Motorne testere

Hvala svima na čestitkama.

Mislim da su mi rekli da je oko 300 dinara ta kandža (valjda je sa MS 230 jer MS 180 nema originalnu) i da idu neki posebni (nešto kraći) šrafovi za fiksiranje. Marko mislim da je ima i da sve to zna, da ja ne nagađam dalje. :osmeh:

Primetio sam i neke razlike u odnosu na staru testeru. Prvo što me je iznenadio je ovaj mali šrafciger. I onda sam video da ova testera ima podešavanje ler gasa sa spoljne strane a gotovo sam ubeđen da prethodica to nije imala. Možda grešim ali zapamtio bih ovo:



Druga razlika je nešto drugačiji poklopac koji se sada zaključava samo pomoću ključa (ranije je moglo i rukom) i ima proreze za vazduh na drugom mestu. Ostalo je sve isto.
 
Hvala svima na čestitkama.

Mislim da su mi rekli da je oko 300 dinara ta kandža (valjda je sa MS 230 jer MS 180 nema originalnu) i da idu neki posebni (nešto kraći) šrafovi za fiksiranje. Marko mislim da je ima i da sve to zna, da ja ne nagađam dalje. :osmeh:

Evo, pronadjoh svoj post :)

Sada sam narucio zube za testeru u sumoopremi. Veoma ljubazan covek sa druge strane, treba pohvaliti stvarno.
Zubi kostaju svega 220 din + dva vijka kostaju 60 din. Narucio sam i jednu bocicu od 100ml originalnog ulja koje kosta 200 din.
Pricali smo malo o ulju, i kaze da im direktno is stihl-a stizu ove male bocice od kojih sam jednu porucio, i jedno veliko bure od 50 litra sa pratecim malim originalnim nalepnicama. Oni to bure odnesu u dinaru (nemaju pravo da sami pretacu), koja za njih vrsi prepakivanje u male bocice i lepe tu originalnu ambalazu na te male bocice. Takva bocica kosta 150 din, i verujem da je i to original, ali eto, kako mi je rekao, postoji neka minimalna sansa da pomesaju prilikom pakovanja sa nekim drugim uljem kako bi dobili na kolicini ili sta vec.

Ostalo je da pojurim i male turpijice i sablon za ostrenje ovih dana da se kompletiram i stavim tacku na to.

A evo na strani 321 i kako izgledaju

http://poljoinfo.com/showthread.php?973-Motorne-testere/page321
 
Pridruzujem se cestitkama, neka te dugo sluzi, a lopvima neka se k...c osuši !

- - - - - - - - - -

E drage moje kolege, nabavimo ovako jednu masinu i u kabinu samo pivo smirujemo...
 
Danas se malo radilo. Tu je nova ljubimica 180ica, a matorka se nije ni upalila jer nije bilo potrebe :osmeh:



Posto sam isao drugu da pomazem jer on nema nista od opreme, kupio mi je mesavinu ulja na valjda mol pumpi. Ja mu rekao da imam svoju i da mi ne pada na pamet bilo koju drugu da sipam sto naravno i nisam.
Kada smo se vratili sa posla, pokazao mi je sta je uzeo i vidite ovo... kaze da je platio ovu bocicu oko 300 din a na njoj pise da je u pitanju puna sintetika i da je preporucena za stihl i husqvarna motore. Ipak nemam nameru da eksperimentisem pogotovo jer slabo radim sa masinama, al eto ako je neko jurio punu sintetiku, moze ovo da proba ako zeli.





 
Nije me bilo neko vreme, a sad vidim da su se mnogi ponovili! Sa srećom da vas služe dobre i nove motorke! :ppozdrav:
 
A Boga joj i MS180 opet isto sr** kao i na staroj 018 preliva karburator i nece da upali,zadnji put sam pre mesec dana nesto uradio na par minuta,kad sam hteo da je upalim svecica mokra i mokra i mokra...juce pricam sa covekom kaze to su im mane i nudi mi da li 54 ili 56 da mu dam moju i 50e,samo me brine sta ja ovako neiskusan da radim sa tolikom mrcinom za koju nemam ni potrebe.
De je Dejan,znam da je pre rekao da ima neke sto ih prodaje,jel bi radio zamenu za neku 24-32 ?

- - - - - - - - - -

180.jpg

1801.jpg

1802.jpg
 
Imam par pitanja u vezi motorne testere, gde bi mogao kupiti kvalitetan mac i lanac za motornu testeru Tomos 61 (husqvarna), na netu ima bas dosta, ali se bojim kakvog je kvaliteta sve to... Inace testera ima 25-30 godina i jos je na njoj prvi mac, nikad nije promenjen...
 
Druze, pogledaj na netu gde ti je najblizi diler husqvarna testere i eto resenja za tebe. Tvoja testera nosi isto kao moja, duzinu maca 45cm i 34 zuba. Sirina vodjice za lanac ti je 1,5mm.
Posto kupujes nov mac, ako ne radis velika debla sa njom, kupi joj malo kraci mac kako bi dobio vecu snagu i rastereceniji motor, a pritom malo bolje podmazivanje lanca.
 
