete....za odvtranje takodje ima namenski alat sa 3 kraka koja upadaju na rupu u lamelu...
verovatno ga nemate..moze se napraviti za 10tak minuta.... ja sam napravio od stare gedore 18mm..navario 3 trna od 5mm duzine nekih 1cm...
kasnije stavim sliku...odneli mi kabel

evo slika alata za blokiranje...imate i opisana na 5 ili 6 stanica nazad kako se blokira i odvrce/zavrce kvacilo
http://postimg.org/image/rqj6qay7v/
 
Pozdrav svima,ja vazda probleme,zamijenio sam oprugu,hvala Dejanu,e sad husdvarna 455,pali,radi sve ekstra,ali posto sam kupio mjerac obrtaja,mjerio sam brzinu na ler i na puni gas,to sam mjerio na dobos od kvacila,brzina u praznom hodu je od 2600 do 2800,a na puni gas je 12000 do 13000,a u prospekt pise da je 9000,e sad mjerili se to tu,jer je prevelika razlika,i smetali mu to jer to nije niko dirao,i koji je kljuc ide za dizne jer mi se cini da je ono neki zvjezdasti
 
Ajd malo meni pomoci ako moze. Drugar mi ima stilovku 051 i problem je sto je rastelovao vijke na karburatoru H i L. izgleda su membrane u pitanju jer slabo prihvata bilo kako stelovanje pa ako neko zna bar pocetno stelovanje koliko se zakrecu vijci. Pokusacu jos tako pa ako neodradi kako treba iole menjati membrane. Jednostavno duze vremena nema punu snagu i da propeva sto rekli nego se ili gusi i nema snagu ili nedostaje goriva i trokira
 
Pozdrav svima,ja vazda probleme,zamijenio sam oprugu,hvala Dejanu,e sad husdvarna 455,pali,radi sve ekstra,ali posto sam kupio mjerac obrtaja,mjerio sam brzinu na ler i na puni gas,to sam mjerio na dobos od kvacila,brzina u praznom hodu je od 2600 do 2800,a na puni gas je 12000 do 13000,a u prospekt pise da je 9000,e sad mjerili se to tu,jer je prevelika razlika,i smetali mu to jer to nije niko dirao,i koji je kljuc ide za dizne jer mi se cini da je ono neki zvjezdasti
Mali obrtaji su ti dobri, idu od 2700 do 2800, što se tiče velikih obrtaja, pri 9000 motor ima max snagu (opterećena mašina, u drvetu),limit obrtaja neopterećenog motora motora za H455 je 13 300 rpm

- - - - - - - - - -

Ajd malo meni pomoci ako moze. Drugar mi ima stilovku 051 i problem je sto je rastelovao vijke na karburatoru H i L. izgleda su membrane u pitanju jer slabo prihvata bilo kako stelovanje pa ako neko zna bar pocetno stelovanje koliko se zakrecu vijci. Pokusacu jos tako pa ako neodradi kako treba iole menjati membrane. Jednostavno duze vremena nema punu snagu i da propeva sto rekli nego se ili gusi i nema snagu ili nedostaje goriva i trokira
Teško ćeš naštelovati ako bilo šta sa karb., crevima, filterima, krimerom nije kako treba...neka početna podešavanja su: zavrni i L i H do kraja, odvrni potom za jedan krug, tad mora upaliti...šteluj mali obrtaj L tako da lako pali, lepo radi u svim položajima,zaustavlja lanac i prima gas, potom H, ako nemaš brojač, onda po sluhu...da nema "pištući" zvuk, već da pomalo "štekće", majstorsko uho to prepozna.Ponavljam, štelovanje samo kad je sve drugo uredu, filteri čisti, testera zagrejana.
 
Mali obrtaji su ti dobri, idu od 2700 do 2800, što se tiče velikih obrtaja, pri 9000 motor ima max snagu (opterećena mašina, u drvetu),limit obrtaja neopterećenog motora motora za H455 je 13 300 rpm

- - - - - - - - - -
Znaci to je u redu,ja sam mjerio kad masina nije opterecana,e jos me interesuje koji je kljuc,savciger za stelovanje dizna,i koliki je max broj obrtaja neopterecenog motora kod husdvarne 61f,jer ja sam nastelovao na 11000 bez opterecenja,a mozda treba vise,i hvala puno DEJANE
 
Nazad
Vrh