Motorne testere

Odmah se vidi ako nema dovoljnog podmazivanja i tu nema smisla dalje terati testeru, inace ce biti plavo..
 
Dokle više???
"Za ispravnost ove motorne testere u potpunosti mogu da garantujem
(ulozeno je u kompletan servis oko 3000,00 din), za originalnost ne mogu da garantujem, jer je kupljena na nasem trzistu, a nisam ni strucan po tom pitanju."

Uvij je, brale u 20 evra, pa će , možda, neko da je uzme!!!
:haha:
 
Drago mi je da se smanjuje broj naivnih. Danas, pored zelene pijace videh prodavca ovakve "Nemice". Tražio 15.000,00 za nju ?!?!
 
Hvala Bogu, nema ni jednu jedinu ponudu za nju. Nisu ljudi bas tolike ovce. A jos napisao da se vrti na 7000 rpm......
Pristizu i prve ponude...dok je ovaca , bice i šišsača...zbog takvih ljudi i kačim ove ološke oglase, kad napiše kineska kopija,sve u redu...ovako,oderzao bih mu jajca istom tom nemicom,za toliko jeste sigurna i pouzdana !

- - - - - - - - - -

Evo malo novotarija iz Stihl-a,2 u 1

 
nije novotarija video je postavljan prije dvije godine ..ajde ..kod obaranja bi moglo poslužiti , ali ova druga funkcija je pesmješna ..čak ponižavajuča za bilo kakvi oblik ili mrvicu poznavanja goemetrija
 
Videli smo nove kineske trimere od 5 ks, ali to nije kraj! Vredni Kinezi su nam spremili i jaku motornu testeru od 72 kubika! Ko voli, neće moći da joj odoli :haha:

 
Imam istu testeru sa istom vodilicom i lancem. U principu nisam primetio nista cudno zbog broja zuba, ali sam primetio da ima slabo podmazivanje lanca. Pisao sam vise puta o tome da slabo podmazuje lanac i pored toga sto je podeseno na najjace i da je lanac nacisto suv kad secem debela drva. Isto tako je i kod kuma na njegovoj, a i skoro sam pricao sa covekom koji je imao i kaze da je i njegova imala slabo podmazivanje. Verovatno je to razlog za ostecenje vodilice i pregorevanje.
Ja sam na Husqvarni problem slabog podmazivanja lanca,rešio tako što ulje malo razredim benzinom.Od tada nemam problema sa podmazivanjem lanca.Sva ta ulja za lanac se prave od kojekakvog otpada,zato su i gusta.Moje iskustvo je takvo,i tako ću i nastaviti.
 
Kolega da se ne naljutite, ali tako moze da se bas nastrada. Radije gusto ulje za lanac razredite drugim redjim uljem, ja to primenjujem. Za toliko koliko sipate benzina kako bi razredili ulje, radije sipajte malo vise ili duplo retkog ulja pa ce lakse i vise izlaziti. Ima tih mineralki SAE 5 za sivace masine i slicno.
 
Mislim da je opasno stavljati benzin u ulje, ipak ono prska i po auspuhu a i rezervoar za ulje je kod motorki obično naprijed, blizu auspuha gdje je motorka najtoplija.
 
Benzin u ulje nikako! Sva ulja su sad retka, u letnje doba. A i ušteda je zanemarljiva, samo može da se napravi šteta na plastičnim delovima sistema za podmazivanje! O potencijalnim opasnostima da i ne govorim, već je kolega pomenuo.
 
Razlika je spoljna oprema, limeni sesiric iznad rezne glave... nista jako spektakularno. Gvozdje unutra je isto.
 
spora je to je strasno,u sumu bio sa rodjakom on sa villagerom njegovim a ja sa mojom Husqvarnom, pa mi presusio rezervoar i ajde da uzmam njegovu testeru da dovrsim posao,razocarenje na prvom dodavanju gasa a teska ko olovo.
 
Nazad
Vrh