Svaka cast druze, e to je pravi odgovor, predlog... :bravo::ppozdrav: Motorku koristim jednom godinje isecem 10 m3 bukovine sa njom i to je to...
 
O prvom videu je vec bilo ovde reci, jednostavno tako nesto nikad ne bi radio ni preporucio, a drugi,lepo si napisao, Rusi kao Rusi, prakticno,ali ni izbliza bezbedno.

- - - - - - - - - -

Stigao novi pacijent...ne znaju vise kakvu ce pricu sloziti...
http://www.limundo.com/kupovina/Masine-i-alati/Rucni-alat/Testere/MOTORNA-TESTERA/39938609

- - - - - - - - - -

Evo, da ne bude kako samo kacim ove prevarante sa kineskim smecem...evo stare Huske,ali covek kaze da nije mnogo radila, da je ocuvana,a zadnja rucka je skoro original, nista se ne primecuje...o pismenosti, ne bih ovom prilikom

https://www.kupindo.com/Kosacice-trimeri-i-lancane-testere/28783625_Husqvarna-Tomos-770
 
Gledao sam danas oglase motornih testera, i nije lako uopste naci normalan oglas, a kamoli kupiti dobru testeru.
Ja generalno nemam problem da kupim neku polovnu stvar, ali testeru preko interneta ne bih kupovao.
Pogotovo neku vece snage. Svako ko ju je imao, kupio ju je da bi radio muske poslove pa ko zna u kakvom je stanju i koliko je ostecena. Cak sam naisao na oglas na kupujemprodajem gde lik prodaje 365 (mislim da je ta) i hvali je kako je super i jos napise da je razlog prodaje taj sto hoce da kupi ponovo novu istu...pa mislim stvarno...

P.s. evo nadjoh oglas https://www.kupujemprodajem.com/Husqvarna-372xp-25792782-oglas.htm?filter_id=
 
Poslednja izmena:
Imam par pitanja u vezi motorne testere, gde bi mogao kupiti kvalitetan mac i lanac za motornu testeru Tomos 61 (husqvarna), na netu ima bas dosta, ali se bojim kakvog je kvaliteta sve to... Inace testera ima 25-30 godina i jos je na njoj prvi mac, nikad nije promenjen...
Naruci u Moto Bike shop-u u Kacu. Mac 1000din i original stihl lanac oko 1500-1800din. zavisno od broja zuba:ppozdrav:
 
Gledao sam danas oglase motornih testera, i nije lako uopste naci normalan oglas, a kamoli kupiti dobru testeru.
Ja generalno nemam problem da kupim neku polovnu stvar, ali testeru preko interneta ne bih kupovao.
Pogotovo neku vece snage. Svako ko ju je imao, kupio ju je da bi radio muske poslove pa ko zna u kakvom je stanju i koliko je ostecena. Cak sam naisao na oglas na kupujemprodajem gde lik prodaje 365 (mislim da je ta) i hvali je kako je super i jos napise da je razlog prodaje taj sto hoce da kupi ponovo novu istu...pa mislim stvarno...
Moze da se nadje dobra testera u oglasima i to cak prilicno povoljno. Komsija je skoro narucio sa "kupujemprodajem" polovnu 44-ku za 250 evra i stigla ona i sve u redu. Masina odradjena, kompresija ubija. Pre par dana dvojica komsija zapucaju ja mislim kod istog coveka, ali licno da preuzmu masine i jedan kupi 365 XP za 280 evra, a drugi 44-ku za 250 evra. Za sad su odlicne, ali treba da se dokazu.
Prosle godine drug prodao svoju 361 i ponovo kupio novu 361, znaci i to se desava.
 
Gledao sam danas oglase motornih testera, i nije lako uopste naci normalan oglas, a kamoli kupiti dobru testeru.
Ja generalno nemam problem da kupim neku polovnu stvar, ali testeru preko interneta ne bih kupovao.
Pogotovo neku vece snage. Svako ko ju je imao, kupio ju je da bi radio muske poslove pa ko zna u kakvom je stanju i koliko je ostecena. Cak sam naisao na oglas na kupujemprodajem gde lik prodaje 365 (mislim da je ta) i hvali je kako je super i jos napise da je razlog prodaje taj sto hoce da kupi ponovo novu istu...pa mislim stvarno...

P.s. evo nadjoh oglas https://www.kupujemprodajem.com/Husqvarna-372xp-25792782-oglas.htm?filter_id=
Sto se cudis, ja bih isto tako uradio...prvo ta testera je stvarno dobra, drugo, jos je relativno mlada i ocuvana i moze da postigne solidnu cenu,i trece doda 300 e i ima opet novu...tako stalno u krug.Ne treba se zarobljavati po 20 godina, od te prodaje nema niko vajde, naravno ovo je moje misljenje,tako radim i nikad nisam nikog zajebao niti mi se ko pozalio,a kod mene su testere ne starije od 10-ak godina.Sad mi je plan da se oslobodim ove ms 260 (decembar 2002.),dodam neku kintu i uzmem novu...jos nisam odlucio,jer sam izasao iz tog posla.
 
Nazad
Vrh