Motorne testere

Ako se ode na licu mesta, onda ok ali naruciti i da stigne ko zna kakva testera, ja to tako ne bih uradio nikada. Moja matora H266 je recimo u besprekornom stanju i do sada je za sve ove godine posekla, smejacete se, najvise 150m drva i to je 100m posekla poslednjih 5 godina a pre skoro nije ni koriscena. Kupila je majka na cekove u srecna vremena, al niko nije hteo da radi sa njom.

A kalkulacija je inace odlicna ako se nadje kupac. Ako je radio sa njom 10 godina, i sada dodaje 300e i kupi novu istu takvu, to mu dodje da za svega 30e po godini ima odlicnu novu testeru koja ce za 10 godina ponovo da ima vise od 50% svoje vrednosti.
 
Da, ali tu H266 kolju godine, mozes ti napisati da je posekla i manje,ali pored stanja, gledaju se i godine i nabavka rez.delova...a sto se kupaca tice,nikad ih nisam jurio i trazio, svaka roba ima svog kupca, meni nije hitno,a znam koliko vredi.Ne treba prodavati kad su krize (kao sad npr.), nego stavis u oglase i cekas, bitno je da budes posten i to sto prodas bude to, uglavnom cuvam racune od njih i sa takvim pristupom mozes ocekivati kupce i dobru trgovinu.
 
Bas tako. Zato mi se ne isplati ni da je kacim u oglase. Rado bih uzeo za nju 300e i doplatio 100e za polovnu 372 u odlicnom stanju ali nista od toga u najavi :osmeh:
 
MS261 je solidna naslednica 260-ke. Nesto je jaca, malo manje trosi i ima dosta poboljsanu amortizaciju...
Neko voli vise Husq 346xp iz te klase testera..
 
Ja sam prosle godine, na kupujemprodajem, kupio MS 241CM 2 godine stara za 280 evrica. Za sada super zadovoljan, brine me samo delovi za nju posto se kod nas jos uvek ne prodaje ovaj model. Valjda ce poceti sa prodajom. Kod nas inace novi modeli stizu sa zakasnjenjem.
 
Počeće uskoro...sve ove sa oznakom 210,230,250,260,270,290,310,390, dobiće naslednicu sa oznakom (umesto 0, biće 1),one se već nekoliko godina prodaju po Austriji,Nemackoj...kod nas su zaostale ove stare serije,pa dok se to proda....

- - - - - - - - - -

@ BOKIBOLE neka te dugo služi !
 
Ako nemaš velika debla, spremaš drva za sebe, pametno si uradio...ne sili je i ona može velikog posla završiti.
 
Ajmo da osnivamo podforum, ili bar novu temu "Korisnici MS180-a" toliko nas ima, da je to vec strasno :haha:
Cestitam na kupovini, svim clanovima (njih 522532) koji su u poslednje vreme ponovili sa MS180, a i drugim clanovima, koji "igrom slucaja" :sjasi:nisu izabrali ovu marku i ovaj tip, neka dugo sluze masine. :ppozdrav:
 
@Rasa91: Auuuu, MS 260 je moja omiljena motorka, od Stihl-a! Svaka čast, neka te dugo služi! :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@Dulkaarpad: Nemam je, i nemam nameru da je pazarim, ali ova ideja je sasvim na mestu! Vala ima vas.... Neka vas lepo služe! :ppozdrav:
 
MS260 je dobra, ali nije dovoljno prgava u fabrickom stanju. Sve koje sam koristio obavezno sam radio friziranje: modifikacija cilindra, auspuha, a ponekoj i karburator. Tada je tek prava..
 
Mirosti, pretpostavljam da nema neke vece komplikacije da se testera nafrizira? Ako se prosiri cilindar, stavi nova hilzna i veci klip, sve sto treba da se uradi je da se nasteluje karburator kako bi se prilagodio drugacijoj kompresiji zar ne?
To sam radio na automobilu. Prosiris cilindar na drugu, trecu specijalu, druge hilzne i klip, kompresiju preko odredjenog dihtunga odredis i posle preko kompa prepravis smesu. Tu su i drugacije bregaste po potrebi.

E sada naravno, verovatno treba i auspuh promeniti da njegov ulaz bude isti kao i prosirenje izduva?
 
U tome i jeste zajeb, sto nema sirenja hilzne, vec se sve obavlja na postojecem cilindru.
Ne dolazi u obzir nikakvo hilznovanje.
Menja se trajanje usisavanja i izduvavanja kao i optimizacija preklapanja taktova.
Friziranje dvotaktnih motora se poprilicno razlikuje od cetvorotaktnih.
Auspuh takodje dodaje poprilicno.
Postoje testere koje su fabricki doterane do granice da im vise nema sta da se doda.
Takva je recimo 020/ms200, najprgavija fabricka testera.
Najvise se izvlaci na 066/660 i 026/260...
 
@Rasa91: Auuuu, MS 260 je moja omiljena motorka, od Stihl-a! Svaka čast, neka te dugo služi! :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@Dulkaarpad: Nemam je, i nemam nameru da je pazarim, ali ova ideja je sasvim na mestu! Vala ima vas.... Neka vas lepo služe! :ppozdrav:

Ima nas mnogo. Dobre su te male motorke, ako se koriste u skladu s propisima, i ako su potrebi u skladu s propisima...
Nema veze, Vas cemo da "primimo" svakako, Vi cete biti pocasna clanica naseg skupa :cvetic: :ppozdrav:
 
@mirosti, jel moze da se uradi nesto pametno i korisno sa ms290?

290-tka spada u grupu 'amaterskih' testera sa 'shel' dizajnom motora, tako da se kod nje parametri cirkulacije tesko mogu menjati. Znaci, od povecanja kompresije-nista.
Dobitak se moze ostvariti poliranjem transfer kanala(jako tesko prilazni), manjim sirenjem uzduvnog otvora(nikako gornja i donja strana). Najvise se moze dobiti pazljivom otvaranjem auspuha. To je prilicno osetljivo jer ako se previse otvori, narusava se dinamika na najvisim obrtajima, motor mora imati odredjeni kontrapritisak.
Neki maksimum je do pola konjske snage, sto je kod 29-tke koja vazi za vrlo 'mrtvu' testeru osetno.

Svakako treba dosta iskustva kod friziranja testera, jer mala greska dovodi do jos goreg stanja nego sto je fabricko, tako da to ipak nije za poigravanje.
Takodje, treba i specijalnog alata kao sto su modelarska/zubarska glodala, testeri kompresije.
Kod Husqvarne se nabavljaju bobine od 24V, i sa njima se dobija nesto na racun brzeg paljenja smese.. Tu opciju Stihl nema.

- - - - - - - - - -

Da li neko ima cilindar za stihl 038

Ja sam skoro ugradio klip od 38-mice u ms460 i samo taj klip omogucava znatno povecanje kompresije, jer ima prostora za 'nos'.
Preporucio bih ti da to prodas, jer polako ponestaje originalnih delova. Kupi nesto savremenije/sa dostupnijim delovima.
 
Nazad
Vrh